Zagrają też w naszym powiecie

  • 04.08.2021, 14:00
  • dost.
Zagrają też w naszym powiecie wzp (arch.)
Wybitni artyści, świetne kompozycje, piękne miejsca, dobry klimat – trwają Dni Jazzu na Pomorzu Zachodnim. Po koncertach w Świnoujściu i Przelewicach - w środę zapowiada się niezwykły jazzowy wieczór w Rampie Kultury w Goleniowie, a w piątek jazzowe brzmienia opanują Winnicę Turnau w Baniewicach. Wstęp na muzyczne wydarzenia jest bezpłatny.
Dni Jazzu na Pomorzu Zachodnim to cykl pięciu koncertów, podczas których prezentują się wybitni światowi jazzmani - trębacz i kompozytor Anders Bergcrantz (Szwecja), pianista Albert Bover (Hiszpania), kontrabasista Joris Teepe (Holandia), perkusista Owen Hart Jr (USA) oraz polskie gwiazdy – Dorota i Henryk Miśkiewiczowie.
 
Pierwsze koncerty odbyły się w poniedziałek na scenie Muszli Koncertowej przy świnoujskiej promenadzie, gromadząc liczną publiczność. We wtorek wypełniła się sala Zachodniopomorskiego Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej – Ogrody Przelewice. Zespół Doroty i Henryka Miśkiewiczów zaprezentował tam materiał z najnowszej płyty „Nasza Miłość”. Dziś (4 sierpnia) o godz. 20 jazzowe klimaty zagoszczą w Rampie Kultury w Goleniowie. Wystąpią Anders Bergcrantz i Ostrowski Unit, czyli szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski ze swoją formacją.
 
-Muzyczną ucztę serwujemy w wyjątkowych obiektach zrewitalizowanych dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Miejsca koncertów wybrane są nieprzypadkowo – tłumaczy marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
Oryginalna muzyczna promocja pięknych miejsc Pomorza Zachodniego i funduszy unijnych w piątek zawita do Winnicy Turnau w Baniewicach. Tam również odbędzie się (6 sierpnia, godz. 20) koncert Bergcrantz – Ostrowski Unit.
 
Mecenat kulturalny nad koncertami sprawuje Pomorze Zachodnie. Wydarzenie jest finansowane z Funduszy Europejskich Regionalnego Programu Operacyjnego WZ.
dost.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vatzlav
Vatzlav 04.08.2021, 18:46
Czy to kultura wysoka, nie, w ussa jazz był i jest muzyką do kotleta, z takiego grania jazzmani tam się utrzymują, bardzo sensownie wydane społeczne pieniądze !
Żadnych spędów boysbandów !
maestro
maestro 04.08.2021, 16:33
No i gra gitarra. https://www.youtube.com/watch?…
2300
2300 05.08.2021, 10:26
Ale jesteś parodysta
Inkas
Inkas 04.08.2021, 15:20
A ten nasz gostek co gra na parowkach to gdzie bedzie wystepowal.

Pozostałe