Wyjaśnia czy zaognia?

  • 24.09.2021, 10:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyjaśnia czy zaognia?
W dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina przedstawiona została sprawa mieszkańców nowego osiedla przy ul. Flisaczej. Redaktor naczelny tego tygodnika udał się do dewelopera aby wyjaśnić pewne kwestie. Powstały z tego 2 artykuły. Jest próba wyjaśnienia dlaczego doszło do jednej awarii. Problem jest jednak szerszy.

W jednym z materiałów napisano, że "na portalu igryfino 9 września pojawił się ich list". Faktycznie był tekst podpisany przez mieszkańców, ale o wcześniejszych negocjacjach w sprawie publikacji nic nie wiedzieliśmy.

List mieszkańców

List mieszkańców jest do przeczytania tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/43044,scieki-wlewaja-sie-nam-do-mieszkan-mieszkancy-osiedla-pisza-list-na-temat-awarii

Mieszkańcy napisali do nas o swoich problemach. Żadnej reakcji ze stron władz gminy, zarządzającej, czy dewelopera nie było. 

Tymczasem redaktor Ryszard Kwapisz odbył rozmowę z realizatorem osiedla, z zarządem firmy Maison sp. z o.o. we wtorek 21 września 2021 r. Jest tam wiele wątków, ale list odnosił się tylko do przepompowni ścieków. 

Stanowisko dewelopera

Okazuje się, że że pieczę nad budynkiem oraz wszelkimi urządzeniami będących na terenie osiedla wraz z kompletem dokumentacji (projektami, protokołami, dokumentacją techniczno- eksploatacyjną oraz kartami i zasadami gwarancji) przejąć miał zarządca nieruchomości Firma Partner Home II. Zdaniem prezesa Pawła Plisa zalecili zarządcy stworzenie stanowiska konserwatora, którego do tej pory ma nie być. Prezes mówi, że "18 czerwca br. wiedząc że termin roku czasu dla zachowania gwarancji na produkt przepompowni należący już do obecnego właściciela, czyli wspólnoty, mija w lipcu przesłaliśmy pismo do Zarządcy z zapytaniem, czy planowany jest przez nich serwis. W dbałości o produkt nie należący już do nas wyszliśmy poza swoje kompetencje celem zapobiegania problemom mieszkańców w przyszłości". 

Awaria punktem zwrotnym?

Sprawa w liście dotyczyła kilku awarii, nie tylko tej z 23 lipca 2021 r. I do tej z datą odnosi się deweloper. 23 lipca "po otwarciu komory przepompowni ukazał się porażający widok. Znajdowały się tam rzeczy zakazane nawilżane chusteczki, środki higieniczne, nawet pampersy, kleje i tłuszcze oraz elementy gruzu z wcześniejszych prac remontowych". Deweloper do innych awarii się nie odnosi. Zdaniem prezesa Pawła Flisa "na skutek niewłaściwego użytkowania kanalizacji i braku serwisowania, czujniki pomp uległy takiemu oblepieniu tłuszczami, klejami i innymi brudami, że nie było właściwego przepływu sygnału elektrycznego z czujników do pomp!". Wtedy deweloper miał jeszcze poprosić dyrekcję producenta Hydro-Vacuum S.A. o naprawienie zniszczonych podzespołów na własny koszt i przedłużenie gwarancji.

Okazuje się, że już po wydrukowaniu listu, bo 14 września 2021 r. w przepompowni zamontowano "pewne ulepszenia, które w przypadku takich zaniedbań w użytkowaniu zmniejszą wrażliwość urządzeń na zanieczyszczenie komory przepompowni, lecz nie zniwelują ich całkiem"...

 

Cała treść wyjaśnień dewelopera w ostatnim wydaniu 7 dni Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Serwis hydro-vacum
Serwis hydro-vacum 25.09.2021, 21:49
Pan Prezes nie ma pojęcia o działaniu przepompowni ,
Tłuszcz nie ma wpływu na prace pływaka gdyż styki są hermetycznie zamknięte. Kompletne bzdury opowiada . Gruz i inne rzeczy powstały najpewniej podczas budowy budynków i montażu kanalizacji grawitacyjnej z bloków . Brak drogi dojazdowej do urządzenia jest karygodny co będzie się przekładało na wyższe koszty serwisu . Niech wspólnota udowodni błędy w wykonaniu kanalizacji , wentylacji tylko i zgłaszać straty do swoich ubezpieczycieli wtedy już oni sobie ściągną z wykonawcy bo to on nie wykonał czegoś zgodnie ze sztuka i normami .
Niejestemrobotem
Niejestemrobotem 25.09.2021, 11:34
Tak to jest jak tzw. " prezesi" to osoby przed budowa tych bloków i kilku innych niby domkow klitek , byli calkowicie niezwiazani z tematem ,branżą , nawet cegły na oczy niewidzieli , a teraz cwaniaki lizneli temat ,drą ryje na pracowników jakby sie znali . A ktos ten shit kupuje bo tanio.wyzuca kase nawet nie sprawdziwszy tematu ,kto ,co ,jak .
balon
balon 25.09.2021, 12:09
Mają łeb na karku to niech biznesy kręcą.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 25.09.2021, 09:15
co na to gmina i miler ten od inwestycji dostali 2,5 bańki i dalej śmierdzi ha ha ah czysty kabaret szambo ma to do siebie że czasem wybija ha ha ah
Karygodne
Karygodne 25.09.2021, 08:01
Miler jak zawsze.... to nie nasza kompetencja. A ja na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów uważam, że .... . Jeżeli przedsiębiorca wybuduje sieć wodno-kanalizacyjną, to gmina nie może odmówić mu przyłączenia jej do sieci głównej. Inwestor może też wystąpić z roszczeniem do gminy o odpłatne przejęcie prywatnej sieci wodno- -kanalizacyjnej. Władze lokalne nie mogą uchylać się od wykonania tego obowiązku. O tym wie każdy pracownik samorządowy z inwestycji czy nieruchomości tylko nie ten co czarną mąkę mle.
Wasz Gryfniszcz
Wasz Gryfniszcz 25.09.2021, 07:49
Powtarzam po raz setny !!! Kanalizacja i ścieki to nie nasza kompetencja. Jesteśmy całkowicie niekompetentni i nie mamy żadnych kompetencji.
Męczysław Spasiony
Męczysław Spasiony 25.09.2021, 12:11
potfierdzam
Itek
Itek 24.09.2021, 23:59
Mnie to absolutnie nie przekonuje. To nieudolna próba wybielenia sibie.
Zenek
Zenek 24.09.2021, 20:15
Prezesi papersiii:-)
???
??? 24.09.2021, 22:54
A co to niby ma znaczyć?
pilny
pilny 24.09.2021, 20:02
Za późno zareagowali i nieadekwatnie.
Pyton
Pyton 24.09.2021, 15:53
Czyli mieszkania to lipa. Gminy nie interesuje gospodarka ściekowa podobnie jak na Pomorskiej czy w bloku przy Chrobrego. Czy to błędy w ugadaniu czy korupcja ?
pestka
pestka 24.09.2021, 17:15
O co chodzi z tymi 2 milionami dla gminy?
?
? 24.09.2021, 18:24
pytanie czy dla gminy...
ART
ART 24.09.2021, 15:49
W budownictwie funkcjonuje jeszcze pięcioletnia rękojmia.
aha
aha 24.09.2021, 17:15
I tego się tak boją.
Cofka
Cofka 24.09.2021, 15:43
Gospodarka ściekowa także deszczowa to kompetencja gminy. Miler nie buduje albo buduje wadliwie bo "taniej". Temat jest dziwny bo przepompownia to sprawa czarnego młynarza i jego szefa Srutututu. A oni mówią, że to nie ich kompetencja. Pamiętacie Pomorską przy Komandorze. czy budynek na rogu Chrobrego 1go Maja , albo wjazd od Parkera i inne? Tyle, że jak ugadane z partnerem i gwarancja nie działa to lipa jak te bloki na bagnie. I bloki obok domków.
Ugadane
Ugadane 24.09.2021, 15:33
Gmina popiera deweloperów.
Lol
Lol 24.09.2021, 14:48
Chcieli sie wybielic artykułem na 2 strony a strzelili sobie w kolano.
Ohhh jak boli ohhhh... jak boli
Mieszkaniec bloku B
Mieszkaniec bloku B 24.09.2021, 12:41
Tak jak ludzie mówią było zgłaszane nie raz jakiś problem na osiedlu i nic się nie działo w tym kierunku.dopoero po artykule w gazecie ruszyli 4 litery. Dźwi wejściowe w bloku B dalej nie zrobione ludzie z ulicy mogą wchodzić
różnica
różnica 24.09.2021, 12:44
Nie po artykule w gazenie tylko po liście na portalu igryfino.
mieszkaniec bloku niewybudowanego
mieszkaniec bloku niewybudowanego 24.09.2021, 13:40
W każdym 4 litery ruszyli jak ukazał sie art. na igryfino. To są fakty , ktore sami potwierdzają.
Mieszkaniec 65 B
Mieszkaniec 65 B 24.09.2021, 12:36
Deweloper sam wybrał zarządcę!!! Zaniechali przeglądów papy. Wentylacja nie działa poprawnie w 1 BLOKU GORĄCO NIE POLECAM ZAKUPU Mieszkania U DEWELOPERA ROKU. OSTATNIO Dodali ARTYKUŁY na gryfino sprzrdam kupię ludzie pisali komentarze które zostały skasowane. Dziwne co ??
no tak
no tak 24.09.2021, 14:06
U Mlerów wszytko mozżiwe.
gazety kłamią
gazety kłamią 24.09.2021, 12:31
W gazecie jak się reklamują to gazeta prawdy nie napisze bo co ich obchodzą problemy mieszkańców.
pomyłka
pomyłka 24.09.2021, 12:43
W gazecie Milera się reklamują a nei w Noiwych 7 Dniach Gryfina.
Obserwaror
Obserwaror 24.09.2021, 12:47
Bo maja znajomości z Milerem !!!!reka rękę myje a tym kur.. pętla na szyje.
?
? 24.09.2021, 18:49
A czy osławieni wspólnicy działeczek braci M też się reklamują w ich gazecie?
Wyobrażacie sobie sytuację, gdyby to nie oni byli przy władzy?
Te komiksy, artykuły na pierwszą stronę?
Gryfinoanin
Gryfinoanin 24.09.2021, 12:29
Kupujesz mieszkanie które jest na gwarancji pierwszy problem i nikt nie potrafi go rozwiązać. To na h.. jest ta gwarancja. Niewiadomo co by się nie znalazło w kiblu ale pampers skóry ale nie kupuje tego komu pampers przez kibel by przeszedł. Te plisy nie wiedzą co mają robić bo mieszkania przestały im się sprzedawać. Tylko czekać azdo sądu będą latać by się wybielić.
proste
proste 24.09.2021, 14:45
Trzeba tylko wymóc aby gwarancja zadziałała.
sprzątaczka w toalecie klubu „Tęcza”
sprzątaczka w toalecie klubu „Tęcza” 24.09.2021, 12:24
A nam?! Co, nie jest winien? Jak wtedy, co szklankę stłukł… Ja mu mówię, że szklanka cztery złote kosztuje, a on na to – „dobra, dobra…” – i nie zapłacił.
Jenot
Jenot 24.09.2021, 12:24
Czy to prawda że tego zarządce wybrał sam Deweloper ??
Tak
Tak 24.09.2021, 16:47
Oczywiście. Słyszy się jeszcze, że to są powiązania rodzinne z jednym z prezesów.
Lokator
Lokator 24.09.2021, 14:02
Tak 16.12.202r deweloper podpisał w naszym imieniu
zdziwiona
zdziwiona 24.09.2021, 14:04
A można tak za kogoś podpisywać?
Podpis
Podpis 26.09.2021, 19:15
Można, zawsze się tak robi. Lokatorzy później w każdej chwili mogą sobie sami wybrać innego zarządce
Oczywista oczywistość
Oczywista oczywistość 26.09.2021, 00:18
NIE
?!
?! 26.09.2021, 09:58
A gdy już to się stało, to co teraz?
?
? 24.09.2021, 18:51
Czy można się za kogoś podpisać? Zapytaj Sawaryna, czy rada zgodziła się wysłać odwołanie do sądu administacyjnego, che che
podpis
podpis 24.09.2021, 20:03
To nie Sawaryn ale jego prawie wspólnik mecenas z bożej łaski.
Ja
Ja 24.09.2021, 16:52
Można, bo deweloper miał jeszcze większość udziałów przed podpisaniem aktów notariaknych. Mało tego, wszystkie uchwaly wygodne dla dewelopera i wybranego przez niego zarządcę przeszły w kilka dni jednogłośnie. Fajnie, nie? A miało być tak pięknie... Pięknie było, ale dopóki nie zgarnęli kasy, potem się wypieli.
Prawda !!!
Prawda !!! 24.09.2021, 12:44
Tak to jest prawda w 100 % samo to powinno dać do Myślenia !!! Bo są uchybienia i to wilekie gdzie normalny zarządcą nie wziął by takiego osiedla.
Wentylacja
Wentylacja 24.09.2021, 12:13
Tak wentylacja NIE działa.
baju baj
baju baj 24.09.2021, 12:23
Podejrzewam że nowu powiedzą ze to wina zarządcy.

Pozostałe