Spisak i Banderas nie zostali dopuszczeni do startu

  • 29.07.2021, 09:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Spisak i Banderas nie zostali dopuszczeni do startu
Igrzyska jeszcze dobrze się nie zaczęły, a dla mnie sportowo już się skończyły. Niestety po pierwszym przeglądzie weterynaryjnym Banderas nie został dopuszczony do startu w zawodach. Marzenia o olimpijskim medalu prysły jak bańka mydlana w jednej sekundzie. Jest mi przeokropnie smutno, chce mi się krzyczeć - pisze n instragramie Reprezentacja Polski na Tokio Paweł Spisak "Chce mi się krzyczeć". Polak nie został dopuszczony do startu w igrzyskach! - pisze na Instragramie Paweł Spisak z Tokio

W Tokio u konia Banderasa dostrzeżono jakiś uraz. Dla Pawła Spisaka miały to być piąte igrzyska olimpijskie. Wiadomo, że w zawodach nie wystartuje.

-Wszyscy chcemy wygrywać, lecz nie każdemu jest to dane. Tym razem muszę się z tym pogodzić - napisał na Instragramie Paweł Spisak.

O Spisaku i jego koniu Banderasie i apetycie na medal pisaliśmy równe 10 dni temu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/42158,z-banderasem-po-medal-w-tokio

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wio
wio 29.07.2021, 15:54
Nie wiadomo, co dolega Banderasowi, ale to raczej nic poważnego, przy czym koń od razu wyraźnie to pokazał. Możliwe, że ma jakieś drobne skręcenie albo coś w tym stylu. U człowieka taki uraz nie wykluczałby go z zawodów, ale zwierzę wyklucza. Paweł Spisak nie wystartuje, a to jego piąty start olimpijski.

Jeździectwo jest sportem pięknym, ale i wymagającym i ryzykownym. Jedynym, w którym obok człowieka startuje zwierzę i ono także walczy o medale. Ma też swoje humory, dolegliwości i wymagania. Są wśród koni twardziele, którzy nie kuleją nawet przy jakimś bólu, ale są też zwierzęta wrażliwe, więc takie dyskwalifikacje są w WKKW bardzo częste.- pisza na Interii.
Zdzisław Dyrman zasadniczo
Zdzisław Dyrman zasadniczo 29.07.2021, 11:43
Skoro koń kulawy to niech jeździec sam skacze przed przeszkody taka mam koncepcję. Zasadniczo
smutna prawda
smutna prawda 29.07.2021, 10:37
Spisaka spisali na straty.
Zielarz
Zielarz 29.07.2021, 10:27
Koń był na dopalaczach stąd ta afera

Pozostałe