Medycy połączyli siły z prawnikami. Miasteczko w centrum Warszawy od teraz biało - czerwone

  • 01.10.2021, 10:00
  • News4Media
Medycy połączyli siły z prawnikami. Miasteczko w centrum Warszawy od teraz… screen / Youtube CrazyCopter
Białe miasteczko protestujących medyków zmieniło swoje barwy. Teraz wzbogacone jest również o kolor czerwony, symbolizujący grupę pracowników sądownictwa. Te dwie grupy zawodowe połączyły swoje siły, tworząc komitet domagający się poprawy warunków pracy.

Białe miasteczko postuluje od 3 tygodni

Inspiracją dla „Miasteczka 2.0” był dla medyków protest pielęgniarek z 2007 r. Podobnie jak koleżanki przed laty, przedstawiciele branży postanowili 11 września br. rozłożyć namioty w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby zwrócić uwagę na niedostateczne warunki zatrudnienia w polskiej służbie zdrowia. Lekarze oferują tam udzielanie podstawowych informacji dotyczących profilaktyki zdrowia. Na najbliższy weekend zaplanowali też m.in. wykłady o transplantacji szpiku kostnego oraz wykonywanie darmowych badań krwi. Komitet Protestacyjno – Strajkowy Ochrony Zdrowia domaga się podwyżki wynagrodzeń, wprowadzenia urlopów zdrowotnych oraz zmiany przepisów dotyczących świadczeń medycznych.  

Dołączają sędziowie i prokuratorzy

A dokładniej członkowie związków zawodowych, którzy reprezentują pracowników polskiego wymiaru sprawiedliwości. Począwszy na urzędnikach, skończywszy na asystentach i obsłudze. W ich ocenie, podobnie jak w przypadku medyków, warunki pracy są niewspółmierne do odpowiedzialności za ludzkie sprawy. Uczestnicy protestu chcą utworzenia nowych etatów, które zapewnią możliwość indywidualnego podejścia do każdej sprawy. Teraz brakuje na to czasu, ponieważ pracy jest więcej niż rąk do jej wykonywania. Dodatkowo chcą uregulować kwestie związane z mobbingiem i bezpieczeństwem, aby wyeliminować zagrażające zjawiska. Ponadto pracownicy sądów chcą przeorganizowania pracy w taki sposób, który pozwoli na zmniejszenie skali biurokracji. Protestujący postulują wspólnie z medykami również o podwyżkę płacy.

„(…) płacy, która będzie odpowiadała naszym umiejętnościom, doświadczaniu, wiedzy i lat poświęconych na naukę. Jest to niezbędne do tego, żebyście wszyscy, cale społeczeństwo, mieli także kompetentną obsługę ludzi, którzy rozwiążą wasze problemy prawne i zdrowotne.” - mówiła Justyna Przybylska, przewodnicząca Krajowego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Ad Rem”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taa
Taa 01.10.2021, 13:37
W końcu to strajk najbiedniejszych. Fakt, przecież to najuboższe warstwy społeczne: prawnicy i lekarze. Już widzę, jak to niedługo będzie: WOŚP i fundacje Sorosa będą w stanie permanentnej gotowości, bo lekarze, sędziowie, adwokaci, prokuratorzy nie mają na chleb. Ośrodki pomocy społecznej już nie będą wyrabiać, bo kolejki po zasiłki będą nie do ogarnięcia. Darmowe namioty w centrach miast z ciepłą zupą zapewnią jedyny posiłek. Prezydenci największych miast będą dla nich puszczać światełka do nieba a przed ambasadą Francji kredkami młodzież ze strajku klimatycznego będzie malować na ulicy hasła przeciw terrorowi rządu. Niegarnięty Franek i lamparcica będą biegać z kocami do najbardziej zmarzniętych.TVN, Fakt i Wyborcza non stop będą nadawać z pola walki walczących z głodem lekarzy i prawników. Pacjenci w proteście przeciw wykorzystywaniu lekarzy będą się leczyć sami w formie eporady przed lustrem, a przestępcy w solidarności z prawnikami będą okradać tylko biednych i tylko tych popierających rząd. Potem dołączą do strajku kolejni poszkodowani przez rząd, którzy już tylko na zeszyt biorą chleb: właściciele galerii handlowych, deweloperzy i celebryci. Publicznie wesprą ich dobrym słowem europarlamentarzyści z komisarz Jurovą. Szymon H. będzie płakał. Ciężki rok przed nami. Ratuj się kto może.
Magda
Magda 01.10.2021, 12:12
Pacjentów w szpitalach coraz więcej a rząd medyków na ulicach trzyma. Czy to nie paranoja.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 02.10.2021, 07:56
taki plan ILUMINATÓW ha ha ah oni oświeceni a ciemnota egipska lacze drze po ulicach za kilkoma PASTERZAMI ha ha ah dziel i rzadz ha ha ah
Srau_on
Srau_on 01.10.2021, 11:52
Zbysiu Ziober was wszystkich odpowiednio przesłucha i zdjęcia z koniną pościąga z waszych z hakowanych radzieckich telefonów!
nieJa
nieJa 01.10.2021, 11:36
Jarosławie Kaczyński nie widzisz ,że pod"twoim światłym "przywództwem kraj sie wali???
***
*** 01.10.2021, 10:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe