Gdzie do pracy w 2022 roku?

  • 16.09.2021, 09:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gdzie do pracy w 2022 roku? iStock
Mimo pandemii i jej ekonomicznych skutków polski rynek pracy trzyma się mocno. Bezrobocie spada, rośnie liczba oferowanych miejsc pracy. Niestety nie oznacza to jednak, że znalezienie dobrej pracy w Polsce jest łatwe i może sobie pozwolić na to każdy. Są pewne grupy, których sytuacja na rynku pracy jest gorsza. Chodzi tutaj głównie o kobiety 50+. Czy mimo to mają one szansę na lepsza pracę i godne zarobki?

Jeśli nie Polska to co?

To pytanie, w ostatnich kilkunastu latach, zadawały sobie miliony Polaków. Teraz trend emigracyjny opadł, ale dla niektórych grup czasowe wyjazdy do pracy wydają się jedyną szansą na znalezienie pracy przynoszącej godne dochody. Po raz drugi przywołujemy tu Panie w wieku ponad 50 lat, które są bardzo cenionymi pracownikami w opiece w Niemczech. Chodzi o pracę jako opiekunka seniora. W związku ze starzeniem się niemieckiego społeczeństwa popyt na tego typu usługi rośnie z roku na rok.

Opieka w Niemczech: czy to się opłaca?

Tak, przeciętne zarobki doświadczonej opiekunki osób starszych w opiece w Niemczech to około 1800 euro netto. Do tego osoba taka nie ponosi kosztów mieszkania i wyżywienia, bowiem wszystko zapewnia rodzina podopiecznego. Dzięki temu większość zarabianej kwoty można odłożyć na koncie. Wspomnijmy jeszcze o wymaganiach. Niezbędne jest doświadczenie w opiece nad osobami starszymi czy chorymi – wlicza się w to także opiekę nad rodziną i bliskimi. Kolejny ważny wymóg to znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Przyda się także prawo jazdy oraz umiejętności prowadzenia domu takie jak gotowanie czy sprzątanie. Ważna jest także czasowa dyspozycyjność, bowiem wyjazdy do opieki w Niemczech trwają przeciętnie około 6 tygodni każdy, po czym następuje zjazd do kraju.

Aby sprawdzić dostępne oferty pracy w opiece wejdź na stronę: Praca opieka Niemcy 

 

Artykuł sponsorowany.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Komentarze (1)

zubr_okaz-natury
zubr 16.09.2021, 10:15
Brawo admin wrescie coś po europejsku po zalogowaniu dodaj komentarz,no brawo dość wyzwisk i pomówień w internecie no brawo

Pozostałe