Napisała o lokalnej mafii. Będzie pisała o Gryfinie - Sylwia Bloch odpowiada na nasze 3 pytania

  • 25.07.2021, 13:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Napisała o lokalnej mafii. Będzie pisała o Gryfinie - Sylwia Bloch odpowiada…
Mieszkała pod Gryfinem. Pracuje w Norwegii i spędza wakacje w Polsce, a dodatkowo promuje swoją powieść. O kim mowa? Sylwia Bloch wydała debiutancką powieść pod tytułem „Porwana. Niebezpieczna znajomość”.

Sylvia Bloch, bo tak w książce brzmi jej imię, postawiła w swojej książce tezę, że czasem miłość rodzi jedynie ból. Przedstawia historię Any - głównej bohaterki, która niespodziewanie zakochuje się w gangsterze. Trafia w ręce lokalnej mafii i zostaje porwana. Tajemnice są jedyną stałą w tej książce. Odkryjesz je, kiedy przeczytasz książkę. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

 

igryfino: -Dlaczego akurat zdecydowała się Pani na kryminalny romans z akcją w Ameryce?

Sylwia Bloch: - Zdecydowałam się na romans kryminalny, ponieważ sama jestem fanką takiego gatunku. Uwielbiam, kiedy oprócz uczuć pomiędzy głównymi bohaterami możemy śledzić wartką akcję, która sprawia, że książka jest jeszcze ciekawsza. Lubię też kiedy wszystko dzieję się w wielkich miastach, na ogół niedostępnych dla czytelnika na co dzień. Amerykański świat kojarzy nam się z bogactwem i kolorowym, barwnym życiem bez problemów. Często spotykamy się z tym również w filmach. Książka ma nas zabrać właśnie do takiego świata, stąd akcja w Ameryce.
 

igryfino: -Jest Pani związana z naszym regionem, więc czy możemy liczyć, że następna książka będzie toczyła się tutaj?

Sylwia Bloch : - Mam w planach napisanie książki, której akcja będzie miała miejsce właśnie w Gryfinie. Znam to miasto bardzo dobrze i będzie dla mnie ogromną przyjemnością umieścić losy głównych bohaterów właśnie tam. Zawsze staram się oddać miejsca w książce jak najbardziej realnie. Znajomość Gryfina na pewno mi w tym pomoże. Nie omieszkam również wspomnieć o innych miejscowościach należący do naszej gminy.

igryfino: -Gdzie czytelnicy mogą nabyć Pani książkę i czy pani planuje jakieś spotkanie u nas z czytelnikami np. w bibliotece?

Sylwia Bloch: - Moja książka jest dostępna na stronie wydawcy zaczytani.pl jak i w wielu księgarniach czy stronach internetowych takich jak empik, taniaksiażka, światksiążki czy allegro. Jest również dostępna wersja elektroniczna. Na co dzień mieszkam i pracuję w Norwegii, jednak przy każdej możliwej okazji odwiedzam rodzinne miasto. Z chęcią wtedy spotkam się z czytelnikami. Ale konkretnej daty jeszcze nie mam.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knagulec
Knagulec 30.07.2021, 17:38
Najwiekszy gangus Gryfiński" knaga"kradnie ch...i do d... chowa
gryfinian92
gryfinian92 29.07.2021, 10:04
Tam gdzie są mafijne układy tam są ciekawe wątki do opisania.
studium
studium 28.07.2021, 23:02
Tutejsi mafiozi do tego nie dopuszczą nawet do fikcji literackiej bo coś może być na rzeczy.
zagarmistrz
zagarmistrz 29.07.2021, 00:52
a na rękach wyrastają złote zegarki....
czekam z niecierpliwością
czekam z niecierpliwością 27.07.2021, 00:24
Niech wreszcie ktoś napisze prawdę o Gryfinie jak tu jest.
Seweryn
Seweryn 26.07.2021, 18:10
Strach się bać jak napisze o Gryfinie.
głowa mała
głowa mała 26.07.2021, 11:25
Proszę nie sięgać tak daleko. U nas są też ciekawe gotowe scenariusze, które samo życie pisze, np. o szczecińskim Słowiku. Dziś podali: Grypsujący z Aresztu Śledczego na Białołęce mieli dostęp do narkotyków, sterydów i alkoholu - wynika z aktu oskarżenia, który trafił do sądu. Substancje dostarczały m.in. adwokatki, a także strażnicy więzienni. Wśród oskarżonych są Andrzej Z. ”Słowik”, Sebastian L. ”Lepa” i Wojciech S. Wojtas”.
lokalni mafisci
lokalni mafisci 26.07.2021, 11:00
Studium nie wolno ruszać!
TOMASZ  PIERWSZE GRABIE  GRYFINA
TOMASZ PIERWSZE GRABIE GRYFINA 26.07.2021, 08:34
W PGR GRYFINO powstał nowy ustrój GRABIOKRACJA HA HA AH IDĄCA W PARZE Z KLEPTOKRACJĄ jak mawiał *** krzykała na pole pod wełtyń "siano " czeka ha ha ah https://youtu.be/hSM987xKu9Y
scenarzysta
scenarzysta 26.07.2021, 09:48
To kolejny antybohater powieści o Gryfinie?
krowa   wieczorka
krowa wieczorka 26.07.2021, 17:02
o p[anie z kubła z pomyjami ha ha ah
poeta powiatowy
poeta powiatowy 25.07.2021, 21:43
W Zawichoście jeden wędkarz
ubył wędkarz przy moście
/nie było ryb/
A w Gryfinie przy Odrze
jedna baba mordę drze.
(Niedobrze)

Milena
Milena 25.07.2021, 20:12
Kto jest na okładce? Autorka?
wiadomo
wiadomo 26.07.2021, 09:48
A niby kto ma być?
Lidka
Lidka 25.07.2021, 19:32
Cała jestem ciekawa książki.
paluch89
paluch89 25.07.2021, 19:10
Jeśli napisała o prawdziwej mafii to teraz musi się mieć non stop na baczności
czyszczyciel
czyszczyciel 25.07.2021, 18:37
Kasta to gwarant bezkarności i upadku każdego państwa, ale i każdej gminy
Antoni
Antoni 25.07.2021, 18:30
Mieszkam od 10 lat w pewnym nordyckim kraju. Od roku dwóch sytuacja jest taka, że co się zarobi to się wyda na średniej jakości życie. Nikomu już nie chce się robić nadgodzin, z których szło coś odłożyć, bo po prostu ? Ile można ? Akurat ja i moi znajomi jesteśmy na etapie powrotu do kraju, na mieszkania dawno zarobiliśmy a jak mamy tylko tutaj żyć to zdecydowanie jest lepiej żyć u siebie.
Michał LL
Michał LL 25.07.2021, 17:59
Czy są wątki erotyczne?
czytelnik
czytelnik 25.07.2021, 18:23
do Michał: Żebyś wiedział. warsztat pisarski sprawdza się po tym jak pisarz pisze o seksie. To niezawodny probierz umiejętności.
nieśmiała propozycja
nieśmiała propozycja 25.07.2021, 17:41
Na powieść nadaje się sprawa przygotowania studium. Będzie hit!
bardzo proszę
bardzo proszę 25.07.2021, 17:33
Pani Sylvio, trzeba opisać gryfiński nepotyzm. kolejne wątki będą wychodzić jak szydło z worka
UB WIECZOREK  HA AH AH
UB WIECZOREK HA AH AH 25.07.2021, 17:01
TEN INDEKS TEGO UNIWERSYTETU MARKSIZMU I LENINIZMU W GRYFINIE SZYMANOWICZ POWINIEN DAĆ DLA HUBERTA ANDRYCHA JAKO KARTĘ PRZETARGOWĄ DO WYZSZEGO SZCZEBLA TEGO OBRZEZANEGO ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ HA AH AH NO I OLA Z OPS SZYMANOWICZ CZY DOSTAŁA GUMIAKI OD TESCIA HA HA AH NA NOWA DROGĘ ZYCIA AH AH AH
Seweryn
Seweryn 25.07.2021, 16:40
Najlepsze historie miłosne są w Świnoujściu.
Kurdula
Kurdula 25.07.2021, 16:22
Szukam synusia Gumowca vel Knagulca wyszedł się wypinać za winko i zaginął
!!!
!!! 25.07.2021, 16:59
On to tylko potrafi ! Zamiast móżgu ma koński zwis
cóż
cóż 25.07.2021, 17:32
Proburmistrzowskie trolle wszystkie takie nienormalne.

Pozostałe