Czujemy się oszukani! - skarżą się mieszkańcy jednej z ulic w Gryfinie. Sprawa dotyczy zabudowy osiedla

  • 13.09.2021, 20:20
  • list do redakcji
Czujemy się oszukani! - skarżą się mieszkańcy jednej z ulic w Gryfinie.…
My, mieszkańcy ulicy Jesiennej w Gryfinie chcemy za pośrednictwem mediów wyrazić swój protest i niezadowolenie przeciwko budowie na naszym osiedlu trzech dwulokalowych budynków, które mają powstać na jednej działce o powierzchni 1400m2, pomiędzy zabudową jednorodzinną.

Jesteśmy oburzeni planami dewelopera i żądamy pomocy w kwestii ww. inwestycji od władz Gminy Gryfino oraz Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Nie chcemy tej i podobnych inwestycji wśród domów jednorodzinnych. Jest to wg nas niedopuszczalne i znacząco wpływa na nasz komfort życia oraz obniża wartość naszych nieruchomości. Wiąże się to dla nas z brakiem spokoju, naruszaniem prywatności, zacienieniem działek, słabym ciśnieniem bieżącej wody, pogorszeniem stanu drogi dojazdowej do naszych posesji, problemem z miejscami parkingowymi, hałasem i kurzem spowodowanym zwiększonym ruchem samochodowym tuż pod naszymi oknami.

Rażące jest dla nas wydawanie przez władze Gryfina zgód deweloperom na budowę domów szeregowych, które w szybkim tempie powstają na osiedlach domów jednorodzinnych w naszym mieście, pozbawiając tym samym mieszkańców domów jednorodzinnych ciszy, spokoju i prywatności.

Czujemy się oszukani, ponieważ każdy z nas kupując działkę budowlaną i sprawdzając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie spodziewał się, że istnieją luki prawne, które dają deweloperom szerokie możliwości wykorzystania jednej działki do budowy jak największej ilości domów w celach komercyjnych. Nie godzimy się na takie inwestycje w bliskim sąsiedztwie naszych domów i prosimy władze Gryfina o pomoc i powstrzymanie ww. procederu.

Niestety w ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy, że w Gryfinie podobne inwestycje na osiedlach jednorodzinnych stają się normą.

Zapraszamy przedstawicieli władz, aby od czasu do czasu wybrali się w teren i zobaczyli jak w rzeczywistości taka inwestycja wpłynie na życie okolicznych mieszkańców.

Z poważaniem 

Mieszkańcy ul. Jesiennej w Gryfinie

(imiona i nazwiska do wiadomości redakcji)

list do redakcji

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ukladu trzeba dotrzymać...
Ukladu trzeba dotrzymać... Wczoraj, 23:47
Dziś w urzędzie było dużo deweloperów.
zł
Wczoraj, 23:57
Po ile dawali?
?
? Dzisiaj, 08:15
bakszysz?
ghjghj
ghjghj Wczoraj, 18:40
Jak sie nie podoba to wyprowadzać się do bloku
X
X Wczoraj, 19:17
Po to sie wyprowadzilo z bloku zeby miec ciszę i spokój, a nie kolejne zbiorowisko ludzi. Jak sie nie jest w takiej sytuacji to sie lepiej nie odzywać.
FSADF
FSADF 14.09.2021, 22:48
To przy tym co Maisonek odwalił to jest pikuś :D
nieJa
nieJa 2 dni temu, 11:19
czytam komentaże i się dziwię .czym się rózni zaglądaniem z okien na podwórko sąsiada w domku od sąsiada w bliżniaku?kto mi racjonalnie to wytłumaczy.poza tym bliżniak to nie wielo klatkowy i wielopiętrowy blok
złotówki w oczach
złotówki w oczach 14.09.2021, 16:40
Kolejny dowód, że władze Gryfina znowu wypięły sie na mieszkańców.
ROCH
ROCH 14.09.2021, 16:57
WIDOCZNIE DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE TO NABIĆ SOBIE KABZĘ.
Malomiasteczkowa
Malomiasteczkowa 14.09.2021, 16:25
To normalne, że w mieście powstają bloki. Mogli na wsi się budować jak lubią spokój.
włącz myślenie
włącz myślenie 14.09.2021, 16:35
do 16.25: Ty jesteś przede wszystkim małokumata. Przecież nikt nie mówi,z e w mieście nie mają powstawać bloki. Tylko nie wszędzie. NA drodze też wybudujesz dom bo w mieście? Pomyśl trochę.
Alduna
Alduna 14.09.2021, 15:22
Wynajmę jak coś mieszkanie szeregowcu na barakach jak ktoś nie chce tam mieszkać
wstydźcie się
wstydźcie się 14.09.2021, 16:46
Proburmistrzowskie trolle typu Aldona już zaciemniają temat bo niewygodny dla władzy Gryfina?
Ktoś
Ktoś 14.09.2021, 12:56
Widzę, że patodeveloperka już na dobre zawitała do Gryfina
JP II, Mazurska teraz to ...
Rafał
Rafał 14.09.2021, 13:35
A co na to Wasz radny piotr zwoliński.
Rozumiem, że siedzi cichutkoo. Zresztą już od kilku lat nic nie robi chlopina, nie to co radni z platformy oni przynajmniej są wszedzie i dbają o ludzi
4 litery
4 litery 14.09.2021, 16:35
Dostał fuchę w elektrowni i się wypiął.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.09.2021, 16:21
Jak nie wiesz to nie pisz. I sam się rusz i zobacz.
Czy to ZŁO
Czy to ZŁO 14.09.2021, 12:37
Co to za młynarz co czarną mąkę mle ?
linda
linda 14.09.2021, 16:49
Bo to zły człowiek jest ten Tomaszek.
Pyton
Pyton 14.09.2021, 12:09
Skargi i wnioski , które wpływały do urzędu zaginęły. Ale ludzie przynieśli z domów kopie z pieczątkami wpływu. Bałagan chyba mają urzędasy. Jak to w ogóle możliwe ?
podejrzewam
podejrzewam 14.09.2021, 12:54
Myślę że w sprawie Mazowieckiej nie zaginęły tylko po prostu Miler kłamał w żywe oczy.
Ania
Ania 14.09.2021, 10:40
Na Kołłątaja stoją szeregowce i domki jednorodzinne na Orląt też i nikomu to nie przeszkadza miejsca ma każdy pod chatą parkingowe więc nie dramatyzujcie ludzie szeregowiec to nie bloki
Do Anny
Do Anny 14.09.2021, 11:53
Anna owszem szeregowiec to nie bloki, ale pomiędzy domami jednorodzinnymi to już trochę kiepsko. Niech postawią po drugiej stronie same domy w zabudowie bliźniaczej, a nie wciskają pomiędzy domy jednorodzinne. Sama byś nie chciała, żeby sześć okien było skierowane na Twoje podwórko, wiec nie bądź złośliwa. Każdy chce mieć choć odrobinę prywatności.
haaa
haaa 14.09.2021, 13:14
trzeba było kupić na wsi działkę i się tam budować!!
Wniosek
Wniosek 14.09.2021, 10:22
Najpierw działki pod zabudowę jednorodzinną, a potem bach i bloki. Dlaczego nie odwrotnie? Ceny działek pod domki miałyby inną cenę. Super działanie. Tylko dla kogo?
Pikolo polo
Pikolo polo 14.09.2021, 10:20
Czas się ewakuować z tego głupiego miasta, przepraszam nie miasto głupie tylko ludzie i nie mówię tu o władzy tylko o was. To co ja czytam pod ruznymi artykułami, i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje. To co wy ludzie sobą reprezentujecie , banda kłamców oszustów korpo niewolników ciągle marudzących chciwych zazdrośników bez krytycznie patrzących na siebie tylko oceniających innych. Człowiek uczciwy w śród was w tym g...nie już odpychać nie może. Zamiast robić każdy swoje UCZCIWIE ciągle wam mało mało chcielibyście wszystko za darmo i na już teraz jak dzieci. Gryfino piękne miasto ale trzeba mieć zbroje by coś tu tworzyć bo społeczeństwo dziwne , niby takie zamożne a za 1zl oczy wydrapie chciwość małomiasteczkowość oszuści kłamcy i ci poszkodowani którzy z chęci zysku swojej chciwości tracą zdrowy rozsądek i po mimo ostrzeżeń od innych robią np.. Inwestycje kupują mieszkania na bagnie 😆 gdzie u was logika. Ręce opadają, a co do władz wszelakich nie tylko lokalnych KATASTROFA MORALNA zero lokalności wszystko by oddali za szekle, Polska.

Tylko prawda was wyzwoli
do Pikolo
do Pikolo 14.09.2021, 16:47
"rużne" artykuły są dla ciebie za trudne po prostu. Taki wniosek.
miejscowy
miejscowy 14.09.2021, 16:27
Brawo. Tylko ,że naso mieszkańcy nie chcą PRAWDY tylko hejt, mieszanie ludzią w głowach i granie na emocjach no i przede wszystkim Kłamstwo. Nie tędy droga moi drodzy. Szkoda, ze w tych czasach nie człowiek się liczy tylko kasa. Zero szacunku. Wstyd mieszkańcy.
włącz myślenie
włącz myślenie 14.09.2021, 16:38
Ej ty miejscowy, ty jesteś zwykły faszysta niczym Paweł. Uważasz mieszkańców za głupków. Liczy się dla ciebie tylko siła. Ale wśród miejscowych wy faszyści jesteście nieliczni.
uwaga
uwaga 14.09.2021, 16:48
Faszystów należy wyeliminować z życia publicznego bo s.a groźni dla społeczności.
Papa
Papa 14.09.2021, 13:33
Do widzenia, żegnaj 👋
nie wszyscy
nie wszyscy 14.09.2021, 12:58
Pikolo tak, ale tylko ci sprzedajni.
Taa
Taa 14.09.2021, 10:17
Mam wrażenie, że bałagan i dziadostwo gminne i powiatowe, to pochodna walki o wpływy "dużych inwestorów" a cała reszta dziwnych przypadków to odpryski tej walki. Mam wrażenie, że kto ma bliżej temu więcej wolno a konkurencja nie chce spać.
Był czas białych domków w cenie ciekawej, był czas terenów po wyburzonych kamienicach w centrum i innych działań, a teraz jest czas innych ciekawostek. Mam takie wrażenie, że tylko naiwni mieszkańcy są nieświadomie wmanewrowywani w tę walkę i na końcu jak zwykle na tym tracą.
kom. rew.
kom. rew. 14.09.2021, 09:30
Mamy "uczciwą" wadze Dzisiaj, 02:10
O ugadywaniu wysokości zabudowy i budowie domów wielorodzinnych między domkami mówił Miler na kilku ostatnich sesjach. Mówił, że to uzgadniał i ugadywał z deweloperami. O skardze mówił tych z domków, że nie ma - a ona cudownie się odnalazła z pieczątką wpływu i był kłopot ale znów go ugardano i już go nie ma. Listonoszce też wciskał akt notarialny ale okazało się, że notariusz nie ma takowego . Te nieruchomości to temat z Układu zamkniętego. Po prostu nie do wiary. Ale widać wszystko jest uczciwie bo CBA nie działa.

No faktycznie było coś podobnego. Ale oprócz że mówił to zastępca Sawaryna to ktoś to powinien jeszcze sprawdzić.
centymetrówka
centymetrówka 14.09.2021, 09:51
Grubo za grubo.
studium
studium 14.09.2021, 09:13
W urzędzie myślą że na krzywdzie ludzkiej da się coś trwałego zbudować.
szkoda gadać
szkoda gadać 14.09.2021, 09:19
I tak ciągną studium.
Wniosek
Wniosek 14.09.2021, 08:59
Bez przesady. Domy szeregowe to nie wieżowce, ani blokowiska.. Trzeba było działki kupować na wsiach pod lasem.
jednak
jednak 14.09.2021, 09:02
A jednak to odmiana blokowiska bo nie wiadomo ile w tym szeregu jest.
Tylko REFRERENDUM !!!
Tylko REFRERENDUM !!! 14.09.2021, 08:33
Sami se wybraliśta Mietka i Konarskiego !!! Do kogo pretensje ??
A więc Sawaryn
A więc Sawaryn 14.09.2021, 14:57
Co wy chcecie od Konarskiego ? To sprawa urzędu gminy i Sawaryna.
przecież
przecież 14.09.2021, 08:55
Miler obiecał że jest potrzebne studium żeby takich rzeczy jak bloki między domkami nie było. I co?
długi drewniany nos
długi drewniany nos 14.09.2021, 16:32
Nie pierwszy raz mija się z prawda. Jest jak pinokio.
A widziałeś czarnego młynarza
A widziałeś czarnego młynarza 14.09.2021, 14:58
I jest dokładnie odwrotnie.
Felek
Felek 14.09.2021, 08:08
W lesie trzeba było się wybudować jak nie chcieliście sąsiadów Snoby jedne. Inni ludzie tez chcą gdzieś mieszkać.
ta
ta 14.09.2021, 16:51
To pod las z tą patodewloperką
ekolog
ekolog 14.09.2021, 16:56
do ta: ale po co pod lasem stawiać takie szkardztwa i straszyć zwierzynę?
parasol
parasol 14.09.2021, 09:03
Niekumaty Felek jesteś. Przeciez tu nie chodzi, żeby nie budować tylko żeby w dzielnicy willowej nie stawiać czegoś na wzór bloków.
to dzbany
to dzbany 14.09.2021, 09:35
To proburmistrzowskie trolle od rana do roboty przyszli i głupoty wypisują
Bolk
Bolk 14.09.2021, 08:06
Ciagle wam złe bo cos buduja bo wak droge zabiorą bo bedzie halas bo co.milomerzy za dychę niechca bloków pod nosem i mieszkać zwykłymi ludzmi trzeba było wybudować się na bezludnej wyspie i tak nie będziecie narzekać
Poznaję
Poznaję 14.09.2021, 12:15
Wicku nie pisz na forach w pracy
goro
goro 14.09.2021, 12:59
do 12.15: A co ten śmierdzący leń może innego robić?
rada
rada 14.09.2021, 09:06
Bolk widać, że jesteś tercetowy dzban. Wy tacy planiści i wizjonerzy a ludziom ciągle coś nie pasuje waszym zdaniem?

nie potraficie rządzić to won!
md
md 14.09.2021, 07:57
Jak chcesz spokoju to kup sobie jeden z drugim działkę o powierzchni min 2-2-5 ha i postaw dom na środku to wówczas nikt blisko ciebie nic nie wybuduje a tak w mieście jest gęsta zabudowa i trzeba było się dwa razy zastanowić przed zakupem a teraz pretensje do garbatego że ma dzieci proste
ech
ech 14.09.2021, 09:09
A ty tercecie co żeś wybudował przez te lata  że się tak wymądrzasz !? Jak zwykle nie rozumiecie problemu. Szkoda gadać...
taka robota? za to im płacimy?
taka robota? za to im płacimy? 14.09.2021, 09:18
Pierdzą w stołki w tym urzędzie i tylko głupoty wypisują od rana.

Pozostałe