Mocne słowa Banasia po zatrzymaniu syna

  • 23.07.2021, 19:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mocne słowa Banasia po zatrzymaniu syna
-Jakiekolwiek działania podejmowane wobec moich bliskich nie spowodują odstąpienia przeze mnie od wypełniania powierzonych mi konstytucyjnych obowiązków. Państwo prawa to dla mnie wartości najwyższe i nigdy się im nie sprzeniewierzę - powiedział dzisiaj po południu prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

To odpowiedź na dzisiejsze zatrzymanie przez CBA na lotnisku Kraków Balice Jakuba Banasia, syna i jednocześnie społecznego doradcy prezesa NIK.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zaprezentował wczoraj w Sejmie analizę wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2020 r. wraz z opinią Kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

- Zaprezentowane wyniki kontroli, mające na uwadze wiedzę, jaką posiadam z racji pełnienia funkcji ministra finansów, a wcześniej szefa Krajowej Administracji Skarbowej, wzbudzają mój uzasadniony niepokój o stan finansów publicznych państwa. Jednocześnie informuję, że NIK prowadzi postępowania kontrolne, których wyniki są oczekiwane społecznie. Jedną z najważniejszych kontroli przeprowadzonych przez Izbę jest kontrola dotyczącą funduszu sprawiedliwości. Dysponentem tego funduszu jest minister sprawiedliwości - stwierdził Marian Banaś.

Kontrola funduszu sprawiedliwości może mieć także wątek szczeciński.

Dzisiaj prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do Marszałka Sejmu RP o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK. Śledczy chcą postawić mu kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadostwo
Dziadostwo 25.07.2021, 21:36
Narkomaństwo alkoholizm złodziejstwo
nieJa
nieJa 26.07.2021, 14:45
ale rozgrywki mafijne w tym PISie
dawaj
dawaj 25.07.2021, 21:44
Udowodnij!
Suweren
Suweren 25.07.2021, 19:44
To jaki jest w końcu ten Banaś - kryształowy czy zły ? Banaś ma haki na pis a pis na Banasia ! Mafia zaczyna wojenkę!
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 25.07.2021, 08:35
juz nie dostanie z rodziną wycieczki do bunkra ha ha ah i paszportu pol satanizmu dyplomatycznego ha ha ah i 1000 oyro w banknotach i miejsca w samolocie ha ha ah w razie W ha ha ah ***
suhar wodza
suhar wodza 25.07.2021, 00:08
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach jubileuszu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podczas przemówienia opowiedział żart o jednym z wykładowców uczelni i o ludożercach w Afryce. Niektórzy twierdzą, że dowcip był nieśmieszny.
- Jest ogólnoświatowa konferencja rektorów w południowej Afryce. Z Europy leci samolot pełen rektorów, niestety nastąpiła awaria i samolot gdzieś w okolicach Afryki Równikowej spadł do dżungli. Na szczęście większość pasażerów jakoś przeżyła, ale miejscowe plemię ogarnęło wszystkich rektorów. Niestety wszyscy rektorzy zostali zjedzeni poza jednym. Poza panem prof. Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem AGH. Dlaczego? Bo wódz plemienia był jego kolegą na elektrycznym, na AGH - powiedział Duda.
CECIL  RHODES  HA HA AH
CECIL RHODES HA HA AH 25.07.2021, 10:16
ALEZ ON POWIEDZIAŁ PRAWDĘ HA HA AH W POLINIE PREFERUJE SIE MURZYNÓW ZYDOWSKICH NA UCZELNIACH HA HA AH
nie wierzę, co czytam
nie wierzę, co czytam 25.07.2021, 00:51
Pan Duda, jak to już mówiono jest prezydentem bezobjawowym. Ale żeby też homo sapiens bezobjawowy?
POKO kaput i Tusk też
POKO kaput i Tusk też 24.07.2021, 20:01
W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję wobec jednego z dziennikarzy oko.press. Mężczyzna, który sam przyznał, że pił alkohol, chwilę potem próbował odjechać samochodem. Szarpał się też z mundurowymi, jednego z nich próbował uderzyć. A to nie wasza formacja ???

oszust
oszust 24.07.2021, 19:41
Kończy się sen M. Banasia. nie takie imperia upadły...:)
jeden prezes NIK już tak miał...
jeden prezes NIK już tak miał... 25.07.2021, 00:53
A co, wieszczysz wypadek samochodowy?
Demokracja
Demokracja 24.07.2021, 12:40
PIS owi nie wolno na łapy patrzeć jak sprzeniewierza publiczne pieniądze... Im się należy przecież.
Tymek
Tymek 24.07.2021, 08:46
Pisowska polityka chce likwidować wszystkich, którzy mówią o nich prawde. Dobre życie na kreddycie. Od poczatku ich rządów dług nasz publiczny wzrósł o ponad 200 miliardów. Około 3/4 funduszu odbudowy to pożyczka, którą za kilka lat trze będzie spłacać. NBP drukuje pieniądze na potęgę. Nie rozumiem skąd biorą sie słupki poparcia dla tego rządu.
a.
a. 24.07.2021, 08:44
"Państwo prawa to dla mnie wartości najwyższe", a że prawo ma luki, przez które się gościu przecisnął, to szczegół...
ryba
ryba 24.07.2021, 02:06
a w tym samym czasie brylant z bielanikiem aby ratować i nie pójść do ciupy odgrzali p Kołakowskiego do funkcji tłustego kota i aby nie dał dzidy dali mu stanowisko w banku. To nic ze pojęcia zielonego nie ma- nasi z gminy też nie mieli a są "fachowcami".
przysłowie jak ulał
przysłowie jak ulał 24.07.2021, 00:37
Złapał Turczyn Tatarzyna, aTatarzyn za łeb trzyma cha cha cha
Pikuś
Pikuś 23.07.2021, 21:28
W wiadomościach podali że CBA mu zarzuca poświadczenie nieprawdy z oświadczeniach majątkowych. Pomylił się o 550 tys złotych.... Grozi za to 5 lat pudła. Ale 220 baniek za respiratory sprawa umorzona.
Ojciec Krzestny
Ojciec Krzestny 23.07.2021, 21:19
Było maniuś rączki na rodzinę nie podnosić!

Ano było!!!
i to rozumiem
i to rozumiem 24.07.2021, 00:42
Nawrócił się i teraz sypie...
Pikuś
Pikuś 23.07.2021, 21:15
Wszyscy co zadarli z Kaczorem popełnili samobójstwo. Sekuła strzelił sobie dwa razy w głowę a Lepper się powiesił. Banaś pewnie poderżnie sobie gardło albo wyskoczy przez okno.
ajwaj  aleluja i  na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 23.07.2021, 20:22
pancerny marian dostał przeciwpancernym ha ah
Knagulec
Knagulec 23.07.2021, 22:12
Dojdą go za duzo dymi
tak czy inaczej...
tak czy inaczej... 23.07.2021, 20:00
Albo Ziobro, Kamiński i reszta odpowiedzialnych za służby wiedzieli o Banasiu - i chcieli mieć "haka" - albo nie sprawdzili. Albo to wszystko dęta afera.
Nie wiem co gorsze - ale w każdym przypadku blamaż pisowskiego państwa...
tak to rozumiem
tak to rozumiem 23.07.2021, 19:54
Pancerny Banaś zrobił to co powinien zrobić. Pokazał że się nie ugnie.
Knagulec
Knagulec 23.07.2021, 22:12
Pokorne ciele itd
kotek
kotek 23.07.2021, 19:46
Mina zrzednie Jareczkowi.
Kość
Kość 23.07.2021, 20:19
Żebro, Jarosz. Boją się prawdy.Na siłę będą chcieli pozamykać Banasiaków

Pozostałe