"Giną" nam miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych - list z Gryfina

  • 20.09.2021, 22:30
  • list do redakcji
"Giną" nam miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych - list z Gryfina
Otrzymaliśmy list od zaniepokojonej mieszkanki jednego z osiedli w Gryfinie, gdzie ostatnio znikać mają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. List poniżej.
Mamy u nas kolejną dziwną sytuację. "Giną" nam miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. A do tego nie wiemy kto i co.
Deweloper informuje nas, że to z reklamacji, a innych lokatorów prawdopodobnie zachęca do wystosowania oferty zakupu. Były 3 miejsca dla niepełnosprawnych, a teraz mamy jedno.
Dodatkowo w sobotę zmieniono niebieską kostkę polbrukową na szarą.
Natomiast dziś w poniedziałek zdjęli znaki.
Czuję się jak w cyrku na kółkach.
 
mieszkanka z Flisaczej
list do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 24.09.2021, 05:33
niepełnosprawność przybiera różne formy, tu widać przypadek ewidentnej psychozy u zaniepokojonej mieszkanki . Bidula zbiera na samochód i już się martwi o miejsce postojowe. Nic bardziej wkurzającego dla kierowcy który nie ma gdzie zaparkować, a wie , że miejsca parkingowe dla inwalidów stoją puste, albo korzysta z nich jakiś zdrowy cwaniaczek .
Brak po prostu miejsc parkingowych
Brak po prostu miejsc parkingowych 22.09.2021, 18:37
Były 3 miejsca... To już nadmiar, a 1 myślę wystarczy... Zazwyczaj jest tyle miejsc ilu niepełnosprawnych zgłosi pismo do spółdzielni.... A miejsc parkingowych brak tak po prostu dla wszystkich, wyjeżdżasz i myślisz czy po powrocie będzie gdzie zaparkować
emerytowany behapowiec
emerytowany behapowiec 22.09.2021, 00:16
Ci wykonawcy niby w atestowanej odzieży roboczej, miejsce pracy właściwie oznakowane i zabezpieczone?Wszystko zgodnie z przepisami BHP, a nawet unijnymi.Nic tylko gratulować.Inspekcja Pracy już wystawia”laurkę”za dowód przedstawić zdjęcia.
Johnny
Johnny 21.09.2021, 21:53
Odpowiedz "wielkiego" developera w komentarzach ? Obrażanie ludzi na grupach które są dla nich niewygodne , to są najwyższe standardy ? Ja nie wiem kto wam doradza ale całe Gryfino już trąbi o tej firmie , co tam się na tej Flisaczej wyprawia ... Współczuję tylko lokatorą , miałem kupić tam mieszkanie ale dobrze że wybraliśmy spokojniejsze miejsce w naszym mieście
Prawnik
Prawnik 21.09.2021, 20:36
MAISON BĄDŹCIE HONOROWI ODDAJCIE TE MIEJSCA I PO PROBLEMIE. SAMI SOBIE ROBICIE POD GÓRKĘ. CZAS SIĘ POROZUMIEĆ A NIE DZIAŁAĆ OKRĘŻNĄ DROGĄ. POZDRAWIAM. PS. Jak tak dalej będzie to wy dostaniecie po opinii
Ja
Ja 21.09.2021, 18:54
Jak taki wielki problem to rowery kupcie i po problemie sport to zdrowie nawet niepełnosprawny służy
PRAWNIK
PRAWNIK 21.09.2021, 17:13
Kumaty odnośnie ogródka koło mieszkania to nie możesz robić sobie co chcesz. Poczytaj regulamin. Żyjesz w spolnocie masz pewne ograniczenia. Nie pisz bzdur jak się nie znasz.
fryzjerka
fryzjerka 21.09.2021, 17:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.09.2021, 17:09
Kumaty g wiesz. Tu chodzi o kasę! Muszą zwrócić się koszty przepompowni dlatego sprzedali te miejsca parkingowe. Ponoć osiedle nowoczesne otwarte dla ludzi. Patologia! Co to za zwyczaje? Sprawdź kumaty jak mówią o tym przepisy
Maison Sp. z o.o.
Maison Sp. z o.o. 21.09.2021, 17:07
Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na powyższy list Spółka Maison wskazuje, że informowała iż miejsca postojowe zewnętrzne na Osiedlu Flisaczym, "zostaną przekazane do WYŁĄCZNEGO KORZYSTANIA WŁAŚCICIELI poszczególnych lokali" już na etapie sprzedaży w umowach deweloperskich, zatem ze stosownym wyprzedzeniem i przed podjęciem świadomych decyzji o zakupie mieszkań.
Informacje te były wskazane m.in. w par. 1 ust. 4 pkt. 2) oraz w par. 3 umowy deweloperskiej. W pogrubionym na potrzeby Klientów par. 3 poinformowano o sposobie korzystania m.in z ogródków, balkonów, tarasów i miejsc postojowych. Każdy Kupujący złożył oświadczenie, że nie będzie zgłaszał w przyszłości roszczeń m.in. do balkonów, tarasów, ogródków oraz zewnętrznych miejsc postojowych nabytych przez innych właścicieli będących DO ICH UŻYTKU.
W par. 3 ust. 2 wskazano jakie elementy będzie zawierała w tym zakresie Umowa Przyrzeczona.
Przez cały proces inwestycyjny, w tym na etapie podejmowania decyzji o zakupie mieszkania na Osiedlu Flisaczym spółka Maison w transparentny sposób, również poprzez udostępnianie wzorów umów i załączników, pokazywała sposób korzystania z nieruchomości wspólnej.
Powyższe oświadczenia kupujących dotyczyły wszystkich 37 miejsc postojowych realizowanych przez Spółkę na danej inwestycji.
Spółka jako właściciel nieruchomości na etapie sprzedaży w sposób przejrzysty pokazała wszystkim Kupującym zasady podziału do korzystania z nieruchomości wspólnej.
Biorąc pod uwagę powyższe, każdy Kupujący w par. 13 lit. d) zobowiązał się do udzielenia Spółce pełnomocnictwa do określania zasad podziału do korzystania m.in. z miejsc postojowych zgodnie z treścią wyżej wymienionego par.3 umowy deweloperskiej.
W związku z powyższymi zapisami, Umowa Przyrzeczona zwierała zapis o sposobie do korzystania i zgodnie z par. 7 ust. 1 lit. b), prawo do wyłącznego korzystania z miejsc postojowych zewnętrznych o numerach od 1 do 37 przyznano Spółce.
Każdy Kupujący w Umowie Przyrzeczonej wyraził bezwarunkową i nieodwołalną zgodę na dokonanie przez Spółkę wszelkich czynności niezbędnych do zmiany sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej. Na tej podstawie, w Umowie Przyrzeczonej, zostały skierowane wnioski do Sądu wieczystoksięgowego o ujawnienie w dz. III księgi wieczystej prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego przez wskazanego przez Spółkę właściciela lokalu. Na podstawie zgód współwłaścicieli wyrażonych w umowach ustanowienia odrębnej własności lokali i ich sprzedaży po rozpatrzeniu wniosków Sąd wieczystoksięgowy pozytywnie rozpatrzył wnioski i ujawnił je w księdze wieczystej.
Spółka podkreśla, że nie zmienił się status wybudowanych na Osiedlu Flisaczym miejsc postojowych. Nikt nie dzieli ich na „prywatne” i inne. W świetle obowiązujących przepisów prawa i zgodnie z przekazanymi przez Spółkę informacjami oraz oświadczeniami odebranymi od każdego właściciela lokalu zakupionego przy ul. Flisaczej 65A, 65B i 65C Spółka dokonała podziału do korzystania z miejsc postojowych.
Spółka nie zarejestrowała przez wiele miesięcy wniosku żadnego członka wspólnoty z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, który chciałby uzyskać prawo do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego przygotowanego przez Spółkę,
W ocenie Spółki, w świetle stosownych postanowień Umów deweloperskich i Umów Przyrzeczonych, aktualne działania Członków Wspólnoty są niezrozumiałe.
Spółka dołożyła należytej staranności, aby w zrozumiały sposób przekazać wszystkim osobom zainteresowanym zakupem mieszkania informacje o sposobie korzystania z miejsc postojowych.
Podkreślamy również, że wybudowane przez Spółkę miejsca nie są zlokalizowane przy drodze publicznej. Zgodnie z posiadaną przez Spółkę wiedzą, na będącym wcześniej własnością Spółki terenie, nie wyznaczono również ani strefy ruchu, ani strefy zamieszkania.
Wobec powyższego wszelkie insynuacje o „ginących” miejscach są bezpodstawne i nieetyczne.
Miejsca parkingowe nr 29 oraz 36 od dawna mają swoich właścicieli - to na ich prośbę zostały zrealizowane prace modernizacyjne przez Spółkę celem zachowania gwarancji.
Jako Spółka wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Zarząd lub Członkowie Wspólnoty dołożą wszelkiej staranności, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi Wspólnocie dokumentami, zanim skieruje do Spółki nieuzasadnione oskarżenia.
Jednocześnie Spółka zastrzega możliwość podjęcia kroków prawnych wobec osób, które w sposób nierzetelny, nieuprawniony, bez posiadania sprawdzonych informacji naruszyły lub będą naruszały wizerunek Spółki na forum publicznym.
X
X 21.09.2021, 18:47
Oj deweloperku, każdy straszyć może. Nie wiem czy jesteście świadomi tego, że to na was ciążą większe odpowiedzialności prawne i to Wy jesteś bardziej w D niż mieszkańcy. Przypisywanie paragrafów i ustaw, których samemu się nie rozumie.

W planach są dokładnie rozmieszczone parkingi i miejsca dla niepełnosprawnych, które nie są do ruszenia. Tutaj nagle wychodzi, że miejsca dla niepełnosprawnych mają właścicieli = nie powinny być miejscami dla niepełnosprawnych. Ingerujecie w coś w co już nie możecie i tu wchodzi prawo, którego zasmakujecie (jak już przy pogróżkach jesteśmy). Normalnie sprzedajecie te miejsca parkingowe i nie owijajcie w bawełnę, bo tutaj próba wybielenia się. Bez uchwały jest to samowolka.
cudawianki
cudawianki 21.09.2021, 12:57
Cudowne osiedle gdzie cuda się dzieją.
kumaty
kumaty 21.09.2021, 12:11
Miejsca parkingowe były na sprzedaż, miejsca o których mowa pewnie zakupili właściciele nieruchomości a musieli to zrobić podczas aktów notarialnych skoro są już właścicielami mieszkań i nikt nie zabroni im zmienić w obrębie swojego miejsca - kostki ..... na inną.
Czy zrobi to sam czy zleci innej firmie czy zgłosi się do dewelopera celem zachowania gwarancji "To jego interes" i nikt mu nie zabroni !
Tak dla jasności to samo tyczy się np. ogródków, balkonów i tarasów należących do lokali - ich właściciele mogą robić co chcą !
Nikogo nie muszą o nic pytać nikomu się tłumaczyć bo nie ma takiego obowiązku.
Ludzie wy nie rozumienie działań i brak wam kompetencji w tej kwestii.
Fajnie brzmi tekst prawdopodobnie zbiera oferty.... jak już sprzedał chaty to razem z miejscami bo ktoś je już dawno kupił i to jest jego nie wasze..
X
X 21.09.2021, 12:54
Skończ Waś, wstydu oszczędź.

Jednym zdaniem wyjaśniane są wypociny. Te miejsca należą do wspólnoty, bo to teren wspólny i deweloper nie ma już do nich praw. Powinna być uchwała, a skoro jest ten artykuł to takie uchwały nie było.
miauu
miauu 21.09.2021, 12:57
Ale przecież biały mercedes lubi odwracać kota ogonem.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.09.2021, 12:31
po 1 primo przede wszystkim miejsc od zeszłego roku nie ma w sprzedaży
po 2 primo miejsca dla niepełnosprawnych są większe i nie mogą według prawa być sprzedawane
po 3 primo jeśli ktoś sugeruje brak kompetencji podpisz a imienia i nazwiska będziemy mogli podyskutować
rada
rada 21.09.2021, 12:39
Sam się podpisz biały mercedesie.
Pani
Pani 21.09.2021, 11:28
No i znowu maison sobie robi co chce ten człowiek to nie ma skrupułów przed niczym dramat
Knagulec
Knagulec 21.09.2021, 11:14
Oddać miejsca kulawcom łajzy ***
Nie rozumiem
Nie rozumiem 21.09.2021, 10:44
Jak deweloper maże "grzebać" przy nieruchomości, którą sprzedał i nie jest jej właścicielem?
asesor
asesor 21.09.2021, 11:19
Jeśli by tak było jak piszesz i jeżeli jest inny właściciel to powinien zgłosić do prokuratury że ktoś wykonuje prace na jego posesji.
Kuna
Kuna 21.09.2021, 10:22
Ciekawe rzeczy się dzieją na tym NOWYM osiedlu?
hmmm...
hmmm... 21.09.2021, 10:51
raczej nieciekawe
Ciekawy
Ciekawy 21.09.2021, 10:08
Czy to nie aby przypadkiem nowe osiedle od pana z białego Mercedesa ?
Pyton
Pyton 21.09.2021, 07:19
A z kim w gminie sprawy ugadują deweloperzy ?
tylko pytam
tylko pytam 21.09.2021, 00:16
Czy są jakieś przepisy, które mówią ile takich miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych powinno być na parkingu?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.09.2021, 10:04
Tak jest rozporządzenie ministra z 2002 roku
ciekawy
ciekawy 21.09.2021, 10:35
Możesz podać linka do tego rozporządzenia?
Tadeusz
Tadeusz 20.09.2021, 23:55
W ogóle w Gryfinie jest coraz m,iej miejsc parkingowych. I to mnie też dziwi.
przecież
przecież 21.09.2021, 00:09
Jest coraz więcej samochodów i remontują Krasińskiego.

Pozostałe