PUK organizuje akcje w szkołach. Inicjatywa może i słuszna, ale chyba nie czas na takie spotkania [list do redakcji]

  • 20.09.2021, 20:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
PUK organizuje akcje w szkołach. Inicjatywa może i słuszna, ale chyba… Fot. PUK sp. z o.o. w Gryfinie
-Od pewnego czasu obserwujemy wzrost zakażeń Covid-19. Idzie kolejna fala pandemii. Nam, rodzicom małych dzieci ogranicza się przebywanie w przedszkolach czy szkołach do absolutnego minimum. Nie możemy towarzyszyć najmłodszym w pierwszych dniach nauki w szkole. Dzieci obawiają się kolejnego nauczania zdalnego i kolejnych kwarantann. Nakazuje się wszystkim zakładanie maseczek i zachęca do szczepień. Tymczasem PUK organizuje prelekcje dla dzieci m.in. o piciu wody z kranu. Inicjatywa może i słuszna, ale chyba nie czas na takie spotkania. Panie, które prowadzą zajęcia robią to w różnych szkołach oraz zapewne pracują w PUK, spotykając się z innymi osobami. Co w sytuacji, gdy okaże się, że któraś z pań będzie chora na Covid? Zamkną wszystkie klasy, które odwiedziły? Nauczyciele i dzieci pójdą na kwarantannę? Czy te panie chociaż zakładają maseczki podczas prowadzenia prezentacji? – pytają rodzice uczniów szkół w gminie Gryfino.

Na zdjęciach zamieszczonych na stronie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wygląda na to, że maseczek do tej pory nie zakładano, chociaż prelekcje realizowano podczas trwającej epidemii. Naszym zdaniem jest to bulwersujący przykład braku troski o zdrowie innych osób, w tym dzieci i młodzieży. Prosimy redakcję o nagłośnienie sprawy i skierowanie pytań do szefostwa PUK.

(dane do wiadomości redakcji)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Mama
Mama 23.09.2021, 11:49
Dyrektorzy na to pozwalają ? A rodzicom wstęp wzbroniony …
pan dermia
pan dermia 22.09.2021, 21:59
Złe czasy na takie wygibasy.
Mama
Mama 21.09.2021, 22:32
Racja ! Co to za chodzenie od szkoły do szkoły ?
no
no 22.09.2021, 14:00
Jeżeli to związane z zakażeniem to to wygląda na jakąś dywersję.
H
H 21.09.2021, 18:32
A czy na zdjęciu nie jest przypadkiem pani, która miała już sprawę o mobbing???
tylko pytam,
tylko pytam, 21.09.2021, 23:37
H, a czy ty nie jesteś tym co miał kontakt z psychiatrą?
cukierek
cukierek 22.09.2021, 20:42
a czy nie jesteś tą dietetyczką? :D
Heil Donald
Heil Donald 21.09.2021, 14:02
A może nie PUK z tow. Wojciechem wezmą się za ŚMIECI .
no proszę cię
no proszę cię 21.09.2021, 23:40
Nie po to Sawaryn namaścił na wiceprezesa Długoborskiego by ten zajmował się śmieciami.
??
?? 22.09.2021, 14:01
To na co ida pieniadze z naszych podatków na jego pensję?
czy leci z nami pilot?
czy leci z nami pilot? 21.09.2021, 09:56
A co na to sanepid? Co na to władza gminy która zamyka urzędników przed petentami w UMIG?
Lala
Lala 21.09.2021, 09:31
To kierowniczka lab.....nudzi się....to wymyśla....
koleżanka
koleżanka 21.09.2021, 10:50
A gdyby nawet to co masz do niej?
Kolega
Kolega 21.09.2021, 13:06
Niech zacznie pracować a nie tylko opowiadać że tak ciężko pracuje
Pytająca
Pytająca 21.09.2021, 08:58
Do lekarza w szpitalu nie wejdziesz bo pytaja czy jesteś zaszczepiony? Dzieciom Bal laureatów nie zrobiono z uwagi na covid, a teraz jak widze wszystko można, jak to wytłumaczyć dzieciom...
Kaśka
Kaśka 21.09.2021, 09:46
Jeśli już to kobieta raczej chłop to na roli a baba to w nosie wieśniaro.
Isla
Isla 21.09.2021, 07:53
Zmienił się zarząd puku, może będzie lepiej a premie rozdawane zostaną bardziej sprawiedliwie...
Śmietanka
Śmietanka 21.09.2021, 07:51
Dwie celebrytki z puku, które za premie zrobią chyba wszystko :/
Rodzic
Rodzic 21.09.2021, 07:24
Żałosny artykuł. Już nie wiecie o czym pisać. Co by nie zrobili Wam i tak się nie spodoba.
zastanów się najpierw nim coś zrobisz czy napiszesz
zastanów się najpierw nim coś zrobisz czy napiszesz 21.09.2021, 10:06
Żałosne to jest rozumienie sprawy przez ciebie urzędników podpisujący się "Rodzic". Po pierwsze to nie artykuł, tylko list. W demokracji każdy ma prawo krytykować działalność prowadzoną za nasze wspólne pieniądze.

Ty jesteś jakiś proburmistrzowski troll, czy komunista, że piszesz na "Wy". Jacy wy? PAranoje masz?

Najwyraźniej też nie rozumiesz powagi sytuacji. Taki bezrefleksyjny, czyli wnioskuję, że jesteś w gronie pomysłodawców.
Ggggh
Ggggh 21.09.2021, 06:08
Bo ten wirus to tylko wtedy kiedy komuś coś nie na rękę w pozostałym przypadku go nie ma! Urzędy były pozamykane ( us do tej pory chyba na telefon umawianie) bo się robić nie chciało i petentow przyjmować wiec wirus na rękę a w pozostałych przypadkach robią co chcą! Ehh absurd goni absurd! Polska właśnie!
Jola
Jola 21.09.2021, 09:49
Ggggh, no fakt nie ma w tym konsekwencji. Ale nie wszyscy są zakręceni
Monia
Monia 20.09.2021, 22:36
Na zdjęciu to chłop czy baba?
Polski
Polski 22.09.2021, 13:16
Baba to może być albo Jaga albo z nosa. Kultury trochę więcej można wykrzysić z siebie no chyba że nie ma to w porządku.
Interpunkcja
Interpunkcja 22.09.2021, 18:11
Interpunkcja. Radzę popracować nad interpunkcją.
Kwadratowa
Kwadratowa 21.09.2021, 07:46
Gwiazda, która ma parcie na szkło. Zobaczcie jej profil na FB ile i jakie zdjęcia wrzuca. Widać, gdzie ma kompleksy :D
Cycolina
Cycolina 21.09.2021, 07:02
Strach na wróble
Xerox
Xerox 22.09.2021, 13:17
W lustrze widzisz?
kromal
kromal 21.09.2021, 09:47
O kim wy piszecie?
odp
odp 20.09.2021, 22:39
ono
Mariusz
Mariusz 20.09.2021, 22:33
Jak to mówią - nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Czy to nie PUK podczas ubiegłorocznej pandemii miał problem z wykonywaniem swoich statutowych obowiązków z powodu absencji COVID-owej? Czy szanowna pani zachęcająca do picia wody z kranu zapomniała lub też nie wiedziała o skażeniu wody kilkanaście lat temu? Czy wynik ekonomiczny spółki komunalnej poprawi się, jeśli mieszkańcy będą pić "kranówkę"? Czy takie zajęcia będą nadal kontynuowane w innych placówkach oświatowych? Czy tego typu działania marketingowe przyniosą spółce jakieś wymierne korzyści? Czy placówki oświatowe, w których odbywały się zajęcia sprawdzały certyfikaty Covidowe "wykładowców" z PUKu? Nie czas i miejsce na tego typu akcje. Poczekajcie na zakończenie pandemii.
Gg
Gg 21.09.2021, 07:48
Puk był chyba pierwszą zamknięta firmą w gminie. Dlaczego? A no dlatego, że zarząd olewał zagrożenie, słuchając się tych specjalistek. Czyżby szykowała się powtórka?
Nauka
Nauka 21.09.2021, 07:41
A czy nie jest tak, że jedna gwiazda jest szczepionkosceptykiem???
Zatroskana
Zatroskana 20.09.2021, 22:20
A czy RODO nie obowiązuje w PUKu? Przecież na zdjęciach widać dzieci. Rodzice wyrazili zgodę na upublicznianie wizerunku na stronie PUKu?
RODO
RODO 20.09.2021, 22:44
Ja tu żadnych twarzy nie widzę
Matka
Matka 21.09.2021, 07:04
Wejdź na stronę puk:
https://pukgryfino.pl/strona/w…

Tam są widoczne dzieci. Ja bym nie wyraziła zgody na reklamowanie puku twarzą mojego dziecka!
no tak
no tak 21.09.2021, 12:23
Jasne byle g... się nie raklamuje.
Hans
Hans 20.09.2021, 21:36
Ciekawe czy znowu dostaną premie za rozdawanie cukierków w godzinach pracy???
Zażenowana
Zażenowana 21.09.2021, 07:44
Przykre jest to, że pracownice puku były tak nierówno traktowane. Tym co faktycznie pracują dokłada się obowiązków a grubej daje się premie za byle co
Gruby na rente
Gruby na rente 20.09.2021, 22:44
Tak jak straż miejska. Gruby nie wie, że cukier = cukrzyca i otyłość. Dlatego taki jest.
Cukiereczek
Cukiereczek 21.09.2021, 07:50
Ale tutaj była dietetyczka. Może i wygląda jak wygląda ale chwałi się, że jest dietetyczką. Widać bardzo wykształcona osoba bo dokarmia dzieci cukierkami. A może nie wie, że cukier nie jest zdrowy? Albo tak się uczyła w szkole...
naucz
naucz 20.09.2021, 21:07
Teraz to nie wiadomo co robić.
prof
prof 20.09.2021, 21:00
Brawo wy!

Pozostałe