Zmienia poglądy w sprawie „uchwały anty-LGBT”. Zdecydowały finanse

  • 04.08.2021, 12:00
  • News4Media
Zmienia poglądy w sprawie „uchwały anty-LGBT”. Zdecydowały finanse iStock
Unijni urzędnicy coraz mocniej naciskają na polskie samorządy, które przyjęły tzw. „uchwały anty-LGBT”. Grozi im zamrożenie wypłat miliardów euro. W takiej sytuacji prawicowy marszałek jednego z województw chce wycofania się z podjętego stanowiska.

W całym kraju stanowiska nazwane „uchwałami anty-LGBT” podjęło 16 gmin, 18 powiatów i 4 województwa. Te ostatnie to:

  • lubelskie,
  • małopolskie,
  • podkarpackie,
  • świętokrzyskie.


Warto zaznaczyć, że niektóre samorządy wycofują się ze swoich stanowisk. Tak stało się np. w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Uchwała została anulowana po tym, jak unijni urzędnicy zagrozili, że miasto nie otrzyma spodziewanych dotacji. Jednak mimo wycofania się ze stanowiska, Kraśnik i tak środków nie otrzymał. Europejscy urzędnicy co jakiś czas ostrzegają, że nie zamierzają wspierać samorządów, które nie szanują praw wszystkich mieszkańców o każdej orientacji seksualnej. Jasno powiedziała to Cinzia Masina z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej. Podczas zdalnego wystąpienia w Lublinie przypomniała, że Bruksela rozmawia z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie unijnych miliardów dla województwa lubelskiego, a chodzi konkretnie o 2,3 mld euro.

Obawiamy się jednocześnie, że na Lubelszczyźnie nie zostaną spełnione wszystkie cele wymienione w programie. W tym kontekście martwią niektóre postanowienia władz lokalnych, w tym województwa lubelskiego. Brak dyskryminacji i równość to nasze priorytety, związane z podstawowymi prawami człowieka. To prowadzi do lepszego społeczeństwa i lepszego życia obywateli. W Polsce widać dyskryminację wobec niektórych grup społecznych.” - orzekła Masina. wstrzymanie wypłaty 2,5 mld euro.

Realna zagrożenie

Jeszcze poważniejsza sytuacja jest w Małopolsce, której grozi. KE poinformowała władze tego regionu, że wstrzymuje negocjacje dotyczące pieniędzy na wiele projektów. „Środki od edukacji po drogownictwo, rozwój szpitali, wszystko, co do tej pory mogliśmy sobie realizować i wyobrazić.” - wylicza w rozmowie z Radiem Kraków wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz, należący do Porozumienia Jarosława Gowina, czyli partii tworzącej Zjednoczoną Prawicę. Dodał, że brak unijnych pieniędzy zrodzi olbrzymie problemy, bo aż połowa etatów w urzędzie marszałkowskim i w podległych mu instytucjach jest finansowana przez UE. Nie będzie też środków dla przedsiębiorców czy mniejszych samorządów.

Krok w tył

W takiej sytuacji Urynowicz chce, aby radni sejmiku unieważnili „uchwałę anty-LGBT”. „Mam nadzieję, że uda mi się przekonać kolegów i partnerów z Prawa i Sprawiedliwości, aby tę deklarację unieważnić, bo sprawa jest naprawdę poważna.” - dodał polityk, który sam głosował za przyjęciem tego stanowiska. Zwierzchnik Urynowicza, małopolski marszałek Witold Kozłowski (PiS), w mediach przyznał, że inne regiony mają podobne problemy. „To jest bardzo poważna sprawa, więc tutaj nie może być jakiejś takiej działalności jednoregionalnej. Trzeba się nad tym zastanowić, w pewnym sensie też uzgodnić również różne okoliczności ze stroną rządową i wtedy dopiero podejmować decyzje. Takich rzeczy się nie podejmuje ad hoc. I mówiąc językiem szkolnym, nie pisze tego na kolanie.” - skomentował.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Podkarpacki...
Podkarpacki... 05.08.2021, 13:29
Czym większy kato pis land tym większa nienawiść do wszystkiego co inne jak oni..
toi
toi 05.08.2021, 07:35
a nasz olgierdus to jaka flagę lubi....
najważniejsze
najważniejsze 05.08.2021, 10:23
biało czerwoną a nie ze swastyką
***
*** 04.08.2021, 22:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*** LGBT
*** LGBT 04.08.2021, 18:46
W następnych wyborach znowu będziemy mieli lewaków przy władzy. Prawica się poddaje, chyba to nie jest do końca prawica.
Sauron
Sauron 04.08.2021, 18:40
Nie interesuje mnie żadne lgbt jestem czlowiekiem normalnym jak chcą się bzykać to w 🏡 i nara
do Azjaty Saurona
do Azjaty Saurona 04.08.2021, 22:26
U nas w Europie normalność oznacza też akceptację inności, ale niekoniecznie twojego chamstwa.
LPBT Vont!!!
LPBT Vont!!! 04.08.2021, 17:15
Zapytajcie Mietka !!! On coś wie .
Ciemnogrod polski
Ciemnogrod polski 04.08.2021, 16:47
O dziwo... tam gdzie najbardziej katolickie, religijne regiony.... tam najmniejsza tolerancja, miłosierdzie i miłość bliźniego. Wstyd przed światem, że u nas taka dzicz. Pewnie na widok murzyna, drzwi na skobel ryglują.
Brat  Annalista (Anoniusz)
Brat Annalista (Anoniusz) 04.08.2021, 23:05
A przecież Bóg zezwolił Lotowi na pedofilię i kazirodczy seks z córkami. I kler go bardzo naśladuje.
kabalista
kabalista 04.08.2021, 23:24
Może i czytasz Stary Testament, ale go nie rozumiesz.
Święta prawda
Święta prawda 05.08.2021, 13:34
Jakby ludzie te banialuki... rozumieli to byłaby jedna religia, a nie ileś.. Biblia zawiera udowodnionych ponad 30 tys poprawek.. Więc takie Święte to Pismo Święte.
Pacyfka
Pacyfka 04.08.2021, 16:16
30% medali na olimpiadzie zdobyli lgbt.
dusze diabłu zaprzedadzą
dusze diabłu zaprzedadzą 04.08.2021, 15:33
Co robi pieniądz!
Knagulec
Knagulec 04.08.2021, 14:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Misiu
Misiu 04.08.2021, 13:07
Bo kasa jest najważniejsza!

Pozostałe