Zgłosiłam się w sobotę z chorym dzieckiem. Lekarz zlekceważył nasz problem – mówi rozgoryczona czytelniczka

  • 11.09.2021, 19:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zgłosiłam się w sobotę z chorym dzieckiem. Lekarz zlekceważył nasz problem…
Proszę, żebyście opisali jedną sytuację, która mnie dziś spotkała. Mojemu 5-letniemu synkowi spuchły oczy, że ledwo widział. Pojechałam do lekarza na świąteczną i nocną opiekę. Zadzwoniłam dzwonkiem, stojąc z dzieckiem na rękach, a pani, która odebrała, mówi że trzeba dzwonić do lekarza. Po kilku próbach telefonicznie skontaktowałam się z lekarzem, ale zlekceważył nasz problem. Nie obejrzał dziecka, nie pozwolił nawet wejść. Jedyne słowa, które usłyszałam, to że „starazolin albo szpital w Szczecinie” – opowiada nam mieszkanka Gryfina.

- To jest okropne, że nie można otrzymać żadnej pomocy u nas w mieście podczas weekendu. Co by było, gdyby trafił się gorszy przypadek? Też by nie przyjęli nikogo? Zostało nam iść tylko do apteki, gdzie pani tam powiedziała, że wystarczyłby antybiotyk. No ale cóż… Może w końcu ktoś się za to weźmie?! W przychodni lekarze przecież normalnie przyjmują. Jak można odmówić pomocy? – mówi rozgoryczona gryfinianka.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Malwina
Malwina 2 dni temu, 20:12
Dokładnie ,facet bierze kase za ten dyżur napewno sporą,chociaż to nawet nie pediatra jest. To kpina normalnie, moje dziecko też było chore bolał go brzuszek a że ma 3 latka ,to poprostu nie umiał powiedzieć gdzie go boli. Lekarz konował nawet stetoskopem go nie dotknał i kazał dzwonić na pogotowie. Niech ktoś sie w końcu weźmie za tą "szlachte" z gryfińskiej izby przyjęć.
logika
logika Wczoraj, 00:32
ty - pomyśl logicznie malwinko - co ma "brzuszek" do stetoskopu? Lekarz nocnej opieki dający wezwanie pogotowia - przecież lepiej zaopiekować się dzieckiem nie mógł, prawda?
A przecież to nie jest poradnia pediatryczna, żeby tam musiał być zatrudniony pediatra, prawda?
Różne znam historie kontaktów ze służbą zdrowia - ale twoje pretensje są śmieszne...
ds
ds Wczoraj, 12:19
Osłuchanie to jest magiczny rytuał, który pomaga na wszystko. Nie ważne czy boli wątroba czy kolano - doktór musi osłuchać
Pacjent
Pacjent 14.09.2021, 09:39
....więc za co domagaja się podwyżek , lekarze ,pielęgniarki .
Kolejna kasta nie do ruszenia .... bo po chwili słyszymy jak krzycza na ulicach i protestują ...............tak mało zarabiamy i przepracowani jesteśmy .
pisia obłuda
pisia obłuda Wczoraj, 09:04
owszem - wiesz dlaczego ministerstwo nie chce dać podwyżki i godziwej płacy za 40 godzin tygodniowo? Bo dramatycznie brakuje personelu i rząd celowo "upycha" obsadę zgadzając się na to, żeby pracowali na "śmieciówkach", w 3-5 miejscach.
Matka
Matka 13.09.2021, 11:35
Dokładnie tak jest, kilkukrotnie miałam sytuację, że nie zbadano mojego dziecka, tylko wszystko odbywało się "na oko". Pan doktor, który mam wrażenie kiedy nie przyjdę jest jeden i ten sam, przychodził z góry zaspany, z łaską, nie bada, tylko odsyła w poniedziałek do swojego lekarza rodzinnego. Jechałam do Zdroji, tam oczywiście dziecko moje przyjęli, ale zasugerowali, że mamy swoją opiekę nocną, gdy się dowiadują kto aktualnie jest na dyżurze, to się nie dziwią, że do nich przyjechało. Po co nam taka opieka, chyba tylko po to by leciały godziny Panu doktorowi i kasa, bo na pewno nie po to by udzielać pomocy. Zresztą sam lekarz rodzinny powiedział mi, że tą naszą opiekę nocną to tylko wysadzić w powietrze.
stare powiedzenie
stare powiedzenie 13.09.2021, 14:16
Bo "Na oko, to chłop w szpitalu umarł" jak to się mówi.
ja
ja 13.09.2021, 11:19
Niestety to nie jest odosobniony przypadek...może wreszcie warto się tym problem bardziej zająć?
jednak
jednak 13.09.2021, 11:29
JAk nie ma zgłoszeń to znaczy, że odosobniony.
Jack
Jack 13.09.2021, 09:08
Moja koleżanka pracuje jako pielęgniarka i zarabia 10 000 zł miesięcznie. Tak tak. A lekarze wyciągają po 100000 tys zł miesięcznie. Lekarz prywatnie bierze 300 za 10 minut. Gdzie tak i kto zarabia? Tylko w Gryfinie na górnym tarasie jaśnie państwo Sokołowskich nie wpuszcza. Może trafiła pani z tej przychodni kto dyżurował.
PIELĘGNIARKA
PIELĘGNIARKA 13.09.2021, 14:35
No tak może i zarabia, pracując na dwa albo trzy etaty... Siadka plac obecnie wygląda tak, że pielęgniarka max z jednego etatu może mieć z dyżurami mocnymi i świątecznym 4600.
Jacek
Jacek 13.09.2021, 18:54
Na imprezy też masz czas. Znam to środowisko i wiem. Źle nie macie. A pacjentami zajmuje się rodzina. Och, przez covida mieliście trochę więcej pracy.
weź przestań
weź przestań 13.09.2021, 09:37
Ty jesteś po prostu pisowskim trollem bo siejesz propagandę.
Pis raj.
Pis raj. 12.09.2021, 22:08
Nasza służba zdrowia leży.. Świadczy o tym czołówka w umieralności w calej Europie.. Lekarze nie lubią kontaktu z chorymi. To zbyt ryzykowne... Przywykli do leczenia przez telefony.
Jolka
Jolka 13.09.2021, 18:57
To zapraszam do Anglii, tam lekarz głupiej anginy nie potrafi rozpoznać u dziecka. Dopiero trzeci lekarz postawił diagnozę. A objawy choroby proste: bol gardla, wysoka gorączka i wymioty. Nie podoba się w poPolsce, to zapraszam do Anglii ha ha ha
f
f 2 dni temu, 21:53
tam na wszystko paracetamol
Paweł
Paweł 12.09.2021, 21:01
A ja chciałem się spytać, czy pan deweloper który mówi że nikt nie chce kominka w nowych domach sam nam tego nie wmówił. Już jeden z klientów powiedział że on chce, ale deweloper mówi ze wszyscy zrezygnowali. Skontaktujcie sie z biurem i niech prawdę powie. Powinien za to zaproponować cos w zamian. Przecież to czysty zysk dla dewelopera.
oczy jak złotówki
oczy jak złotówki 13.09.2021, 09:38
Zysk to jego religia.
Pscjent
Pscjent 12.09.2021, 20:02
Proponuję zgłosić sprawę do NFZ. Nawet jak Covida nie było to opija była żenująca. Covid tylko im uprościł sprawę. ZERO KONTAKTU Z CHORYM
XYZ
XYZ 12.09.2021, 19:44
Psudo lekarze pracujący w tym punkcie już dawno powinni odejść. Miałem spotkanie z tą OPIEKĄ niedawno i zero pomocy, pani za szybą pokazuje że trzeba dzwonić na telefon do biurka za oknem, Po przyjęciu totalne olewanie, Pojechaliśmy do Zdroji tam zupełnie inne podejście, widzą człowieka.
greg
greg 12.09.2021, 16:18
I to wybierajcie dalej PIS bo wam dał 500+ a zabrał 1500
zetkowiec
zetkowiec 12.09.2021, 11:15
To jest hańba, hańba tego rządu, że do takiego protestu dochodzi. Pierwszy raz od 1989 r. wszystkie niemal zawody medyczne połączyły się i zorganizowały ten protest. Ci ludzie zarabiają coraz mniej. Co wy z tymi pieniędzmi robicie? - zastanawiał się Marcin Kierwiński w Radiu Zet.
????
???? 12.09.2021, 10:01
Dlaczego mnie to nie dziwi?????
ala
ala 12.09.2021, 09:57
jeżeli mało zarabiają to niech zmienią prace,za udzielenie informacji to ile można zarobić ?
ewa
ewa 12.09.2021, 11:29
własnie... są w trakcie. Żebyś nie płakała, że nie ma kto leczyć, że karetka nie przyjedzie!! Część zmienia prace, część wyjechała, zgodnie z radami "mądrych".
Jolka
Jolka 13.09.2021, 19:01
Wcześniej niech zapłacą lenie za studia. A to 5 lat, to ok miliona z naszych podatków uczyli się za darmo. Zaplaćcie i WON. Zobaczycie jak na zachodzie wygląda praca przy zmywaku
do ewa
do ewa 12.09.2021, 12:05
PiS szczuł na służbę zdrowia i teraz zbiera owoce swej polityki.
fd
fd 12.09.2021, 18:25
Pis jest jaki jest i nikogo nie trzeba przekonywać, ale służba zdrowia to są wieloletnie zaniedbania za które odpowiadają także wszystkie poprzednie rządy. Każdy miał służbę zdrowia gdzieś, oszczędzano na czym się dało i teraz zbieramy tego efekty
to ich wina
to ich wina 12.09.2021, 11:32
Ewa, podziękujmy tym przy władzy za ten bałagan.
ewa
ewa 12.09.2021, 11:40
otóż to!!Na tvp1 i Zenka jest kasa, na ochronę zdrowia nie ma. I nie mówię tu tylko o marnie zarabiających pielęgniarkach, ratownikach, lekarzach na etatach. Mówię tez o chorych dzieciach, dorosłych, na które trzeba zbierać kasę na leczenie, bo nasz NFZ nie leczy...
Elka
Elka 12.09.2021, 16:35
Za to prywatnie leczą chętnie
Ala
Ala 12.09.2021, 09:19
Niestety ale to prawda. 5 lat temu pojechałam w weekend z chorym tata na nocna opiekę z powodu okropnego bólu kręgosłupa ogólnie złego samopoczucia po czym panie w szczególności jedna ruda powiedziała ze on udaje co mnie zszokowało powiedzieliśmy ze nie wyjdziemy dopóki nie wezmą karetki kazali wyjść i samym zadzwonić z parkingu ! Tata zmarł miał wodobrzusze po czym okazała się ze rak niech się cieszą ze nie podałam ich do sądu ! Teraz żałuje ….. powiem tak powinni wszystkich rak zwolnić bo wola sobie herbatkę zrobić i miec wszystkich w *** !
lex
lex 12.09.2021, 11:03
obiektywnie - twój tata miał raka nieleczonego - z tego, co piszesz. Więc podawanie do sądu nic nie zmieni.
Oczywiście potraktowanie was wtedy w ogóle nie podlega jakimkolwiek standardom.
Corka
Corka 12.09.2021, 08:59
Wiem cos o tym bylam ze starsza osoba i nic nie pomogli jeszcze oburzeni byli ze po co tu przyjechalismy ze covida napewno ma ta osoba brak slow.jeszcze protestuja ze malo kasy maja wstyd
hmmm
hmmm 12.09.2021, 11:24
do Corka: naprawde przykre.
Koperfild
Koperfild 12.09.2021, 07:52
A koperta miała z sobą ???
2,5 mln
2,5 mln 12.09.2021, 11:31
Koperty są potrzebne w urzędzie!
Pav
Pav 12.09.2021, 06:58
Pewnie to *** *** dziad.
Liczy się kasa za dyżur
Liczy się kasa za dyżur 12.09.2021, 06:28
Odfajkowac. Dyżur lub trzy pod rząd przespać całą noc. I Dzień i kasa wpada
wiadomo
wiadomo 12.09.2021, 00:14
Bo w Gryfinie szpit. jest tylko z nazwy.
Elka
Elka 12.09.2021, 16:45
To niech starostwo w końcu to ogarnie albo szpital jest albo zamknąć i nie odstawiać fikcji!
ewa
ewa 12.09.2021, 11:42
bo brakuje obsady! Bo lekarze, według zaleceń mądrych z Rządu wyjechali, a za chwilę nie będzie niczego. Lekarzy, pielęgniarek, ratowników.
wiem
wiem 12.09.2021, 12:04
I taka jest smutna prawda. Dobrze pisze Ewa.
właśnie
właśnie 12.09.2021, 10:01
Z nazwy jednak szpital!
Jolka
Jolka 13.09.2021, 19:08
Umieralnia, a nie szpital. Lekarze którzy nie wiedzą jak leczyć, pytają się lekarzy rodzinnych o to. Wstyd. Kogo to starostwo zatrudnia. Może dak starostę Gryfina położyć, lub skarbnika.
Gryfinianka
Gryfinianka 12.09.2021, 00:12
Ale halo o co to larum, sama mam ponad 30 lat, mieszkam tu od urodzenia i nawet za czasów mojego dzieciństwa, gdy coś się stało dziecku zawsze jeździło się do Szczecina. Gryfino to pipidówa, nic tu nie ma i nigdy nie było (w tym dziecięcego ostrego dyżuru). No sorry mieszkając tutaj trzeba wiedzieć takie rzeczy, szczególnie mając pod opieką dziecko. Do Szczecina nie jest daleko, a i są tam specjaliści dedykowani maluchom.
kozieł
kozieł 12.09.2021, 09:56
Do Gryfinianki , obowiązkiem lekarza jest zobaczyć pacjenta a nie odsyłać do innej placówki a gdyby ta wizyta zakończyła się Wstrząs anafilaktyczny to ciężka, uogólniona reakcja nadwrażliwości w której dochodzi do zagrażającego .I CO Z TEGO ŻE PANI PISZE ŻE GRYFINO TO PIPIDÓWA za coś lekarz bierze pieniądze w tej placówce , zresztą to nie pierwszy taki przypadek z tą placówką i tyle w temacie .

Pozostałe