Rośnie liczba zakażeń wariantem delta

  • 24.07.2021, 11:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rośnie liczba zakażeń wariantem delta
Minister zdrowia ostrzega, że zakażeń będziemy mieli coraz więcej. Dominuje obecnie wariant delta - bardziej zaraźliwy. Stąd apel o zgłaszanie się na szczepienia, które pozwolą uniknąć ciężkiego zachorowania, hospitalizacji i zgonu. Dzisiejszy raport ministerstwa przedstawiamy poniżej.

W naszym powiecie dzisiaj nie odnotowuje się zachorowań (wczoraj 2 przypadki). Nikt nie zmarł na koronawirusa.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 85

Liczba wykonanych testów: 187

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 4

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 5 zakażeń (wczoraj 3). Zarejestrowano 1 zgon (wczoraj 1), w związku z chorobami współistniejącymi -1, wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem - 0

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 3 025

Liczba wykonanych testów: 1734

w tym z wynikiem pozytywnym: 10

W kraju mamy dzisiaj 122 (wczoraj ) nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego 17,
lubelskiego 13,
małopolskiego 12,
śląskiego 10,
dolnośląskiego 9,
łódzkiego 8,
wielkopolskiego 8,
świętokrzyskiego 6,
lubuskiego 5,
podkarpackiego 5,
warmińsko-mazurskiego 5,
zachodniopomorskiego 5,
kujawsko-pomorskiego 4,
pomorskiego 4,
podlaskiego 3,
opolskiego 1.

 

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało, że powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 4 osób. Razem mamy 6 ofiar śmiertelnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

za Odrą
za Odrą 25.07.2021, 00:10
Niemcy z coraz większym niepokojem spoglądają na dane dotyczące nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nasilają się apele o szczepienie się, a eksperci kreślą czarne scenariusze na okres powakacyjny i jesień.

Coraz większe rozpowszechnienie wariantu Delta koronawirusa, powroty z urlopów, poluzowanie restrykcji pandemicznych i coraz mniejsza gotowość do szczepień powodują, że czwarta fala pandemii może uderzyć w Niemcy z wielką siłą.

Niemiecka minister oświaty Anja Karliczek zaapelowała do osób dorosłych o szczepienie się przeciwko COVID-19. Jak powiedziała gazetom grupy medialnej Funke, będzie to miało wpływ na to, czy jesienią będą odbywać się normalne zajęcia w szkołach.

- Akurat teraz, kiedy liczba infekcji znowu rośnie, wszyscy dorośli powinni okazać solidarność z dziećmi i młodzieżą, poprzez skorzystanie z oferty szczepień - powiedziała. Minister podkreśliła, że im mniej wirusa krąży wśród dorosłych, tym mniejsze jest zagrożenie dla najmłodszych.
pokot
pokot 24.07.2021, 23:53
Coraz ostrzej idą z paszportami.
-Szczepienie przeciw COVID-19 to odzyskanie naszej wolności, którą zabrała nam pandemia - stwierdził szef włoskiego MSZ Luigi Di Maio. Odpowiedział protestującym przeciwko certyfikatom covidowym.. Włochy wprowadzają surowe zasady dla niezaszczepionych - nie będą mogli wchodzić do lokali usługowych, ani uczestniczyć w imprezach.

dalej
dalej 25.07.2021, 00:00
poszli tam dalkeko i sa protesty. Ale się nie wycofują. Czytam: Rząd Mario Draghiego postanowił w czwartek, że od 6 sierpnia przepustka ta uprawniać będzie wszystkich w wieku od 12 lat do wejścia do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do teatru i kina, do udziału w różnych imprezach sportowych, wstępu na basen, do siłowni, na targi, zjazdy, do parków rozrywki, term i salonów gry.
Zenek
Zenek 24.07.2021, 17:36
Małpki czy małpki jeżdżą już hulajnoga.
Kwoka
Kwoka 24.07.2021, 14:26
Ha ha jaja jak berety cyrk na kółkach

Pozostałe