Trzy Jedynki nie ruszyły w trasę. Pasażerowie wściekli

  • 24.07.2021, 19:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzy Jedynki nie ruszyły w trasę. Pasażerowie wściekli
Od godz. 14.30 nie odjechał autobus nr 1 do Gryfina, a dochodzi już godz. 16. Dzwonimy już do dyspozytora, który nic nie może pomóc - napisała do nas z trasy czytelniczka z Gryfina. Jak zakończyły się te komunikacyjne perypetie?

Na autobus czekałam na dworcu autobusowym w Szczecinie. Dzwoniłam dwa razy do dyspozytora z interwencją. Po mnie dzwoniły jeszcze dwie panie, ponieważ kolejny autobus o godz. 14.30 też  nie jechał. Na dodatek ten o godz.15.35 również nie jechał. Po naszych interwencjach o godz. 16  podstawiono autobus... turystyczny. Dopiero o godz. 17 byliśmy w Gryfinie.

Dziś jest sobota i autobusy powinny jeździć co godzinę. Ale my czekaliśmy do godz. 16.

czytelniczka igryfino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aju
Aju 27.07.2021, 21:22
Linie jeden powinni już dawno zlikwidować dla dobra pasażerów Ukraińcy jeżdżą jak chcą niestety
podejrzewam
podejrzewam 26.07.2021, 16:49
Chyba najgorsze rzucają i na końcu an trasę do Gryfina.
filozof
filozof 26.07.2021, 14:20
Zwała to stan umysłu!
Loool
Loool 25.07.2021, 20:35
Jedynki to jedynki, a kudłata na rowerze bez siodełka
kike
kike 25.07.2021, 20:06
Kupuję miesięczny na 1kę a jeżdżę pociągami do Szczecina, dobrze że otwierają nową zajezdnię w Podjuchach niedługo
Męczysław Wychudzony
Męczysław Wychudzony 25.07.2021, 17:04
Pobrali pełno kursów u innych przewoźników/na innych trasach i się do roboty w PKS'ie nie wyrobili, ha ha ha.
Tak to jest, jak się trzyma kilka srok za ogon !!!
misio
misio 25.07.2021, 16:36
PKS musi najpierw obsłużyć Szczecin bo inaczej będzie placić duże kary. Gryfino kar na PKS nie nakłada. Więc w razie awarii, zabierane są autobusy przeznaczone do obsługi linii nr 1. Ponieważ średni wiek taboru obsługujących linię 1 oraz gminę Gryfino to 20 lat, więc autobusy ulegają częstym awariom. Gdyby tak jacyś ekolodzy doprowadzili do kontroli technicznej pojazdów przez Policję i Inspekcję Transportu Samochodowego, to połowa autobusów miałaby zabrane dowody rejestracyjne.
To dziwne, że Urząd Marszałkowski, wojewoda, oraz władze Szczecina i Gryfina tyle rozprawiają o ekologii, a nie robią nic, aby wyeliminować z dróg autobusy które nie spełniają nawet norm Euro 2.
-Normy Euro dla silników Diesla. Ludzie myślą , że PKS to stara, państwowa firma przewozowa. Niestety są bezczelnie wprowadzani w bład. Obecny PKS Szczecin to prywatna firma , która nie wiadomo jakim cudem utrzymuje się na rynku przewozowym komunikacji miejskiej i podmiejskiej. W zestawieniu z autobusami Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, PKS Szczecin na liniach podmiejskich i miejskich ma same złomy, zagrażające zdrowiu i życiu.
Może czas pomyśleć, że w ramach aglomeracji szczecińskiej powołać coś podobnego do SPPK w Policach.
Wartości dopuszczalne
Norma (data wprowadzenia) CO NOx HC+NOx PM
Euro 1 (1.7.1992) 3,16 1,13 0,18
Euro 2 (1.1.1996) 1,0 0,7 0,08
Euro 3 (1.1.2000) 0,64 0,5 0,56 0,05
Euro 4 (1.1.2005) 0,5 0,25 0,3 0,025
Euro 5 (1.9.2009) 0,5 0,18 0,23 0,005
Euro 6 (1.9.2014) 0,5 0,08 0,17 0,005
Wartości w g/km
CO — tlenki węgla
NOx -tlenki azotu
HC — węglowodory
PM — cząstki stałe
https://pl.wikipedia.org/wiki/…


ryba
ryba 26.07.2021, 12:42
wydaje mi się , że nawet jest przykaz aby tych autobusów nie sprawdzać - mam na myśli ITD i Policję- bo po prostu nikt do pracy by nie dojechał!!! To jest jakiś układ , może ktoś z kierownictwa kiedyś był funkcjonariuszem albo jakiś radny ma udziały? Taki autobus PSK jak na Barnima zalatuje to słychać go na Górnym Tarasie
88
88 26.07.2021, 18:06
bardzo dobrze, Ci się wydaje. Przetargi ustawiane są pod PKS.
kloc
kloc 26.07.2021, 14:22
Myślisz że dochodzi do takiej zmowy milczenia?
Męczysław Spasiony
Męczysław Spasiony 25.07.2021, 13:02
My płacimy miliony dotacji z Waszych piniendzy ale czy zwała jedzie czy nie jedzie to jusz nie moja kompetencja
ryba
ryba 25.07.2021, 11:23
Ukraińcy do pracy nie przyszli, bo pojechali nad morze i nie miał kto kierować trupami
dobrze radzę
dobrze radzę 25.07.2021, 00:01
Trzeba wymienić stary tabor.
ryba
ryba 25.07.2021, 11:24
a skąd go brać, jak Niemcy już stary złom sprzedali do Szczecina- zostały jeszcze te zalane w Belgii
Lulu
Lulu 24.07.2021, 23:41
Może wypadki radnej z Bań udostępnić
opozycja
opozycja 24.07.2021, 23:55
A gdzie i kiedy to było?
pasażer mimo woli
pasażer mimo woli 24.07.2021, 22:46
Dlaczego mnie to nie dziwi?
heh
heh 24.07.2021, 22:02
Zwała jeździ swoje.
Pasażer niedoszły
Pasażer niedoszły 24.07.2021, 21:49
To bezwzględna wina burmistrza Sawaryna.
do Pasażer niedoszły
do Pasażer niedoszły 24.07.2021, 22:01
Myślę że ten frajer Sawaryn może dopłacić do wszytkich 3 kursów których nie było. Przecież z naszych pieniędzy podatników gmina dopłaca.
Lopo
Lopo 24.07.2021, 21:32
WYJEBAĆ ***ONY PKS NIECH GMINA IM NIE DOPŁACA. KONIEC KOPERT.

Pozostałe