Niemcy: obowiązek testów na Covid-19 dla osób wjeżdżających do kraju możliwy od sierpnia

  • 28.07.2021, 22:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niemcy: obowiązek testów na Covid-19 dla osób wjeżdżających do kraju możliwy…
Zdaniem premiera Bawarii Markusa Soedera rząd federalny planuje już w sierpniu wprowadzić obowiązek testów na obecność koronawirusa dla osób wjeżdżających do Niemiec. Ministerstwo Zdrowia również opowiada się za rozszerzeniem obowiązku testowania.
"Rząd federalny zapewnił (...), że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby do 1 sierpnia wprowadzić jednolity, obowiązkowy test, i to nie tylko dla podróżujących samolotem" - powiedział Soeder we wtorek wieczorem w programie telewizji ARD "Tagesthemen".
 
Jak na razie obowiązkowe badania dotyczą tylko pasażerów linii lotniczych oraz osób wjeżdżających do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, które nie zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi lub wyzdrowiały po chorobie Covid-19. W myśl nowych przepisów miałyby dotyczyć wszystkich wjeżdżających do kraju niezależnie od tego, z jakiego obszaru i jakim środkiem transportu przybywają.
 
Pierwotnie planowana data wprowadzenia rozporządzenia w sprawie wjazdu 11 września byłaby zdaniem premiera Bawarii "żartem", ponieważ "wtedy wakacje się skończą, nawet w krajach związkowych, gdzie przypadają później" (w Niemczech terminy wakacji szkolnych różnią się w zależności od kraju związkowego).
 
Sekretarz generalny socjaldemokratycznej partii SPD Lars Klingbeil powiedział w środę w telewizji ZDF: "My jako SPD - w tym Minister Sprawiedliwości - również chcemy, aby podróżowanie stało się bezpieczniejsze. A to oznacza rozszerzenie obowiązkowych badań".
 
Plany rozszerzenia obowiązku badania wszystkich przyjeżdżających podróżnych znajdują potwierdzenie w Ministerstwie Zdrowia. Rzeczniczka ministra zdrowia Jensa Spahna poinformowała we wtorek, że "Federalne Ministerstwo Zdrowia opowiada się za jak najszybszym rozszerzeniem obowiązków testowych przy wjeździe".
 
Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział gazecie "Bild", że osoby w pełni zaszczepione lub wyzdrowiałe nie będą musiały przedstawiać negatywnego wyniku testu.
 
Według informacji tygodnika "Spiegel", szybki test na obecność koronawirusa nadal będzie wystarczający do wjazdu.
 
Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...........
........... 31.07.2021, 11:29
Tranzytem będzie można jeździć tak jak wcześniej.Więc dla osób tylko przejeżdżających przez Niemcy nic się nie zmienia.
raus
raus 31.07.2021, 01:23
Przeciez wystarczy posiedzieć na doopie i nie robić transmisji a wszelkie fale wygasną
most
most 30.07.2021, 01:24
Czyli nie będzie obowiązywał Schengen?
i wszystko jasne
i wszystko jasne 29.07.2021, 13:27
Duży wzrost nowych zakażeń w Niemczech. W ciągu doby wykryto 3520 nowych przypadków, czyli prawie dwa razy więcej niż tydzień temu - poinformował w czwartek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). 
Minister zdrowia Jens Spahn (CDU) na łamach dziennika "Bild" wyraził opinię, że "wraz ze wzrostem liczby zaszczepionych zapadalność traci na wartości informacyjnej, dlatego konieczne jest uwzględnianie innych kluczowych danych w celu oceny sytuacji, takich jak liczba pacjentów przyjmowanych do szpitala z powodu COVID-19".Spahn uważa jednak, że współczynnika zapadalności nie można całkowicie pomijać, bo dotąd "w Niemczech zaszczepiono zbyt mało ludzi".
raczej
raczej 29.07.2021, 00:01
Wyliczyli i wiedza co robią.

Pozostałe