Ostrzeżenia pogodowe. Wiemy kiedy dziś w powiecie będzie burza

  • 26.07.2021, 12:00
  • News4Media
Ostrzeżenia pogodowe. Wiemy kiedy dziś w powiecie będzie burza iStock / IMGW Prognoza zagrożeń meteo IMGW
Poniedziałkowa pogoda, prognozowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jednym przyniesie upały, innym zaś ulewne deszcze i burze z gradem. Sprawdź, gdzie warto wziąć ze sobą parasol, a w których rejonach kraju może przydać się krem z filtrem przeciwsłonecznym. U nas zagrożenie burzowe utrzyma się do 2 w nocy. Szczegóły poniżej.

Burza w naszym powiecie ma przyjść wieczorem, około godz. 21. Obserwujmy chmury z północnego-wschodu...

Burze w całym kraju

Według aktualnych prognoz IMGW, poniedziałek może przynieść burzową aurę na terenie całej Polski. W niektórych miejscach wzrasta jednak zagrożenie, że będą towarzyszyć im bardzo silne podmuchy wiatru lub ulewne deszcze. Największe prawdopodobieństwo wyładowań wystąpi w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, łódzkim i lubelskim. W okolicach Warszawy, Płońska i Radomia obowiązują alerty drugiego stopnia. Tam oprócz silnego wiatru i obfitych opadów deszczu, może pojawić się też grad.

Będzie upalnie

Ale nie w całym kraju, choć temperatury we wszystkich rejonach będą utrzymywać się na wysokim poziomie. Mieszkańcy województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz części małopolskiego i świętokrzyskiego powinni szczególną uwagę zwrócić dziś na nawodnienie organizmu. Tam bowiem IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami nawet powyżej 30 st. C. Turyści przebywający w górach mogą liczyć na komfortowe warunki, bo tam będzie nieco chłodniej, ok. 24 st. C. Nad morzem i w pozostałej części kraju możemy spodziewać się 26 – 28 st. C.

Spokojniej dopiero w weekend

„Szczególnie intensywne zjawiska możliwe będą we wtorek oraz w środę, a także w piątek, kiedy przez Polskę przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny.” – prognozują synoptycy IMGW. Spokojniejsza aura pojawi się w Polsce dopiero w sobotę. Ustąpią wyładowania atmosferyczne, jednak spadnie też temperatura. W przeważającej części kraju termometry wskażą wówczas od 23 do 28 st. C.

Synoptycy ostrzegają

Wahania pogodowe, które mają obecnie miejsce w naszym kraju, mogą momentami stanowić zagrożenie dla życia i mienia. Synoptycy podkreślają, że warto śledzić na bieżąco prognozy, aby przygotować się na utrudnione warunki. W czasie burz zaleca się przestawienie samochodów w miejsca ulokowane z daleka od drzew i słupów. Dobrze jest również zrezygnować z leśnych spacerów, gdyż silny wiatr i pioruny mogą uszkodzić, a nawet przewrócić konary.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

toi
toi 27.07.2021, 07:54
coś wróżka słaba jest...juz 8 rano a burzy nie ma...
w Wawie nie pada
w Wawie nie pada 27.07.2021, 08:51
Bo wczoraj wieczorem była anie dziś rano trollu zamiejscowy ;)
parasol
parasol 26.07.2021, 22:29
Z dużej chmury mały deszcz.
oki
oki 26.07.2021, 20:05
Na południu powiatu już pada.
spod Chojny
spod Chojny 26.07.2021, 17:41
Szykuje się że l;unie zaraz.
!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!! 26.07.2021, 17:13
Pod Moryniem już grzmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Osinów
Osinów 26.07.2021, 17:32
U nas też grzmi już mocno.
prognozy
prognozy 26.07.2021, 15:34
Pod koniec lipca i na początku sierpnia Europę południową i południowo-wschodnią nawiedzić ma najsilniejsza w tym roku fala upałów.

Żar, jaki zaleje tamte regiony, jest nie do wyobrażenia. Prognozy wskazują, że temperatury w wielu miejscach sięgną nawet 40-45 st. C, choć nie można wykluczyć, że te wartości zostaną lokalnie przekroczone.
pogodynka
pogodynka 26.07.2021, 14:40
Lato rozkręca nam się nam na dobre. Burze, to burze, ale nadciąga nad kontynent gigantyczna fala upałów. Temperatury mogą dochodzić nawet do 4o st. C. Padną rekordy
Żwawy senior
Żwawy senior 26.07.2021, 13:26
Taka typowa pogoda lipcowa z tą tylko różnicą, że jest mało burz jak na lipiec. Statystycznie to nawet czterokrotnie mniej niż normalnie.
old
old 26.07.2021, 13:36
Tak, ale te burze nie były takie gwałtowne i nie prowadziły do podtopień jak w tym roku.
G**** a nie projektanci
G**** a nie projektanci 26.07.2021, 14:30
Podtopiło te same miejsca co zawsze. Nie widziałeś to nie wprowadzaj w błąd. Jedyna różnica to ul. 1-go Maja. Ale tam zdaje się zwężono kanalizację deszczową to woda płynęła ulicą. To oczywista oczywistość. No i na domkach przy JPII , gdzieś przy Reymonta. To też efekt świeżo położonej wadliwie za wąskiej kanalizacji deszczowej i odpływach.
old
old 26.07.2021, 17:14
To pisz od początku, że chodzi ci o samo Gryfino.
parasoll
parasoll 26.07.2021, 12:39
U nas to jeszcze pikuś. Do dramatycznych wydarzeń doszło też w Rosji, gdzie ogłoszono stan wyjątkowy z powodu nie dających się ugasić pożarów. Władze postanowiły stworzyć sztuczny deszcz, zasiewając chmury jonami srebra.
wieści nie są dobre
wieści nie są dobre 26.07.2021, 12:35
Okazuje się, ze globalne ocieplenie powoduje ekstremalne zjawiska pogodowe, które są bardziej gwałtowne niż przewidywali klimatolodzy w opracowanych wcześniej modelach
Pozdro z Jastarni
Pozdro z Jastarni 26.07.2021, 13:39
Nie ma żadnych ekstremalnych zjawisk pogodowych . To normalne burze występujące w lipcu tylko jest ich mniej co już odczuwamy. Przykład to Gryfino z jedną ulewną burzą . "Powódź " jaką wywołała to efekt węższej kanalizacja deszczowa w ul.1 go Maja ( świeżo zrealizowana) oraz podłączenie kolejnych deszczówek do kolektora zbiorczego bez jego znacznego poszerzenia przy rondzie Wyklętych czy jakoś tak. A przecież tercet wybetonował co się dało. Pamiętam te burze i ulewy z lat młodości, trąby powietrzne (dwie), grad wielkości pięści i mrowienie prądu na łańcuchach na Orlej Perci. Ludki !!! Wszystko jest w normie. To nie koniec świata tylko lipiec 2021r. Jedyne co mnie niepokoi to upadek sportu w Polsce. Popatrzcie na te klęski w Tokio. PISI ZABILI SPORT. Ale episkopat i Du+a chwali sobie.
Pawlacz
Pawlacz 26.07.2021, 13:58
Pozdro nie tylko naukowcy mówią, że w związku z ociepleniem mamy ekstremalne zjawiska pogodowe, ale chyba każdy kto obserwuje w ostatnich tygodniach co się dzieje w kraju i na świecie nie ma wątpliwości.
A to, że nie potrafią zaprojektować kana;lizacji deszczowej to mnei to nie dziwi. Bo co oni potrafią?
Mariola ryczącą czterdziestka
Mariola ryczącą czterdziestka 26.07.2021, 12:20
Po 20 będę sama w domu boję się. Mąż pracuje w Norwegi co robić co robić.
Szef baraka
Szef baraka 26.07.2021, 12:48
Przyjde cię utule
Looolipop
Looolipop 26.07.2021, 15:00
Iwone przytul
Z.
Z. 26.07.2021, 12:14
A grad?
działkowiec
działkowiec 26.07.2021, 12:10
Deszczyk bardzo potrzebny, ale nie ulewa.

Pozostałe