Szpital otrzymał darowiznę 125 tysięcy zł

  • 17.09.2021, 18:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szpital otrzymał darowiznę 125 tysięcy zł
Szpital „Zdroje” otrzymał od Fundacji Santander darowiznę w kwocie 125 tys. zł. Pieniądze wykorzystane zostaną na sfinansowanie prac remontowych na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej. Przez cały czerwiec klienci Grupy Santander Bank Polska mogli przekazywać dowolne kwoty na zbiórkę charytatywną „Podwójna Moc Pomagania”. Grupa przekazała 1 mln zł na start akcji i dodatkowo do każdej wpłaty na konto Fundacji Santander, bank dopłacał drugie tyle. W sumie szpitale otrzymają 2 mln zł. Szpital „Zdroje” jest jedynym w województwie zachodniopomorskim i jednym z 16 ośrodków w Polsce, do których takie fundusze trafią.

Środki z darowizny przeznaczone zostaną na wyremontowanie części pomieszczeń Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej. Zakres przewidzianych prac obejmuje naprawę uszkodzeń, szpachlowanie i malowanie ścian i sufitów w salach chorych oraz na korytarzach, wymianę ościeżnic drzwiowych, położenie nowej wykładziny podłogowej w gabinecie zabiegowym, a także zamontowanie zewnętrznych, elektrycznie sterowanych rolet okiennych.

„O trudnej sytuacji psychiatrii w Polsce mówi się od dawna. Jest ona szczególnie odczuwalna w obszarze psychiatrii dziecięcej. Tym większa jest nasza wdzięczność za dostrzeżenie tego problemu i wsparcie, jakiego Fundacja Santander nam udzieliła. Oddział, na którym dzieci powracają do zdrowia psychicznego powinien gwarantować bezpieczeństwo, ale i komfort leczenia. Otoczenie, w jakim się to odbywa, pełni istotną rolę w tym procesie. Wierzymy, że wyremontowanie i stworzenie przyjaznej dla dzieci przestrzeni przełoży się nie tylko na jakość ich pobytu w szpitalu, ale też znajdzie odzwierciedlenie w efektywności samego procesu zdrowienia.” – mówi dr n. med. Łukasz Tyszler - dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

Każdego roku na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w szpitalu „Zdroje” leczonych jest blisko pół tysiąca pacjentów. To jedyne tego typu miejsce w regionie, w którym hospitalizowane są dzieci i młodzież do 18 roku życia wymagające stacjonarnego leczenia psychiatrycznego, pomocy psychologicznej i terapeutycznej z powodu depresji, zaburzeń odżywiania czy po próbach samobójczych. Leczenie trwa tu zwykle około trzech, czterech tygodni zdarzają się jednak chorzy, którzy specjalistycznej opieki wymagają nawet przez kilka miesięcy.

„Od lat psychiatria dziecięca jest niedofinansowana. Wiemy jak ogromne potrzeby mają dziecięce i młodzieżowe oddziały psychiatryczne,. W trakcie pandemii zwiększyły się one jeszcze bardziej. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.” – powiedziała Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander.

Santander Bank Polska wraz z Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Santander Leasing oraz Santander Factoring przekazali łącznie 1 mln zł na wsparcie psychiatrii dziecięcej. Dodatkowo Bank wraz z Fundacją Santander zorganizował w czerwcu drugą edycję akcji charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”. W zbiórkę zaangażowało się ponad 10 tysięcy osób. Zebrane środki zgodnie z regulaminem akcji zostały podwojone przez Bank. Jednocześnie Bank dopłacił na cel zbiórki kwotę pozwalającą łącznie przekazać do 16 szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży kwotę 2 mln zł.

 

Magdalena Knop

rzecznik prasowy

SPSZOZ „Zdroje”

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

muchy w nosie
muchy w nosie 18.09.2021, 23:26
W Gryfinie też dostali pieniądze ale mają to w d... i się nie chwalą bo prawdopodobnie nie lubią tych od których dostali.

Pozostałe