Elektrownia nie zapewnia już autobusów pracowniczych. Dlaczego? – pyta czytelniczka

  • 04.08.2021, 22:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Elektrownia nie zapewnia już autobusów pracowniczych. Dlaczego? – pyta…
Chodzi o przewozy pracowników do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Firma zatrudnia dużo osób z okolicznych miejscowości np. Gryfina, Szczecina, Chojny, Krzywina, Żelechowa, Witnicy itd. Nie ma jednak autobusów pracowniczych. Nie wiedząc dlaczego związki zawodowe w tym temacie milczą, a my czym jesteśmy gorsi od Amazona, Zalando czy nawet Fliegla? – pyta czytelniczka igryfino.
Jeździmy swoimi autami. Autobusów z małych miejscowości np. z Widuchowej, Lubicza, Krzywina nie ma. Pierwszy jest o 6.00, a praca zaczyna się o 6.00. Z Gryfina pracownicy mają „jedynkę”, ze Szczecina też sobie w jakimś stopniu radzą. O godz. 14 kończy się zmiana ranna. Nie zobaczy Pan żadnego autobusu pracowniczego na żadnej zmianie A, B, C, D.
Czy tak dużego zakładu, jakim jest Elektrownia Dolna Odra, nie stać na zapewnienie pracownikom transportu do pracy? Co mają zrobić pracownicy, którzy nie mają auta, albo nawet prawa jazdy? Nie zawsze trafi się kolega czy koleżanka, którzy akurat jadą do pracy.
Dodam, że od kilkunastu lat przewoźnikiem był PKS Szczecin i przewoził pracowników. Od lipca niestety do dnia dzisiejszego brak transportu.
 
czytelniczka igryfino

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

roszczeniowy
roszczeniowy 09.08.2021, 13:10
Państwo z okolic byłych PGR proponuję zainwestowanie w hodowlę byków zarodowych i systematyczne zawody w bujaniu ich jaj.Przecież nie każdy musi w D.O pracować na siłę.
Którzy zdradzili załogę...
Którzy zdradzili załogę... 06.08.2021, 15:35
Związki za stołki dla siebie odpuściły. Nie ma Anweilera.
Rob
Rob 05.08.2021, 23:54
Droga czytelniczko, najgorzej jak małpie zabiorą dostęp do bananów które dostawała, a teraz musi sama chodzić po nie na drzewo.

Czasy się zmieniają, a to że obecni giganci muszą w jakiś sposób przyciągnąć pracowników to inny temat z czasem to się zmieni i u nich,

większość ludzi sobie radzi to i ty dasz radę.
123
123 06.08.2021, 07:29
Tylko dlaczego dyrekcji nikt nie zabrał samochodów służbowych, którymi wożą się do pracy na koszt firmy? Ich nie stać na bilet na autobus?
nieJa
nieJa 06.08.2021, 03:44
gdzie jest "jojo" i pisowcy co z okazji rocznic protestów tak ochoczo się fotografowali.no gdzie są????
namsięnależy
namsięnależy 05.08.2021, 21:26
Mamy miedź ałtobusy bo niech inni za nie płacą ci co nimi nie jeżdzą bo nam sie należy
Trasa rowerowa
Trasa rowerowa 05.08.2021, 20:56
Na Związkowej stronie Solidarności ZEDO , jest komunikat odnośnie tej sprawy.

Niech Mietes Wychudzony w ramach Ruskiego Ładu, (rudy tak mówi) dokończy trasę rowerową, chociażby do Hotelu na Rozstajach.

Jak nie ma autobusów i pociągów, to chociaż będziemy mogli chodzić na pieszo lub jeździć hulajnogą go gazowki.

😂😂😂
Męczysław Spasiony
Męczysław Spasiony 05.08.2021, 17:41
Nima autobusuf pracowniczych bo jusz nie poczeba pracownikuw.

Te co siem nadawały to robiom w umigu a reszta czyli zwionskofce to swoimi furami siem worzom.
Pawulon
Pawulon 05.08.2021, 17:40
Pani sama sobie odpowiedziała. Skoro tak jej niedobrze, składa wypowiedzenie i Zalando czeka.
Tylko tam trzeba pracować....
zwijają się
zwijają się 05.08.2021, 15:23
Początek upadku....
obcy
obcy 05.08.2021, 15:09
Ludzie pobudka helloo komna upadła już dawno chcesz pracować to jazda kombinuj, a Zolando i Amazon dają darmoer dojazdy to możecie sie przenieść powodzenia
Dewerover
Dewerover 05.08.2021, 14:02
Referendum za odwołaniem burmistrza po nieudzielonym absolutorium, czy odwołanie rady po skargach burmistrza na radę, że tego absolutorium nie udzieliła? Ciekawa dyskusja. Chyba burmistrz czuje, że może się źle skończyć. Referendum ma szansę być przegłosowane a w dodatku na jesień pewnie wejdzie zakaz zasiadania wójtom i burmistrzom w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Kto wie czy burmistrz nie będzie musiał dojeżdżać sam gdzieś do pracy :-)) bo go odwołają i tu i tu.
zachłanność
zachłanność 05.08.2021, 14:40
Tercet zjeżdża już po równi pochyłej. Teraz już jak najwięcej dla siebie.
Grześ
Grześ 05.08.2021, 16:54
Zachłanność gubi i upadla...
albo albo
albo albo 05.08.2021, 12:24
Albo wszystkim niech zlikwidują albo nikomu.
Pogromca kurwiłbów szczerbatych
Pogromca kurwiłbów szczerbatych 05.08.2021, 11:55
Na rowery kurwiłby
Były pracownik
Były pracownik 05.08.2021, 11:35
Dolna jest do Likwidacji!!! Do pracy NIEROBY za najniższą krajową
gdak
gdak 05.08.2021, 12:24
A ciebie były za co wywalili? Pewno właśnie za nieróbstwo.
Pracuś
Pracuś 05.08.2021, 12:11
Sam jesteś nierobem. Za najniższą to Ty ***sz i masz z tym problem - jak każdy "polaczek-biedaczek", bez perspektyw, aby wziąć się za siebie i poszukać lepszej posady.
ryba
ryba 05.08.2021, 11:22
związki zawodowe nie są od tego , tylko od zapewnienia sobie i bliskim dobrej pensji w zakładzie pracy. W moim związki nigdy nie zrobiły nic oprócz siania wiatru i i przeszkadzania np w negocjacjach odnośnie zarobków, a po uzyskaniu dobrej kwoty chwaliły się, że to one załatwiły.
Furman
Furman 05.08.2021, 11:20
Zaraz wam limuzyny podstawia banda nierobow i karciarzy.DO tak trzymac ani kroku wstecz
Sierpem, młotem psią chołotę
Sierpem, młotem psią chołotę 05.08.2021, 11:20
Zróba sztrajk jak za ANTKA ANWEILERA. A związkowcy niech was prowadzą pod czerwonym sztandarem.
Szczepan Szczepienkowski
Szczepan Szczepienkowski 05.08.2021, 11:06
Brawo DO maja hulajnogi to niech jezdza.
Kominy martwe
Kominy martwe 05.08.2021, 10:54
Wy jesteście w likwidacji. A te tysiące pracowników budowniczych od zderzania się pozabijały.
zielony
zielony 05.08.2021, 10:31
Niedługo wszystkie autobusy zlikwidują i Gryfino się zakorkuje. Przecież dowożenie autobusami jest ekologiczne i miasto powinno w to inwestować. Tu chodzi też o zanieczyszczenia.
związki zawodowe
związki zawodowe 05.08.2021, 10:28
Nie zadraszczajcie, bo to zmiana warunków pracy.

Pozostałe