Wiemy, kiedy rząd wprowadzi obostrzenia. Minister zdradza plany

  • 04.08.2021, 16:30
  • News4Media
Wiemy, kiedy rząd wprowadzi obostrzenia. Minister zdradza plany KPRM
Podczas środowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie wprowadzenia ewentualnych obostrzeń. Przekazał, kiedy i gdzie można spodziewać się wprowadzenia restrykcji. Poruszył również temat nasilających się ataków antyszczepionkowców.

Wariant Delta zbiera żniwo

Podczas wizyty ministra Adama Niedzielskiego w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca planów rządowych w sprawie wprowadzenia obostrzeń. Szef resortu zdrowia podkreślił, że udział wariantu Delta koronawirusa obejmuje już ok. 80 proc. przypadków, a jedyną bronią do walki z tą odmianą są obecnie szczepienia. Dodał również, że pacjenci wymagający opieki szpitalnej to głównie osoby, które nie skorzystały z możliwości przyjęcia szczepionek.

W pierwszej kolejności niezaszczepieni

Podczas konferencji minister Niedzielski przekazał, że w pierwszej kolejności rząd planuje wprowadzić obostrzenia w tych rejonach, w których odsetek zaszczepionych pacjentów jest najmniejszy. „Obecnie dotyczy to woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.” – wymieniał. Dodał też, że restrykcje zostaną wprowadzone w momencie, kiedy liczba zachorowań przekroczy tysiąc przypadków w skali całego kraju. Pytany o to, jakich obostrzeń można się spodziewać, stwierdził jedynie, że obejmą te same branże, co podczas poprzednich lockdownów. Zaapelował, aby Polacy podeszli do sprawy odpowiedzialnie i poddali się szczepieniom.

"Warto – myślę – zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu.” – mówił Niedzielski.

Walka z antyszczepionkowcami

Szef resortu zdrowia odniósł się w swojej przemowie do ostatnich zdarzeń związanych z atakami na punkty szczepień, nazywając je „terrorem”. Wyjaśnił, że celem antyszczepionkowców jest zniechęcenie społeczeństwa do realizowania programu szczepień. Zapewnił, że wszelkie tego typu działania, jak również osoby hejtujące i propagujące przemoc, będą namierzane. Potwierdził to również sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, który przyznał, że w sieci monitorowane są wszelkie działania związane z agresją słowną i zachęcaniem do aktów przemocy, w tym wobec pracowników koordynujących przebieg powszechnego szczepienia.  

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danka
Danka 07.08.2021, 11:02
Oby żadnych obostrzeń nie było.
gunter
gunter 07.08.2021, 01:42
Księga Rodzaju czyli Genesis, z Księgi Covidyzmu rozdział I.
""I w¥r uch ałbył wróbel z kraju smoka mysz polną. I narodził nietoperz.

DZIEŃ pierwszy. I nietoperz zleciał z niebiesiech i nakichawszy na babę co na targu stwory morskie smażyła powiedział do baby - jam jest sprawiedliwość pańska idź i nieś zarazę pośród grzeszników.

DZIEŃ drugi. I rozlazla się zaraza i umierali pod respiratorem i na ulicy i w polu i w pałacu i na stole i pod stołem i starzy i młodzi i maluczcy i króle w sprawiedliwości pańskiej.

DZIEŃ trzeci. I spowiedli się byli możni i króle ziemi sprawiedliwi i mędrcy sędziwi by zarazę zwalczyć, lecz grzeszni nie wierzyli bo antyszepionkowcy w internetach pisali nieprawdę codziennie. I wystąpił święty turecki spośród ludów uczonych i rzekł: Jam ci ten co szepionkę uczynię i lud od zarazy wybawię! I uczynił szepionkę a uczynił w trzy księżyce jeno. I Pan widział że ta szepionka była dobra.

DZIEŃ czwarty. I dali szepionkę z własnych dukatów i serca króle ludowi i małym i dużym i starym i młodym jak ziemia szeroka, lecz na ch to się zdało. Bo antyszepionkowcy szatana budę w Zamościu żywym ogniem podpalili. I pomarli męczenniki co w budzie onegdaj przebywali.

DZIEŃ piąty. I lament się podniósł wśród ludu bożego i króle i mędrcy ręce łamali, a grzeszni poczęli tańczyć i śpiewać krwią podpalonych pijani i poczęli spożywać wino i mięso, i ryby i sadło, i drób i wołu, i koniu i żabu, i jeżu i piesu i śpiewali

DZIEŃ szósty. A w DZIEŃ siódmy ch wszechobecny zastrzelił wszystko i nie było niczego. Łogień spustoszył i powódź wszystek świat co go antyszepionkowiec i grzesznik nie pożarł. I nastała era zła, epoka smoka, a świat spowił rasizm i homofobia."
Staniisław
Staniisław 07.08.2021, 10:14
Nie wiem co bierzesz, ale bierz tego choć połowę.
On36
On36 05.08.2021, 10:12
Pytanie do zaszczepionych. Jak się czuliście po przyjęciu tego praparatu? Bo mam zamiar też to wziąć ale nie wiem czy mnie nie wytrzepie...
No i jajco
No i jajco 04.08.2021, 22:36
Te lokdowny to śmiech na sali możecie sobie co tydzień wprowadzać i tak ludzie to zlewają kabaret bez znaczenia i 5yle w temacie
paranoja
paranoja 04.08.2021, 18:42
No to po co się było szczepić, skoro reszta miała to w 4 literach i teraz lockdown znów będzie dotyczył wszystkich.
Tak będzie
Tak będzie 04.08.2021, 17:45
Pisowcy pamiętajcie zapłacicie za to oszustwo przy wyborach a potem zapewnie i następcy zaprowadzą was przed sądy nie ujdzie wam to na sucho

Pozostałe