Antyszczepionkowcy pomylili wydarzenia. Zaatakowali matki karmiące

  • 02.08.2021, 20:20
  • News4Media
Antyszczepionkowcy pomylili wydarzenia. Zaatakowali matki karmiące Screen Google Street View Ginekologiczno - Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu
W jednym z poznańskich szpitali w niedzielę odbywał się piknik laktacyjny, którego celem była edukacja dot. karmienia piersią. Tego samego dnia w placówce ruszyła akcja szczepienia ciężarnych przeciwko COVID-19. Grupa antyszczepionkowców pomyliła wydarzenia.

Piknik dla rodzin spodziewających się dziecka

W niedzielę przed Ginekologiczno – Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu odbywał się piknik edukacyjny. Jego założeniem była edukacja dot. karmienia piersią. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, m.in. spodziewających się potomstwa oraz matek karmiących. W tym samym dniu uruchomiono program szczepień przeciwko COVID-19 dla ciężarnych. Grupa antyszczepionkowców zebrała się przed placówką, aby okazać swój sprzeciw w kwestii podawania szczepionek. W pewnym momencie w wyrażeniu swoich poglądów nie wystarczyły transparenty i okrzyki niezadowolenia. Skandujący przeskoczyli przez płot i wdarli się na teren odbywającego się przy szpitalu spotkania laktacyjnego.

„Zaczęli przeskakiwać przez ogrodzenie, kilku wtargnęło na teren szpitala. Grupa ubrana w ciuchy wojskowe zaczęła wchodzić na teren pikniku i zadawać jakieś głupie pytania. Zaczęli nam zarzucać, że prowadzimy eksperymenty na ludziach. Rodzice poczuli się zagrożeni. Pracownicy byli zestresowani.” – tak Onet cytował słowa osoby, która była świadkiem całego zdarzenia.

Manifestanci, którzy pomylili wydarzenia, mieli być agresywni. Ostatecznie wyprowadziła ich policja, a piknik został zakończony przed planowanym czasem.

W Gdyni napadli na szczepionkobus

Tego samego dnia po gdyńskich dzielnicach jeździł tzw. „szczepionkobus”, w którym mieszkańcy Trójmiasta mogą przyjąć preparat przeciw COVID-19, bez wcześniejszej rejestracji. Tam grupa agresorów zaatakowała mobilny punkt, wykrzykując w stronę znajdujących się w nim kobiet hasła porównujące je do zabójców. Według Michała Sienkiewicza z policji wojewódzkiej w Gdańsku funkcjonariusze byli poinformowani o planowanych działaniach antyszczepionkowców i zabezpieczali tereny, w których pojawiał się pojazd. Działania zostały potraktowane jako nielegalne zgromadzenie, w związku z którym policja skieruje do sądu wnioski o ukaranie dla 15 osób biorących w nim udział.

Robi się niebezpiecznie

Jakby agresywnych ataków było mało, przeciwnicy szczepień posuwają się do coraz bardziej niebezpiecznych czynów. W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany sprawca podpalił stację sanitarno – epidemiologiczną oraz mobilny punkt szczepień w Zamościu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak policja szuka osoby odpowiedzialnej za podłożenie ognia. Został powołany specjalny zespół, który zajmie się dochodzeniem w tej sprawie. Podczas poniedziałkowej konferencji z udziałem Mateusza Morawieckiego, premier odniósł się do występków i przestrzegł, że do tego typu ataków służby będą podchodzić surowo oraz wyciągać konsekwencje wobec sprawców kolejnych incydentów.

News4Media

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niet
Niet 03.08.2021, 08:55
Matek kopulujących nie wolno atakować wstydźcie śię
a.
a. 03.08.2021, 08:25
A co ich to w ogóle obchodzi, kto się szczepi...? Niektórzy trochę się naczytali, sami zrobili research, oparty na faktach, chemii, dowodach i w ogóle nauce, a nie "uznali", że ziemia jest płaska i "wszystko" to spisek.
kloc
kloc 02.08.2021, 23:56
Czy korporacja- ideologia, która, aż nadto wyraźnie pokazała, w praktyce, swoje zakłamane, paskudne oblicze, ma prawo przez swoich zajadłych wyznawców do narzucania i to w dodatku siłą tej ideologii? W XX najstraszniejsze i najbardziej okrutne, zarazem bratobójcze wojny, toczyły się w samym sercu chrześcijaństwa czyli Europie. Chrześcijanie przeciw innym chrześcijanom na czele z klerem błogosławiących straszną broń i zagrzewajacych do walki. Wciskano propagandą kleru, że ci po przeciwnej stronie to ci gorsi, źli. Takie zachowania, wojny, tortury, nienawiść ... były typowe, przez całe poprzednie wieki, dla religii podających się za chrześcijańskie. Na przykład pod Grunwaldem. Komentujący typu: Wierzący katolik, najpierw powinni się pouczyć, pouczyć. Pomyśleć, jeszcze raz pomyśleć. Puknąć się w łepetynkę. Jeszcze raz puknąć i ... dopiero wtedy zabierać głos?
dr
dr 03.08.2021, 00:24
nie wiem co bierzesz ale bierz połowę...
Antyterrorysta
Antyterrorysta 02.08.2021, 23:34
Trzeba zabić terrorystów.
Abw
Abw 02.08.2021, 23:11
Niedorozwoje wysłać tych anty czubków na Białoruś tam by im szybko wybili z głowy chore pomysly
koks
koks 02.08.2021, 23:34
Abw, czy ty czasami nie zniżasz się do ich poziomu?
po prostu
po prostu 02.08.2021, 21:31
Pomyliło im się w głowach!

Pozostałe