Dzisiaj najwięcej zakażeń od maja

  • 18.09.2021, 10:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dzisiaj najwięcej zakażeń od maja Fot. SPSK-2 Szczecin
Dziś 18 września 2021 r. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące pandemii, które nie napawają optymizmem. Liczba zakażeń rośnie. Dzisiaj mamy prawie 800 nowych zakażeń. Ostatnio wyższy wynik odnotowano 28 maja, kiedy ministerstwo podało informacje o 943 zakażeniach. Minionej doby zmarło aż 14 chorych. Jak się ma nasz powiat w stosunku do województwa i kraju?

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 3 (wczoraj 2) nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

W powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców dzisiaj wynosi 0,37.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 182

Liczba wykonanych testów: 168

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 3

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 61 zakażeń (wczoraj 54). Niestety zarejestrowano 1 zgon (wczoraj też 1): w związku z chorobami współistniejącymi - 1, wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem - 0.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 0,36. Nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 3 552

Liczba wykonanych testów: 1913

w tym z wynikiem pozytywnym: 69

W kraju mamy dzisiaj 797 (wczoraj 652) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (135),
lubelskiego (122),
zachodniopomorskiego (61),
małopolskiego (57),
łódzkiego (55),
śląskiego (53),
podkarpackiego (52),
dolnośląskiego (43),
wielkopolskiego (43),
podlaskiego (41),
pomorskiego (37),
warmińsko-mazurskiego (28),
kujawsko-pomorskiego (20),
opolskiego (17),
świętokrzyskiego (15),
lubuskiego (7).

Zmarło w kraju 14 osób (wczoraj 8): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 13.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 980 osób (wczoraj 911), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 6140 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 110 jest pod respiratorami (wczoraj 101), mamy 596 respiratorów – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 84 180 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 42 954 testy na koronawirusa

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 897 395 przypadków COVID-19. Zmarło 75 487 chorych.

W kraju wykonano 36 922 081 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 19 219 358, a w powiecie gryfińskim: 27 497, dzienna liczba szczepień w powiecie gryfińskim: 60) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zobaczycie
zobaczycie 18.09.2021, 23:02
Jeszcze się rozkręci w najbliższych tygodniach.
Sauron
Sauron 18.09.2021, 13:31
Dzisiaj parada cudaków co nie wiedzą jaką mają płeć w Szczecinie i zobaczymy czy te patałachy mają maski heheheb
do azjatyckiego trolla
do azjatyckiego trolla 18.09.2021, 13:34
U nas w Europie nie trzeba nosić masek na świeżym powietrzu.
:)
:) 18.09.2021, 14:47
azjatycki troll nie zna europejskich zwyczajów - u Chińczyków demonstracje to w Tybecie i Hongkongu...
Sauron
Sauron 18.09.2021, 13:41
Ty lepiej nos heheh ta maskę bo defekt twarzy widać lewacki
do widzącego przez internety:):):)
do widzącego przez internety:):):) 18.09.2021, 14:56
sraulon, ty prymitywie - to ty "przez internety" widzisz, jak wyglądają ludzie, co piszą?
nie będzie tak źle
nie będzie tak źle 18.09.2021, 13:30
Teraz nie bedzie jak przy 3 fali bo jestesmy przygotowani i organizacyjnie i psychicznie i dużo osób jest zaszczepionych, a to pomaga.
podejrzewam
podejrzewam 18.09.2021, 13:28
To dane z piatku, bo z soboty i niedzieli nie będa takie wysokie.
Wstali
Wstali 18.09.2021, 13:28
Propaganda oszołomów covidowych obudziła się
do zafiksowanego
do zafiksowanego 18.09.2021, 13:37
A czy ty trollu Wstalin potrafisz odróżnić informacje od propagandy? Watpię.
As
As 18.09.2021, 17:03
W TVP i TVN też są informacje a jednak propaganda która ryje głowy takim jak ty
?
? 18.09.2021, 20:52
A ty cokolwiek na temat masz do powiedzenia? Czy negujesz rzeczywistość i wiedzę?
Sauron
Sauron 18.09.2021, 13:23
To dopiero początek. Co niektórzy znaleźli inne rozwiązanie problemu. Otóż rozważają szczepienie zwierząt z preferencjami do zachorowania na covid. Na pewno psy i koty, bydło i drób pójdą na „pierwszy ogień”. Niesforni niezaszczepieni będą spożywać szczepionki w produktach mięsnych i nabiale. W końcu jak inaczej można zmniejszyć ilość ludzi na świecie i do tego jeszcze na tym zarobić?
Rysiek
Rysiek 18.09.2021, 13:00
Wchodzimy w nowy etap.
dodajmy
dodajmy 18.09.2021, 13:09
W etap naznaczony choroba i smiercią.
faza
faza 18.09.2021, 12:53
Więcej zakażeń niż w maju czyli wchodzimy w nową fazę.
uważajcie na swoje dzieci
uważajcie na swoje dzieci 18.09.2021, 12:48
Są powody do zmartwień dla nas rodziców:

Nawet jedno na siedmioro dzieci, które zachorowały na SARS-CoV-2, może mieć objawy tzw. long COVID po 15 tygodniach od zakażenia koronawirusem. Wstępne wyniki największego dotychczas na świecie badania dotyczącego długiego COVID-19 u dzieci przeprowadzono we współpracy z brytyjskim Narodowym Instytutem Badań nad Zdrowiem.

"Nasze badanie potwierdza, że niektórzy nastolatkowie będą mieć utrzymujące się objawy chorobowe po zakażeniu SARS-CoV-2. Z badań wynika również, że najczęstszymi dolegliwościami, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, są bóle głowy i niezwykłe zmęczenie" - poinformował główny autor badań, profesor Sir Terence Stephenson z UCL Great Ormond Street Institute of Child Health.

- Myślę, że na początku pandemii popełniliśmy pewien błąd komunikacyjny i w swoich wypowiedziach skupiliśmy się tylko na osobach, które zakażają się koronawirusem najczęściej. Przez to pojawiło się przekonanie, że COVID-19 nie dotyczy dzieci. A to nie jest prawdą – dzieci także zakażają się SARS-CoV-2 i prawie co piąte dziecko zmaga się z powikłaniami po chorobie, więc dzieje się to dosyć często – mówi w rozmowie z WP Parenting dr Durajski.
uważajcie cd
uważajcie cd 18.09.2021, 12:53
- Dlatego tak bardzo zależy nam na szczepieniach dzieci, bo to nie jest grupa, której COVID-19 nie dotyczy. Tym bardziej że jak pokazują dane z Izraela, 50 proc. chorujących jest w wieku do 19 lat. W momencie, kiedy zaczynamy szczepić ludzi starszych, oczywiste jest, że wirus nie będzie sobie szalał wśród tamtej grupy, tylko będzie szalał wśród grupy, która jest niezabezpieczona, więc tych zachorowań wśród dzieci będziemy odnotowywali coraz więcej także w Polsce – precyzuje lekarz.
...
... 18.09.2021, 13:25
Fake news zgłaszam do admina
pytam
pytam 18.09.2021, 13:28
... ale gdzie napisałeś fakenewsa?
do 13:28
do 13:28 18.09.2021, 14:44
trolle i antyszczepionkowcy nie potrafią reagować na argumenty...
cd
cd 18.09.2021, 12:59
Brytyjscy naukowcy zbadali także zmiany w zakresie zdrowia psychicznego i ogólny spadek samopoczucia wśród 11 i 17-latków. Badanie opierało się na odpowiedziach prawie 7 tys. osób, które były testowane między styczniem a marcem, z wyłączeniem tych, które były testowane wcześniej (od września do grudnia).

Na podstawie zebranych danych naukowcy stwierdzili, że przechorowanie COVID-19 nie wpłynęło znacząco na pogorszenie nastroju. Na gorsze samopoczucie uskarżało się 41 proc. osób, które otrzymały pozytywny wynik testu na koronawirusa i 39 proc. osób, które uzyskały wynik negatywny.

Co innego mówią jednak na ten temat badania przeprowadzone w Izraelu. Tam dzieci w wieku 3-18 lat, które zmagały się z objawami koronawirusa (long COVID stwierdzono u ponad 1,5 tys. dzieci) po 6 miesiącach od zakażenia, narzekały na pogorszenie samopoczucia.

- Jedna trzecia tych dzieci ma problemy ze zdrowiem psychicznym i funkcjami poznawczymi – informuje dr Grzesiowski i apeluje: - Szczepmy dzieciaki, aby uniknąć powikłań.
...
... 18.09.2021, 13:24
Fake news zgłaszam do admina
:)
:) 18.09.2021, 14:45
to, że nie rozumiesz, nie oznacza że to fejk - tylko że twój intelekt szwankuje...
no tak
no tak 18.09.2021, 13:29
Złodziej ukradł i krzyczy chwytać złodzieja.
Sauron
Sauron 18.09.2021, 12:47
Jaki ten wirus uczony. Wszedłby do restauracji i hotelu, ale ominie sklepy, banki, itp. A tak z ciekawości, o ile zmniejszyło się w ciągu ostatnich 2 lat zaludnienie Europy?
:)
:) 18.09.2021, 13:05
No popatrz sraulon - widać chińskie wirusy mają wyższe IQ niż chińskie trolle... Jak ta chińska wiedza przyrodnicza przegoniła w rozwoju specsłużby chińskie
:))))))))))))
:)))))))))))) 18.09.2021, 12:52
Wygląda na to, że ma wyższe IQ niż ty Sauron
Sauron
Sauron 18.09.2021, 12:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Adam
Adam 18.09.2021, 12:56
Fake newsy powinny być natychmiast usuwane. Admin nie śpij!
niestety
niestety 18.09.2021, 11:37
Przyczyn jest na pewno wiele. Ale nie da się ukryć, że otwarte szkoły zwiększają liczbę zachorowań. Nie tylko przez zakażenia szkolne (zauważcie, że nagle sanepid przestał podawać, które klasy i szkoły są na zdalnym!!! - a rok temu podawał) - ale także przez zwiększenie tłoków w autobusach, tramwajach, pociągach. Czy nawet tłoku przy odbieraniu albo oddawaniu dzieci młodszych do przedszkoli i szkół
ciekawe
ciekawe 18.09.2021, 13:35
do niestety: Jak myślisz, dlaczego sanepid przestał podawać te informacje?
nihil novi
nihil novi 18.09.2021, 14:49
Jak nastolatek ujawnił "zgubienie" kilkudziesięciu tysięcy chorych w tygodniu to ministerstwo... zablokowało dostęp do informacji dzięki którym wyszło to na jaw...
pogodynek
pogodynek 18.09.2021, 11:26
Zauważcie, że zmienia się pogoda i zakażeń mamy coraz więcej. Rok temu też tak było.
Zakrzep
Zakrzep 18.09.2021, 12:04
Jestesmy na podium.brawo my
fiara
fiara 18.09.2021, 12:38
Zakrzep a co? Nie dochodzi ci krew do mózgu że piszesz w liczbie mnogiej?
niestety
niestety 18.09.2021, 11:38
Zaczęło spadać parę tygodni po zamknięciu szkół - mimo że przełom listopada i grudnia pogoda była gorsza niż we wrześniu...
Madzia
Madzia 18.09.2021, 13:10
Ale dzieci nawet jak zamkną szkoły to i tak się spotykają.
niestety
niestety 18.09.2021, 14:50
Ale jednak rzadziej, krócej i w mniejszym gronie niż na szkolnych korytarzach, szatniach, autobusach itp...
John
John 18.09.2021, 11:20
Jest niewiesoło, co zrobić?

Pozostałe