Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy?

  • 28.07.2021, 11:00
  • News4Media
Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy? Screen YouTube
Na koncie polskiej reprezentacji olimpijskiej jest już jeden medal. Niestety rodzimi faworyci tych igrzysk na razie zawodzą.

Srebro w wyścigu wioślarskich czwórek podwójnych wywalczyły: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. W olimpijskim finale w Japonii dały się prześcignąć tylko Chinkom, które w decydującym biegu tej dyscypliny nie miały sobie równych. Wyścig zakończyły z dużą przewagą – aż 6 sekund - nad konkurentkami.

Finałowy występ był istną grą nerwów. Przez większość trasy Polki zajmowały trzecią pozycję. Wyprzedzały je Niemki, ale na 500 metrów przed metą nasza załoga nagle przyśpieszyła. Stopniowo wyprzedzała konkurencję i Polki metę przekroczyły drugie, a niemiecki zespół dał się wyprzedzić także załodze z Australii. Nieznacznie gorzej poszło męskiej czwórce podwójnej, która swój finałowy wyścig zakończyła na czwartej pozycji. Do podium załodze zabrało zaledwie 0,3 sekundy.

Nadzieje poległy

Wioślarskie srebro to na razie jedyny medal dla Polski, chociaż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio fachowcy przewidywali, że na tym etapie naszym sportowcom będzie szło znacznie lepiej. Niestety swój pierwszy mecz przegrała tenisistka, Iga Świątek. Tak samo poszło Hubertowi Hurkaczowi. Duże nadzieje były wiązane z 3-osobową drużyną naszych koszykarzy. Wskazywani byli nawet jako potencjalni mistrzowie olimpijscy. Niestety przegrali pięć meczów grupowych i odpadli z turnieju. Na osiem drużyn Polska zajęła w tej fazie przedostatnią pozycję.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lechita
Lechita 28.07.2021, 20:35
Wielki sukces mocarstwa średniej wielkości. Kaczor się cieszy. To dowód potwierdzający tezę o mocarstwowości Polski.
Obserwator
Obserwator 28.07.2021, 18:06
Ten medal powinien być anulowany! Zdobyła go jedna z LGBT+.
Też kociarz
Też kociarz 28.07.2021, 20:36
Taaaak, to miesza szyki naczelnemu pedałowi.
Pisi kochają sport i pomagają jak ....
Pisi kochają sport i pomagają jak .... 28.07.2021, 12:34
Imperium średniej wielkości (według Kaczyńskiego) zdobyło pierwszy medal na olimpiadzie w Tokio. I tu widać pisie wspieranie sportu. Nawet Kubicy dadzą 100 000 000 złotych bo jest mechanikiem bez wykształcenia w jakiejś marce w F 1.

Pozostałe