Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ważny dzień dla wielu uczniów. Zaważy o ich przyszłości

Poniedziałek to ważny dzień dla wielu młodych Polaków. Dziś dyrektorowie szkół ponadpodstawowych ogłoszą ostateczne wyniki rekrutacji do swoich placówek. Gdzie szukać wyników naboru oraz jakie są dalsze procedury dla osób, które nie znajdą swoich nazwisk na listach? Kiedy zostaną ogłoszone wolne miejsca w pozostałych szkołach?
Ważny dzień dla wielu uczniów. Zaważy o ich przyszłości

Autor: iStock

Mają czas do 14:00

2 sierpnia o godz. 14:00 upływa termin, który zobowiązuje dyrektorów szkół ponadpodstawowych do ogłoszenia wyników naboru uczniów na rok szkolny 2021/22.  Każdy z kandydatów musiał po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej złożyć wniosek o przyjęcie do trzech wybranych placówek, począwszy od najbardziej pożądanej, wskazując również dwie szkoły alternatywne, które są zgodne z jego preferencjami. 22 lipca ogłoszone zostały wstępne wyniki procesu, dziś jednak mija termin ostatecznego podania ich do wiadomości rekrutowanych. Informacji na ten temat każdy uczeń powinien szukać w budynku lub na stronie internetowej swojej szkoły.

Co powinni zrobić uczniowie, którzy nie znajdą na listach swojego nazwiska?

3 sierpnia kuratorzy ogłoszą, ile wolnych miejsc zostało w poszczególnych placówkach na wybranych kierunkach. Uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej ze szkół lub nie dopełnili formalności po przyjęciu, będą mieli niewiele czasu na złożenie dokumentacji w rekrutacji uzupełniającej. Czas na to wyznaczony jest do 5 sierpnia do godz. 15:00. Następnie pomiędzy 17 a 20 sierpnia konieczne będzie potwierdzenie woli przyjęcia do placówki, poprzez złożenie oryginału świadectwa.

Co decyduje o przyjęciu do szkoły?

Pod uwagę brane są nie tylko oceny kandydata, ale również jego szczególne osiągnięcia. Istnieje jednak odpowiedzialność za to, aby każdy uczeń ostatecznie znalazł miejsce w placówce publicznej, nawet jeśli jest poza listą jego wyborów. Za zapewnienie możliwości dalszej edukacji odpowiada rada danego powiatu, którego kandydatura dotyczy. Harmonogram nie dotyczy szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
koko 03.08.2021 00:20
Ruch w interesie będzie jeszcze trwał.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Biała kiełbasa im bliżej świąt ma mniej mięsa pyr pyr i mniejszą cenę. Zasadniczo tylko ogrodowe pomidory spod folii pyr pyr mają zawsze 100 % pomidora i zero folii.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 14:23Źródło komentarza: Wielkanocne zakupy na ostatnią chwilę? To się opłaca!Autor komentarza: SaurknTreść komentarza: Cały ten zielony ład to wymysł psychopatycznej grupy szaleńców, którzy dorwali się do rządzenia nie mając o niczym pojęcia, a część bardziej rozgarniętych wśród nich zwietrzyło szansę na zrobienie ogromnej kasy i dlatego usilnie lobbuje ich chore pomysły. Najwyższy czas rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji lub opuścić to gówno szumnie zwane przez niektórych Unią wzorem mądrego narodu angielskiego. Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra w okresie świąt jak i w dalszej części roku.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:59Źródło komentarza: Czekają nas zmiany w segregacji śmieciAutor komentarza: mieszkaniec WitnicyTreść komentarza: Pracowity gość, nawet podczas kampanii chodzi o domu do domu i rozmawia z ludźmi.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:58Źródło komentarza: Sławomir Jasek: Dwa aspekty związane z gospodarką [FILM]Autor komentarza: gryfiniankaTreść komentarza: Bardzo sympatyczny gość. Takie można odnieść wrażenie po tej rozmowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Sławomir Jasek: Dwa aspekty związane z gospodarką [FILM]
ReklamaMrówka
Reklama