Uważajcie na dziki! Jeden z nich jest szczególnie groźny! - ostrzega czytelniczka igryfino

  • 21.09.2021, 00:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uważajcie na dziki! Jeden z nich jest szczególnie groźny! - ostrzega czytelniczka… Fot. czytelniczka igryfino
Piszę z Gryfina, a dokładnie z przystani wędkarskiej za Laguną. Chciałam ostrzec przed dzikami, a szczególnie przed jednym, który gdzieś został postrzelony w udo i atakuje psy oraz ludzi. Mamy problem, gdyż spacerują tutaj osoby po wałach i wokół lasku, a przez te dziki może być niebezpiecznie - ostrzega czytelniczka igryfino.

-Co dzień widzę, jak ten dzik chodzi przy naszym płocie i atakuje. Teraz ledwo chodzi, ale na widok człowieka nie ucieka, wręcz przeciwnie - robi zryw i atakuje. Chciałam więc przez waszą stronę poinformować aby młodzież i osoby starsze uważały na spacerach i nie spuszczały psów ze smyczy. Całe wały zorane są przez dziki. Jest ich aż 36 osobników. Śpią w lasku blisko drogi od strony przystani, a waga samca to około 100 kilo. Przebywa co dzień i w nocy przy naszym płocie w krzakach - dodaje gryfinianka i przysyła zdjęcia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spacerowicz
Spacerowicz 29.09.2021, 12:28
Czy redakcja mogłaby dokończyć temat i dowiedzieć się] czy nadleśnictwo podjęło jakieś działania odnośnie tych dzików. Czy bezpiecznie mozna chodzić na spacery w te rejony.
dziki
dziki 24.09.2021, 09:55
Jestem nieobliczalny!
Żubr
Żubr 22.09.2021, 12:35
Jołop z fuzją powiedział, że sam by je wystrzelał ale nie umi.
umig
umig 22.09.2021, 13:58
Nie umi czy leniwy?
Czytelnik
Czytelnik 21.09.2021, 12:50
Co drugi tutaj to mądrzejszy ortofrafie sprawdzaja a najważniejsze chyba tutaj chodzi o bezpieczenstowo nasze, tez spaceruje z psami tam i nie wiedzialam ze jest takie zageozenie fiec fajnie że ktoś poinformował a ci co tacy wyszczekani to niech ida do dzika i sobie go zabiora do domu, bedziecie inaczej pisac jak kogos z rodziny na spacerze za atakuje..
Xxx
Xxx 21.09.2021, 16:44
Kto był pierwszy dzik czy człowiek?
nie wiesz tego?
nie wiesz tego? 21.09.2021, 12:53
Czytelniku, przecież starym zwyczajem odwracają uwagę od meritum.
[PIERWSZA STRZELBA GRYFINA
[PIERWSZA STRZELBA GRYFINA 21.09.2021, 12:44
BIORE FUZJE I JUZ JADE WASZ BURMISTRZ MNIETEK
paps
paps 21.09.2021, 12:59
Tylko psa nie ciągnij znowu za samochodem.
Z przystani M.
Z przystani M. 21.09.2021, 11:23
Co roku tutaj sa dziki tez mieszkam na przystani i je widze a ten wlasnie jeden agreywny jest sam reszta dzikow buszuje kolo plazy a ten co utyka na tylne nogi to Faktycznie agresywny sam wychodzi na ludzi i atakuje jest tutaj od kilku dni przychodzi na żołędzie ja również pisalem do nadleśnictwa ale cisza, nam nie przeszkadzaja ze chodza po lesie ale oszczegamy aby przechodni uwazali razem z psami bo potem bedzie placz
Dnsjhw
Dnsjhw 21.09.2021, 12:26
Słownik sobie kup
www
www 21.09.2021, 11:57
A co niby takiego Nadleśnictwo ma do tych dzików?
pomysl
pomysl 21.09.2021, 12:03
Pewno to, że z lasu przyszły a nie uciekły z chlewni.
spec
spec 21.09.2021, 22:01
Nawet jakby z lasu przyszły to prawnie Nadleśnictwo nie ma nic do tych dzików. Zupełnie nic.
cba
cba 21.09.2021, 10:21
Uważajcie, bo najgroźniejszy dzik
siedzi sobie w UMIG.
Dzik jest dziki, dzik jest zły
Dzika ma bardzo wielkie kły.
5-10-15
5-10-15 21.09.2021, 10:36
A apetyt jaki ma!
Że hohoho!
Gonia
Gonia 21.09.2021, 09:57
A gdzie jest nadleśnictwo Czemy dzików nie złapie i nie wywiezie do lasu - śpią leśniczy - wstyd dopiero za pracę sie wezmą jak kogoś zranią wstyd
www
www 21.09.2021, 11:59
A co takiego ma Nadleśnictwo do tych dzików?
dziacza turystyka
dziacza turystyka 21.09.2021, 10:00
Gonia, a co mają dzikom wycieczki proponować? Pzrecież wywioza a te za kilka dni i tak przyjdą.
Xxx
Xxx 21.09.2021, 09:37
Przykazanie katolików itp "Nie Zabijaj" kogo dotyczy? Hipokryci.
Bogna
Bogna 21.09.2021, 09:34
NIe atakować dzików i nie płoszyć matki z warchlakami to nie będzie źle.
az strach
az strach 21.09.2021, 09:29
Strasznie duże to stado.
Leśnik
Leśnik 21.09.2021, 09:23
Rozstrzelać natychmiast , kto widział żeby dziki po lesie chodziły
dzik
dzik 21.09.2021, 08:39
Piękne zwierzęta. A dzik groźny, bo go idiota człowiek postrzelił. Dziwne gdyby miał być zadowolony...
Knagulec
Knagulec 21.09.2021, 08:32
Dzik dzik jest zły
no no
no no 21.09.2021, 08:29
już na niego wyrok kręcą , sami go zranili i jeszcze zabiją. niech sobie żyje.
Leon
Leon 21.09.2021, 20:52
Sie zes*** a nie zranili dzik taki przyszedl i tam urzeduje a mowa jest o bezpieczenstwie innych ludzi ktozy wdzien wdzien tam chodza na spacery wiec nie pisz pierdoł jak nie wiesz, bo robisz g*** burzę
Irbis
Irbis 22.09.2021, 13:54
W Gryfinie Leon jest tylko jeden .
Kika
Kika 21.09.2021, 06:11
Ale czego się spodziewają ludzie mieszkający tam? Na wyciągnięciu ręki lasek jest. Więc wyczuły i będą żerować.
Czytelnik
Czytelnik 21.09.2021, 13:27
Tu nie chodzi o ludzi z przystani idiotko bo oni maja to w dup.. Chodzj o ludzi ktozy tam spaceruja z wózkami, z psami itp aby ich nie za atakowal czytaj babo ze zrozumieniem
NO
NO 22.09.2021, 13:56
Idiotko , babo co za język a FU.
Mieszkaniec łuzyckiej
Mieszkaniec łuzyckiej 21.09.2021, 02:45
Widzialem te zdjęcia jakis czas temu na Facebooku jeden od drugiego przesyla dalej, fakt dzikow tam sporo i tez przy lagunie od strony starych kortuw tenisowych i fakt ze atakuja bo nie raz pogonily tam przechodni i psiaki a szczegulnie w porach nocnych, bylo zglaszane ale nic z tym nie robią widac stada od przystani po stadion i plaze, ten samiec ma stara rane i utyka jedyny atakuje na powaznie nie boji sie ludzi wiec nie dziwie sie ze przystan oszczega przed nim bo moze dojsc do tragedi
Andżej
Andżej 21.09.2021, 02:37
Tam sa żołędzie i nie raz jak. Szlem walami to widzialem jak przepływają odre ze strony niemiec, tam nie dawno byl na odrze odszczal i dla tego tutaj ucikaja do nas do miasta ja 3 dni temu naliczylem na plazy 42 szt , waly zryte to fakt i tam kupa jest drzew i żołędzie wiec maja co jesc.
DziK
DziK 21.09.2021, 02:08
Ciekawe skąd ta pani wie że to rana od postrzału a nie np. od jakiegoś wystającego pręta
Z przystani
Z przystani 21.09.2021, 12:03
Prawdopodobnie od szczalu w udo lub okolice bo ledwo chodzi a niedawno strzelali po niemieckiej stronie
o kurcze
o kurcze 21.09.2021, 09:35
Strzelają z wystających prętów? Kto?
Taaaaka gmina
Taaaaka gmina 21.09.2021, 01:19
Tak wygląda walka z ASF.

Pozostałe