Szprycowane testosteronem z własną salą treningową. 11 psów szkolonych do nielegalnych walk

  • 21.09.2021, 13:00
  • News4Media
Szprycowane testosteronem z własną salą treningową. 11 psów szkolonych… policja
Policja zatrzymała mężczyznę, który zajmował się nielegalnymi walkami psów. Szkolił do tego amstaffy.

Wszystkie zwierzęta zostały już zabezpieczone przez policję i przebadane przez weterynarza. Sad zdecydował także o 2-miesięcznym areszcie dla właściciela zwierząt, a prokuratura postawiła 41-latkowi zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to nawet 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa i może mieć europejski zasięg.” – zaznacza policja, mając na myśli ich najnowszą akcję w okolicach Opola. Mundurowi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od pewnego czasu pracowali nad sprawą nielegalnych walk psów. „Z zebranych  materiałów wynikało, że za przestępczy proceder miał być odpowiedzialny 41-letni mieszkaniec Opolszczyzny. Mężczyzna miał prowadzić tresurę psów ras agresywnych pod kątem dopuszczania ich do walki, karmić je testosteronem, a także organizować nielegalne widowiska noszące znamiona okrucieństwa wobec zwierząt.” – informuje policja.Udało się ustalić, gdzie trzymane były zwierzęta. Kiedy na teren posesji weszli policjanci, zastali 11 psów rasy amstaff. Na ciele miały obrażenia i blizny mogące świadczyć o tym, że brały udział w walkach. „Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili puchary, trofea, dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt.” – informuje policja.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a
a 22.09.2021, 09:20
Ludzie nie zasługują na zwierzęta.
x
x 21.09.2021, 17:27
Spoko - w dniu dzisiejszym ona oko 8 letni chłopiec sam prowadził na smyczy amstafa oczywiście bez kagańca czy cuś ....... po jakiś 3 minutach zza bloku wyszła mamusia bombelka i na pytanie czy to nie przegięcie - pies tej rasy z dzieckiem prawie samopas - odpowiedziała że ona w tym nie widzi problemu ....... żal psa i dziecka niestety :(
az strach
az strach 21.09.2021, 13:12
Normalnie szok!
noo
noo 21.09.2021, 23:46
Szok i zażenowanie.

Pozostałe