Karetka Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego uderzyła w dzika

  • 20.09.2021, 20:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Karetka Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego uderzyła w dzika Fot. dost.
Ambulans należący do Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego wracał w nocy z charytatywnego pikniku w Mieszkowicach (imprezę zabezpieczali ratownicy GSR). -Było ciemno, mgła. Nie jechali szybko. Nagle na drogę wybiegł duży dzik. Tylko dzięki umiejętnościom naszego kierowcy udało się uniknąć poważnego wypadku i wyprowadzić samochód. Co prawda auto zatrzymało się w przydrożnym rowie, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - mówi nam Łukasz Kamiński, wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Do zdarzenia doszło tuż po północy w niedzielę 19 września 2021 r. na drodze krajowej nr 31 w okolicy Godkowa (gm. Chojna).

- Samochodem podróżowało pięć osób. Są co prawda obolałe od naciągniętych pasów bezpieczeństwa, ale na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. Martwimy się o nasz ambulans. Został uszkodzony. Pan Wiesław z zaprzyjaźnionego warsztatu ocenić ma rodzaj i zakres naprawy. Auto nie było nowe, ale służyło nam do wielu akcji. Liczymy się z tym, że będziemy musieli z funduszy własnych i pieniędzy ewentualnych ofiarodawców ponieść koszty naprawy - dodaje w rozmowie z nami Łukasz Kamiński

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze działa na zasadzie wolontariatu. Od kilku lat stara się pomagać, wspierać i edukować mieszkańców powiatu gryfińskiego. Auto GSR wykorzystywane jest głównie do działań poszukiwawczo-ratowniczych w całym regionie. Ten pojazd ratowniczy jest więc bardzo potrzebny.

Mamy nadzieję, że członkom Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego przyjdą z pomocą ofiarodawcy i pomogą pokryć koszty naprawy ambulansu.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutne to
smutne to 22.09.2021, 22:29
GSR jest sola w oku dla kilku gości i to widac jak na dłoni.
Widziałem
Widziałem 22.09.2021, 14:32
Karetkę prowadził ratownik który *** *** ***
dzik
dzik 22.09.2021, 12:25
A kto zapyta o moją wersję wydarzeń?
Marian
Marian 22.09.2021, 13:17
Biedny dzik w poniedziałek jeszcze leżał na drodze
lasowy
lasowy 22.09.2021, 13:45
Podobno go policja przesłuchała i ma inną wersję zdarzeń.
boberek
boberek 22.09.2021, 11:53
Popieram GSR i zdrowia życzę.
Marian
Marian 22.09.2021, 13:16
To chyba jakaś agitacja Ja Popieram a ja Nie popieram.

Trzeba mieć rozum a nie selfii na ista
.boberek
.boberek 22.09.2021, 13:47
Po prostu znam ii wierze w ich wersję wydarzeń a nie jakieś insynuacje
Prawda
Prawda 22.09.2021, 10:24
PANIE Kamiński PROSZĘ odnieść się do zderzenia jeszcze raz i opisać sytuację rzetelnie i zgodnie z prawda a nie wprowadzić ludzi w błąd. Wstydził by się Pan czasem w życiu potrzeba przyznać się do błędu a nie tylko pięknie uśmiechnąć się do zdjęć...
Mglisto nie było wtedy byłam na miejscu mam zdjęcia
W pasy też zapiety nikt nie był o czym świadczą obrażenia ludzi którzy brali udział w kolizji. Mało tego ktoś kazał im sie schować w samochodzie ciekawe dlaczego... kierowca bez uprawnień osoby nie letnie wracały z imprezy której nie powinny obstawać bo nie mają kompetencji i uprawnień. Samochód który nie powinien być dopuszczony do jazdy.. rozwozić ludzi po obcych domach tylko żeby zatuszować sprawę to jest mądre posunięcie ??? Nie ważne dziewczyna mdleje na miejscu zdarzenia 3 razy i dostaje drgawki to nic panie KAMIŃSKI nie ważne to wszystko ważne że pan działa jak to mówi NA GRANICY PRAWA !!! ALE WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY PANIE RATOWNIKU KAMIŃSKI.
Patrycja
Patrycja 22.09.2021, 12:36
Szanowny Panie/ni,
rozumiem rozżalenie, zawiść i zazdrość wynikającą z niemocy. Zastanawiająca jest znajomość, aż tak dokładnych szczegółów. Siedziałeś/aś w pojeździe podczas zdarzenia? Byłeś/aś na miejscu? Czy tylko zasłyszałeś/aś? Poświadczanie nieprawdy, pomawianie szykanowanie jest tak samo karane jak zdradzanie tajemnicy medycznej. Więc zastanawiam się, pod który paragraf szanowny ów komentujący się wpisuje. Żerować na czyjejś tragedii można ale czy jest sens? Dziewczyny i Chłopaki z GSR jak słusznie redakcja zauważyła czynią bardzo wiele dobrego i to w ramach wolontariatu, w ramach swoich chęci. Jaki masz cel w tym swoim ataku celowanym bezpośrednio i personalnie w Pana Kamińskiego? Aż tak Cię irytuje to co udało mu się stworzyć? To ile osób zainteresował tematyką ratownictwa? Ja sama niejednokrotnie uczestniczyłam w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które organizują i uważam, że co najmniej za to poświęcenie już należy się uznanie, a nie szykanowanie!!
W chwili obecnej nie mieszkam już w Gryfinie, studiuję pielęgniarstwo, (choć wcześniej nawet bym o tym nie pomyślała), lecz jeżeli wrócę to chętnie dołączę do tej organizacji.
Trzymacie się i róbcie swoje bo malkontentów jak widać kilku macie :)
Prawda
Prawda 22.09.2021, 18:43
Widze głos zabiera Pani adwokat która swoją wypowiedzią potwierdza że nie była na miejscu zderzenia a neguję moją wypowiedz nie czytając z należyta starannością.. oj czynia bardzo dużo mimo wszystko na GRANICY PRAWA . Moim skromnym zadaniem nie udało jemu sie stworzyć nic bo to by było bardzo narcyztyczne zachowanie śmie stwierdzić bo z tego co moje oczy widzą nie działa sam...
I PROSZĘ nie oczekiwać oklasków i orderu zasługi dla P.Kamieńskiego bo na to trzeba siebie zapracować.. zainteresować tematyką to jedno a mieć pojęcie na jej temat to drogie. Dla Pani wiadomośći nie interesuję mnie zbytnio co Pani robi i w jakim kierunku Pani dąży w swoim życiu zawodowym. I nie ma tutaj miejsca na zazdrość bo nie ma czego zazdrość jedynie to czekać i patrzeć aż P.Kamiński zabierze rozsądny głos w tej sprawie. POZDRAWIAM .
Marian
Marian 22.09.2021, 13:14
Tam były dzieci ...
Dla czego nie poszłaś na Ratownictwo Medyczne a wybrałaś Pielęgniarstwo ?
człowiek ratownik, normalny
człowiek ratownik, normalny 22.09.2021, 11:42
Ooo ! Detektyw A... rozpoczynamy napinanie niczym gumkę od majtek, ktoś nie lubi Pana Kamińskiego i jego ludzi i nie potrafi się przyznać do tego. Niektórym żal ściska ####, że GSR zaszedł daleko i robią to co robią cały czas. Jak masz zdjęcia to je opublikuj. Czy Pan detektyw ma uprawnienia do sprawdzenia czy kierowca miał uprawnienia. Jak jesteś taki mądry to pokaż zapis w ustawie, który mówi że musi mieć owe uprawnienia. Chociaż dla Ciebie ratownik OSP po KKP nie jest ratownikiem, a pielęgniarka jest tylko od sprzątania. Tacy ludzie jak GSR robą robotę za darmo a Ty pewnie bierzesz za to kasę
Marian
Marian 22.09.2021, 13:13
Pojazdem uprzywilejowanym może kierować wyłącznie osoba, która otrzymała zezwolenie na jego prowadzenie. Takie zezwolenie jest udzielanie osobie, która ukończyła 21 lat, posiada odpowiednią kategorię prawa jazdy, ukończyła odpowiedni kurs oraz pozytywnie przeszła badania psychologiczne i lekarskie.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1)

z dnia 30 grudnia 2016 r.

Ponadto zapewne pojazd nie posiada pozwolenia MSWiA do użycia Sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.
Niejednokrotnie w Gryfinie Mercedes jeździł na sygnałach...

Studentko pielęgniarstwa a dlaczego nie Ratowniczo Medyczne ?
i co
i co 22.09.2021, 16:42
Zgodnie z definicją zawartą w artykule drugim kodeksu drogowego, pojazd uprzywilejowany to pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowym
Banaś
Banaś 22.09.2021, 19:18
I to że robią z ludzi wała ... Amator na czole...
do 16.42
do 16.42 22.09.2021, 17:13
i co z tego?
Anonin
Anonin 22.09.2021, 12:19
Czasami lepiej nic nie robić niż szkodzić ludzią swoją praca…
doAnonim
doAnonim 22.09.2021, 12:26
Anonim a jaką tu szkodę widzisz? Czy występujesz w imieniu dzika.
zombiak
zombiak 22.09.2021, 11:29
A skąd masz takie informacje? Wiarygodny raczej nie jesteś. I zastanów się zanim komuś zarzucisz kłamstwo.
Marian
Marian 22.09.2021, 13:36
Zatrzymałem się, zapytałem, jak będzie potrzeba kamera zarejestrowała tylko ... Gdzie ta mgła ...
Marian
Marian 22.09.2021, 11:48
Do kogo to kierujesz
zombiak
zombiak 22.09.2021, 13:01
Kieruję do rzekomej Prawdy.
roli rad
roli rad 22.09.2021, 10:18
Niech się ktoś wypowie kto jechał tym samochodem, a nie pan Kamiński, który wie wszystko z opowiadań.
Marian Moro
Marian Moro 22.09.2021, 09:58
Mgła ??- ja mgły nie widziałem, pomocy odmówili, zestresowane dzieci w budzie siedziały...

Pasy zapięte - nie koniecznie. We mgle szybko się nie jeździ a zniszczenia... Panie pielęgniarz a ja słyszałem inaczej.

Czy Kierowca ma uprawnienia do prowadzenia karetki, syn chciał zrobić uprawnienia do OSP to nie miał jeszcze 21 lat a kierowca karetki trochę młody ...
Jakub
Jakub 22.09.2021, 14:40
Kierowca ma 20 lat nie ma uprawnień. Ciekawe czy policja wyciągnie konsekwencje czy zatuszują wszystko
dokształć się
dokształć się 22.09.2021, 22:28
Prawko można mieć od 16 roku życia Jakubie.
Jakub
Jakub 22.09.2021, 22:45
Dokształcić to powinna się osoba która mi pisze że to mam zrobić. Uprawnienia do prowadzenia pojazdów typu karetka można zrobić dopiero po 21 roku życia
dokształć się
dokształć się 22.09.2021, 23:07
Jakub tylko że to nie jest karetka, a że trochę wygląda jak karetka to troche ci sie myli.
Jakub
Jakub 03.10.2021, 19:27
To jest karetka więc uprawnienia być powinny w dodatku kto pozwolił wracać na sygnale z zabezpieczenia?
pielęgniarz
pielęgniarz 21.09.2021, 23:53
W szpitalu badania zrobili i wielkiego krzyku nie było
Knagulec
Knagulec 21.09.2021, 08:30
Do gara kopytniaka
Justyna
Justyna 21.09.2021, 08:26
Faktycznie w tamtym miejscu bardzo często dochodzi do różnych wypadków, słowa uznania dla kierowcy, bo faktycznie mogło się to skończyć nie ciekawie :(
Trzymam za Was kciuki i wierzę, że poradzicie sobie z tym kolejnym wyzwaniem !!
Martyna
Martyna 22.09.2021, 10:06
Za co słowa uznania za to ze cały artykuł to jedno wielkie kłamstwo... przykre że wprowadzają ludzi w błąd
trudno
trudno 22.09.2021, 10:16
Martyna a co? Prawda boli?
Dagmara
Dagmara 21.09.2021, 06:43
Dobrze, że jesteście cali!
Wasza pomoc i działania są widoczne nie od dziś. Dlatego na moje wsparcie i pomoc możecie liczyć!
ktoś
ktoś 20.09.2021, 23:58
Ludzie, jaja jak berety. Marszałek naszego województwa, u którego chody ma nasza starościna, dopuścił się bawienia się w nauczyciela drogowego na goleniowskiej S3. Mianowicie jest nagranie jak tir wyprzedza tira i gdy wyprzedzający tir zakończył manewr to przed niego wjechał Geblewicz swoim autem i wyhamamowal do zera. Nagranie jest na Twitterze oraz zostało wklejone w artykuł na Autoblogu.
***
Mefisto?
Mefisto? 21.09.2021, 00:11
Kolejna wrzutka Maletckiego i jego ferajny? Ile miesięcy można g... ktęcić bata?
Młody
Młody 20.09.2021, 22:47
Panie Łukaszu a jak zdrowie Pana kolegów którzy nad ranem w niedzielę trafili do Szpitala przewiezieni przez Pogotowie Ratunkowe?
Człowiek
Człowiek 21.09.2021, 08:45
Wywiad przeprowadzasz? zadzwoń do Pana Łukasza i się zapytaj, a jak znasz ludzi, którzy brali udział w kolizji to skontaktuj się bezpośrednio z nimi a nie kręcisz aferę albo szukasz sensacji. Jak chcesz wiedzieć czy ratownicy są cali to może do rzecznika szpitala do którego tefili się skontaktuj. Jak znam tą ekipę to pewnie dbają o swoje bezpieczeństwo, a TY jak kojarzysz troszkę ratownictwo(a wiem że to Ty) to wiesz dokładnie jaka była sytuacja
fart
fart 20.09.2021, 22:43
Dziki, to zmora na naszych drogach!
Darzbór
Darzbór 20.09.2021, 21:15
Przysłowie Dzika: nie oglądaj się za siebie, bo ci ktoś z przodu przyj bie!
;(
;( 20.09.2021, 22:32
Ten kto nigdy nie miał wypadku samochodowego nie wie jakie to uczucie.
ona
ona 20.09.2021, 21:01
Niestety to nie pierwsze spotkanie z dzikiem w tym rejonie, przy większej prędkości dzik by się znalazł na miejscu kierowcy, wtedy byłaby tragedia ! Zdrowia dla wolontariuszy i pozytywnego odszkodowania życzę !
eSka
eSka 20.09.2021, 20:49
Kazdy dobrze wie, ze w tym miejscu lata pelno zwierzyny, zreszta tam gdzie las tam zwierzeta. Lepiej dostac poduszka i przezyc niz wyhaczyc takim dzikiem bezposrednio, zawsze moglo to sie gorzej skonczyc a auto sie wyklepie-
Człowiek
Człowiek 20.09.2021, 20:55
Bardzo mądrze piszesz, auto to tylko przedmiot ważne, że ludzie cali i zdrowi
pytom
pytom 20.09.2021, 20:47
Gdzie jest Dzik, koronny świadek zdarzenia?
fakt
fakt 20.09.2021, 20:41
Pełno tej zwierzyny po zmroku się pałęta.

Pozostałe