Trąba powietrzna zmiotła schronisko. Reakcja ludzi chwyta za serce

  • 16.08.2021, 16:30
  • News4Media
Trąba powietrzna zmiotła schronisko. Reakcja ludzi chwyta za serce iStock
Właściciele jednego ze schronisk dla bezdomnych zwierząt nie mogli cieszyć się spokojną niedzielą. Trąba powietrzna przeszła przez ośrodek, zmiatając z powierzchni ziemi kojce i ogrodzenia. Polacy błyskawicznie ruszyli na pomoc organizacji.

Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie

Powiaty rycki i łukowski w województwie Lubelskim zmierzyły się w niedzielę z gwałtowną burzą. Niszczycielski żywioł pozrywał dachy, połamał drzewa i uszkodził zabudowania. Przez niewielką miejscowość Gózd przetoczyła się również trąba powietrzna, która niemal zrównała z ziemią schronisko dla bezdomnych zwierząt.

„Przez nasze schronisko przeszło przed chwilą tornado! Wielu psów nie ma, nie znamy losu wielu z nich. Ogrodzenie, wiele kojców jest w proszku. Straszna tragedia.” – pisali na facebookowym profilu właściciele placówki „Zwierzaki do wzięcia", której straty wyceniono wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Poprosili o pomoc

Zniszczenia dotknęły kilkunastu kojców, ogrodzeń, a nawet oświetlenia. Budy porozrzucane były po okolicznych polach. Część psów zniknęła, jednak organizatorzy zrzutki przekazali informację, że ostatni z nich znalazł się w poniedziałek przed południem. Opiekunowie bezdomnych zwierząt, nie tracąc ani chwili, zdecydowali się uruchomić zbiórkę pieniędzy na odbudowanie zniszczeń. Za cel postawiono zgromadzenie 70 tys. zł. Link do zrzutki działacze udostępnili na fanpage’u schroniska.

 

Polacy nie zawiedli

Wystarczyło tylko kilka godzin, aby dramatyczny apel o pomoc trafił do każdego zakątka Polski. Internauci oraz ogólnopolskie media udostępnili informację o skutkach kataklizmu i zorganizowanej akcji pomocowej. Konto zrzutki natychmiast zaczęły zasilać wpłaty. Już w ciągu kilku godzin udało się zgromadzić całą kwotę. Na tę chwilę wartość zebranych pieniędzy wynosi już ponad 100 tys. zł. W schronisku pojawili się też wolontariusze, którzy pomogli uprzątnąć teren po przejściu nawałnicy. Właściciele schroniska opublikowali kolejne wpisy, w których przekazują dobre wiadomości o odnalezieniu się niektórych zagubionych psów.

Mieszkańcy ruszyli z pomocą

Oprócz wsparcia finansowego, schronisko prosiło też osoby zamieszkałe w pobliżu, aby włączyły się w bezpośrednią pomoc. Potrzebni byli chętni do wyprowadzania psów oraz odbudowywania i sprzątania kojców. Tym razem internauci również nie zawiedli, i zapewnili o swojej obecności. Dzięki błyskawicznej akcji zbierania pieniędzy i gotowości do pracy bezinteresownych osób, placówka będzie mogła w ekspresowym tempie odbudować swoje zasoby, aby móc w dalszym ciągu zapewniać schronienie słabszym stworzeniom.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TO *** POLACY PRZY BYLEJAKIEJ PRACY A JEDEN DRUGIEMU PSEM BA WILKIEM HA…
TO *** POLACY PRZY BYLEJAKIEJ PRACY A JEDEN DRUGIEMU PSEM BA WILKIEM HA AH AH 16.08.2021, 20:31
POPATRZCIE SIE NA TE PSY TO WYPISZ WYMALUJ WY skomląc o bylejaka pracę i zasiłek np od oli PEGERÓWY z mops mnietka tw kuduka i innych dupków to wasza RZECZYWISTOŚĆ HA AH AH KABARET SAM W SOBIE A PRZYCHODZI GŁOSOWANIE TO GŁOSUJECIE DZIELICIE SIE ZARCIEM JAK SWORA KUNDLI I ORGIRTKA TRWA HA AH AH NIKT NIE PATRZY WYZEJ CZYJ TEN TE SCHRONISKO JEST WŁASNOŚCIĄ HA AH AH PSY WALĄ SIE TYLKO O KOŚĆ JAK WŁASCICIEL IM RZUCI HA HA AH A TO REPUBLIC POLAND OF POLINEM TEŻ ZWANE SCHRONISKO DLA WSZELKIEJ MASCI PSÓW HA HA AH NIC PO ZA TYM KLATKA DLA ZWIERZĄT HA AH AH BEZROZUMNYCH Z INSTYNKTEM SAMOZACHOWAWCZYM HA HA AH
ajwaj aleluja i  na  saturna
ajwaj aleluja i na saturna 16.08.2021, 18:53
*** może jestem czasem dupkiem ale nie idiotą ha ah ah i cytacik pyk miałem podobne zboczenia ha ah ah Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić – nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem, a człowiekiem. mark twein ha ah ah
Bartkowiak
Bartkowiak 16.08.2021, 18:44
Podobno kaftaniarz uciekł z mącznej uwazajcie ma papiery zólte czy jakieś
IDIOTA  TUMANOWICZ  HA HA AH W  WWW  ASZYM MNIEMANIU HA AH AH
IDIOTA TUMANOWICZ HA HA AH W WWW ASZYM MNIEMANIU HA AH AH 16.08.2021, 20:41
BARTKOWIAK TO DO CIEBIE " CZŁOWIEKU" POWYZEJ HA HA AH I *** CZYTAJ KSIAZKI I MYSL TO NA PRAWDE NIE BOLI
gis
gis 16.08.2021, 18:28
A dlaczego takie smutne zdjęcie.

Pozostałe