Zagospodarują zielone tereny w Gryfinie. Dostali na to pieniądze

  • 26.07.2021, 22:06
  • Źródło: UMiG Gryfino
Zagospodarują zielone tereny w Gryfinie. Dostali na to pieniądze Fot. UMiG Gryfino
Dziesięć zielonych terenów w Gryfinie doczeka się zagospodarowania. Powstaną także zbiorniki na deszczówkę przy Żłobku Miejskim w Gryfinie oraz strefa edukacyjno-ekologiczna w Centrum Wodnym Laguna.
Gryfiński projekt “Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury Gryfinie” zawiera zagospodarowanie 10 zielonych terenów na obszarze miasta:
▪️ ul. Mazowiecka i Mazurska
▪️ Opolanka
▪️ zielony zakątek przy Cmentarzu Komunalnym
▪️ nabrzeże
▪️ miejski ogród kieszonkowy przy nowej hali sportowej
▪️ Górka Miłości
▪️ eko-zakątek przy Centrum Wodnym Laguna
▪️ osiedlowy ogród kieszonkowy przy ul. Kochanowskiego
▪️ ogród miododajny przy ul. Fredry
▪️ miejska łąka kwietna przy wiadukcie (przy drodze krajowej nr 31)
 
Dodatkowo powstaną zbiorniki na deszczówkę przy Żłobku Miejskim w Gryfinie oraz strefa edukacyjno-ekologiczna w Centrum Wodnym Laguna.
 
Inwestycjom towarzyszyć będą działania edukacyjne adresowane do szerokiego grona mieszkańców, m.in. program tworzenia ogródków edukacyjnych, szkolenia z zakładania przydomowych ogródków deszczowych i budowy domków dla owadów i pszczół, program adopcji drzew, Zielone Forum Publiczne oraz ekologiczny piknik rowerowy.
 
Do swojego projektu gmina Gryfino pozyskała partnera z Islandii, inżynieryjną firmę Verkís. Islandzki partner odpowiedzialny będzie m.in. za konsultacje przyjętych przez gminę rozwiązań funkcjonowania zielono-niebieskiej infrastruktury.
 
Całkowity koszt projektu wynosi 4 970 192,50 zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Norweskich - 4 143 105,65 zł.
 
Przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań ludzkości. Projekt zakłada m.in. aktywny udział mieszkańców w procesie realizacji projektu. 
Źródło: UMiG Gryfino

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lawenda
Lawenda 28.07.2021, 15:48
Cel szczytny, ale kto będzie się tym zajmował tz.podlewanie itp. bo jak popayrzeć w Gryfinie to same badyle bo nie ma komu nawet podlać. Najpierw zadbajcie o to co jest, wystarczy popatrzeć na ogród sensoryczny😂😂
Gryfino
Gryfino 27.07.2021, 22:44
Niech lepiej zalatwia dla Gryfina bardziej ekoliczny transport miejski! Do zalando jezdza autokary po 1000 razy, glosne i nieekologiczme. Autobus 1 juz dawno ma swoje lata swietnosci za soba, dla Gryfina przydaloby sie cos nowoczesniejszego, co by ludzie tu nie gnuśnieli.
Włodek
Włodek 27.07.2021, 16:03
Znając Sawaryna i jego beznadziejną ekipę to zmarnują te pieniądze i zniszczą kolejne miejsce w Gryfinie
To widać.
To widać. 27.07.2021, 11:57
Łapy precz od starych drzew i jakiejkolwiek wycinki.. Wszyscy wiedzą jak nowe nasadzenia i zagospodarowanie zieleni kończy....Kupa szmalu w błoto.
dogadywanka
dogadywanka 27.07.2021, 12:27
oj nie w błoto, nie w błoto... To, że społeczeństwo nie widzi korzyści, nie znaczy, że ich nie ma...
strach pomysleć
strach pomysleć 27.07.2021, 16:05
dogadywanka czyli wbrew społeczeństwu co jeszcze wybetonujecie? Gdzie jeszcze nawieziecie gruzu?
dogadywanka
dogadywanka 27.07.2021, 16:16
Gdzie? To zależy kto będzie chciał opchnąć beton i gruz. Czy ktoś zapytał po co ten gruz na cmentarzu, skoro na drugiej stronie zbocza górki nie było trzeba?
Pikuś
Pikuś 27.07.2021, 10:08
Rewitalizacja wg Sawaryna: najpierw wycinamy stare drzewa, sądzimy nowe i czekamy jak uschną. Teren pod dewloperke gotowy!
😁😁
😁😁 27.07.2021, 14:34
Pikuś szczęka ci opadła 😁😁
a ty jak zwykle w swoim świecie...
a ty jak zwykle w swoim świecie... 27.07.2021, 14:51
Ty - stworzyłeś już "zielony zakątek cmentarny"? Bo do tej pory to cmentarz był zielony...
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 27.07.2021, 12:05
Za te zmarnowane pieniądze na zieleń powinien ktoś beknąć... Każde drzewko... każden krzak..robota.. kosztuje kupę pieniędzy.. To trzeba regularnie podlewać.. A tego nie przewidzieli..
Wredny PiS
Wredny PiS 26.07.2021, 23:47
A gdzie Zielone działki Milerów i Zenka ???
miner
miner 27.07.2021, 00:22
Myślisz, że zaczną od siebie?
yyyyyy....
yyyyyy.... 26.07.2021, 23:43
ten zielony zakątek przy cmentarzu to przerażający pomysł... Czyżby cmentarz miał mieć wycięte drzewa? Bo mnie się wydawało, że tworzenie zielonych zakątków przy ZIELONYM CMENTARZU to jak tworzenie zielonego lasku przy Puszczy Bukowej...
Już pomijam nieco niestosowne miejsce....
niestety
niestety 27.07.2021, 10:22
tercet szukał jakiegoś zielonego miejsca, którego jeszcze nie wycięli i nie zabetonowali - padło na cmentarz....
Kolo z betoniarni
Kolo z betoniarni 26.07.2021, 23:00
Mietek , zabetonuj Międzyodrze na parking.
Tomasz
Tomasz 26.07.2021, 22:57
Hura ! Będą parkingi t betonowe place zamiast drzew.

Pozostałe