Taaaka dziura w kole! Policjanci zatrzymali autobus, a dzieci nie wyjechały punktualnie

  • 04.08.2021, 22:00
  • KWP Szczecin
Taaaka dziura w kole! Policjanci zatrzymali autobus, a dzieci nie wyjechały… Policja
Podczas kontroli autobusu wyjeżdżającego z dziećmi na letni wypoczynek drogówka ujawniła nieprawidłowości w postaci uszkodzenia opony autobusu oraz opon o różnym bieżniku na tylnej osi. W związku nieprawidłowościami dowód rejestracyjny autobusu został zatrzymany za pokwitowaniem i kierującemu zakazano dalszej jazdy potwierdzeniem w protokole z kontroli.

Na miejsce został podstawiony kolejny autobus który po szczegółowej kontroli pojechał z dziećmi na wakacyjny wypoczynek.

Policjanci również w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2021 przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi i młodzieżą.

Policja przypomina, że „BEZPIECZNY AUTOBUS” to prawidłowy stan techniczny pojazdu oraz odpowiednie zaplanowanie podróży, sprawdzenie dokumentów przewozowych przed wyjazdem, właściwe rozmieszczenie i zabezpieczenie bagażu, tak aby nie ograniczał widoczności i w razie hamowania nie spadł nam na głowę. Najważniejszym czynnikiem zawsze jest TRZEŹWY I WYPOCZĘTY kierowca.

W planowanych godzinach wyjazdu od 08:00 do 10:00 takie kontrole odbywają się w wyznaczonym punkcie kontrolnym, przy ul. Sambora w Szczecinie. Kiedy taki wyjazd planowany jest w godzinach późniejszych, patrol szczecińskiej „drogówki” skontroluje autokar w miejscu wskazanym. W związku z dużą ilością zgłoszeń takich kontroli warto jest powiadomić o niej przynajmniej dzień wcześniej.

 

KWP Szczecin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 05.08.2021, 06:49
Dlaczego policjanci nie dokonują kontroli stanu technicznego autobusów PKS ? one mają te same opony, co w dniu zakupu 20 lat temu.
NS
NS 04.08.2021, 22:11
Piękny wiek... Chciałabym takiego di]ożyć...
Niech im ziemia lekką będzie.

Pozostałe