Tajemnicza łuna na niebie

  • 18.09.2021, 21:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tajemnicza łuna na niebie
Widoczna w naszym regionie łuna na niebie to poświata z tzw. "znicza" z rafinerii w niemieckim Schwedt. Zdjęcie zrobiliśmy w Widuchowej.

W jednej z największych w Niemczech rafinerii PCK w Schwedt 8 września 2021 r. miała miejsce awaria. Przyczyną była przerwa w dostawie energii elektrycznej spowodowana nagłym spadkiem napięcia w sieci landowej, która w tym regionie obsługiwana jest przez firmę E.DIS z Fürstenwalde. 

Brak prądu dotknął wtedy także miejscowość Angermünde.

Rafineria PCK uruchomiła własną elektrociepłownię.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ares
Ares 19.09.2021, 12:44
Ekologiczna bomba jakby nie było.
pikawa
pikawa 19.09.2021, 14:39
A co na to służby starostwa?
sauron
sauron 19.09.2021, 12:30
ruskie rzadza w niemczech takie sa fakty hehehe
dekonspiracja
dekonspiracja 19.09.2021, 12:50
Cieszy ciebie to trollu?
proste jak drut
proste jak drut 19.09.2021, 14:41
Dla odwrócenia od siebie uwagi udaje że się cieszy. Taka to "konspiracja"
saru
saru 19.09.2021, 12:28
(...)
Sauron, przyjmij jeden nick.
Skończ z propagandą.
Komentarz usunięty.
administrator
zatopek
zatopek 19.09.2021, 14:33
Przecież za to mu płacą aby mieszać w umysłach ludzi w Polsce.
sauron
sauron 19.09.2021, 12:27
Ribbentrop-Mołotow
trybisz?
trybisz? 19.09.2021, 14:33
Z ciebie Sauron bardziej taki MŁOT.
.
. 19.09.2021, 12:18
(...)
Sauron przyjmij jeden nick
Skończ a propagandą.
Komentarz usunięty.
administrator
Łuna z Łunii
Łuna z Łunii 19.09.2021, 12:04
A ja nadal nei wiem wskutek jakich mechanizmów jest ta łuna?
Łuna idź do szkoły
Łuna idź do szkoły 19.09.2021, 12:08
Z fizycznych i chemicznych.
Joler
Joler 19.09.2021, 12:07
(...)
Sauron przestań stosowac propagandę i uderzać w Rosję.
Przyjmij jeden nick.
Komentarz usunięty.
administrator
proste jak drut
proste jak drut 19.09.2021, 14:38
w sprawie Joler:
Przecież to stara sztuczka służb. Wali w Rosję aby odsunąć od siebie podejrzenia.
sauron
sauron 19.09.2021, 11:41
to chyba klaudia spurek co ma w uszach tysiac kolczykow zalatwila rybaka taki zapach ropy, ze by nie lowili ryb ahhahahahah
wkurw... na trolla
wkurw... na trolla 19.09.2021, 12:08
Nie Klaudia debilu Sauronie tylko Sylwia. Pani europosłanka Sylwia Spurek reprezentuje nasz kraj w parlamencie europejskim i tobie z obcych służb wara od niej!

Administrator zajmij się tym azjatyckim debilem urągajacym naszemu narodowi!
sauron
sauron 19.09.2021, 11:21
a gdzie Zieloni czemu nie wisza na kominach i nie protestuja jak to robili na kominach dolnej odry,chyba kasy Soros nie wplacili na protest bo na swoich ruskich kominach nie beda wisiec
sauron
sauron 19.09.2021, 11:00
ruski interes czuc bylo na hektary to sa sankcje Niemiec na Ruskich za Demokracje Rosyjska:))))))
dekonspiracja
dekonspiracja 19.09.2021, 12:48
Bliska ciału koszula trollu służb wiadomo teraz jakich.
do tego nudny
do tego nudny 19.09.2021, 14:39
Powtarza się jak zdarta płyta.
Sauron
Sauron 19.09.2021, 10:48
Śmierdziało ruska ropa że nią dało się żyć,Europo działaj hehehehe *** *** ***
heheszki
heheszki 19.09.2021, 12:43
Aż do Azjii doleciał smród ? hehehehe
Joker
Joker 19.09.2021, 10:46
Ciekawe jak zareaguje komisja Europejska za katastrofę i zanieczyszczenie powietrza ,chyba jakaś kara milionowa powinna być
sraulon, ty prymitywie
sraulon, ty prymitywie 19.09.2021, 11:13
To zależy, czy polski rząd umie złożyć pozew. A przepraszam - oni instytucji europejskich nie uznają - to jak się skarżyć?
Sauron
Sauron 19.09.2021, 10:44
Ciekawe jaka karę nałożą na ruska ropę lewacy unijni za zanieczyszczenie Polskiego powietrza ropa ,śmierdziało i trulo nas czekamy na werdykt z kulawej uni europejskiej,a totalni kapusie już jadą bronić Niemców
sraulon, ty prymitywie
sraulon, ty prymitywie 19.09.2021, 11:12
Ty prymitywie - a polski rząd złożył skargę? Ma pomiary? Debilu - jak polska odkrywka w Turowie zabrała wody gruntowe po drugiej stronie granicy - Czesi mieli przygotowane dokumenty procesowe. A rząd Morawieckiego OLAŁ słuszne roszczenia - więc poszli do sądu.
Sauron
Sauron 19.09.2021, 09:47
Ropa waliło na 5 kilometrów ale co tam oni mogą jak by to unas było to by kapusie z totalnej opozycji chcieli karę od Brukseli heheheh
sraulon, ty prymitywie
sraulon, ty prymitywie 19.09.2021, 09:58
Sraulon, ty prymitywny trollu i ćwoku - kapusiami nazywasz Rydzyka i pisowców? Bo oni w Brukseli się skarżyli...
kpt Wagner
kpt Wagner 19.09.2021, 09:37
Skad ta łuna? To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
88
88 19.09.2021, 09:23
Tajemnicza łuna ? od dwóch tygodni w ogólnopolskich mediach głośno o awari w rosyjskiej rafinerii w Schwedt, a redakcja dopiero teraz to zauważyła ?
do kogo te żale
do kogo te żale 19.09.2021, 09:29
Nie teraz zauważyła, a teraz napisała. I dlaczego niby na bieżąco miałaby informowac o problemach biznesu rosyjskiego w Niemczech?
88
88 19.09.2021, 10:09
aleś pojechał, he,he. To, po kiego grzyba, ten dziwaczny tytuł o tajemniczej łunie ,jak wszyscy wiedzą co to jest, już od 08 września . Tu nie chodzi o rosyjski biznes ale o informację o skutkach awarii i wpływu na środowisko w najbliższym terenie. Schwedt jest jednak dużo bliżej Gryfina niż Swinoujście i informacje z miejscowości nadgranicznych po drugiej stronie Odry dla mieszkańców naszego powiatów też są istotne. Dziwne ,że taki duży zakład jak rafineria nie miała dodatkowego zasilania awaryjnego które mogłoby zapobiec tak wielkiej awarii. A może to było celowe działanie ? Nazjeżdżało się do Niemiec tych arabskich inżynierów i mają problem.
moim skromnym zdaniem
moim skromnym zdaniem 19.09.2021, 10:25
A ja uważam, że jak ktoś niby jest przekonany, że "wszyscy wiedzą" to co on,to powinien zgłosić się przede wszystkim do psychiatry. Zwłaszcza jeszcze jak ma druga spiskową teorię o arabskich inżynierach.

Psychiatrzy przyjmują bez skierowania.
Marek
Marek 19.09.2021, 09:10
Widziałem to wcześniej i myślałem że to jakaś dyskoteka w Schwedt.
Dziadek Mróz
Dziadek Mróz 18.09.2021, 22:57
Daja znaki ze zima idzie.
Sauron
Sauron 18.09.2021, 22:34
Wina PiS hehehe Tusk powie.....
zdziwiony
zdziwiony 18.09.2021, 23:01
To juz ie wina Tuska?
sauron
sauron 19.09.2021, 11:09
abraham tusk *** *** ***
dekonspiracja
dekonspiracja 19.09.2021, 12:52
A co obce służby tak interesują się Tuskiem.
Danka
Danka 18.09.2021, 22:13
Piękne zdjęcie :)

Pozostałe