Pogrzebią naszych bliskich na śmieciach i gruzach?! - pytają oburzeni czytelnicy

  • 10.10.2021, 20:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pogrzebią naszych bliskich na śmieciach i gruzach?! - pytają oburzeni… Fot. czytelnik igryfino
Ta sprawa nadaje się do prokuratury i sanepidu! Mają w tym ludzi grzebać?! Na śmieciach i gruzach?! - pytają nas oburzeni czytelnicy i przysyłają zdjęcia z miejsca, gdzie prawdopodobnie ma być nowa część cmentarza w Gryfinie.
- Nasi bliscy zasługują na pogrzeb na cmentarzu, nie na śmietniku! Jeśli tak to zostanie, może dojść do zbezczeszczenia zwłok! Jesteśmy zbulwersowani tym, co się tu wyprawia! Należy powiadomić nadzór budowlany, prokuraturę i sanepid. A może także projektanta, który prawdopodobnie nie ma pojęcia o tym, co tu się dzieje?! Kiedyś była taka afera na pół Polski, jak ktoś zasypał cmentarz gruzami i odpadami. Wedy tam się mocno prokuratura za to zabrała. U nas też powinno się tak stać - uważają nasi czytelnicy, którzy przysłali zdjęcia z placu przy ul. Kołłątaja w Gryfinie.
 
Wystarczy przejść się po terenie od strony ul. Kołłątaja. Tam są nawet wiadra zawinięte w worki, jakieś opakowania po olejach do silników, jeśli dobrze widziałem. Ogólnie masa śmieci! Tam, gdzie był przez kilka lat usypywany kopiec przy radzieckim cmentarzu, były gromadzone gruzy. Jeszcze pamiętam, jak wszystko szło z budowy Górnego Tarasu w latach 1980/90 – informuje nas kolejny gryfinianin.
 
O możliwość rozbudowy cmentarza przy ul. Kołłątaja w Gryfinie zapytaliśmy rok temu Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie:
 
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KAMYCZEK
KAMYCZEK 16.10.2021, 18:50
NIECH POKAŻĄ ZGODĘ NA ZWÓZKĘ GRUZU W TO MIEJSCE. PROPONUJĘ ZGŁOSIĆ DO GDOŚ W SZCZECINIE NA KONTROLE I WSZYSTKO JASNE.
Lech
Lech 15.10.2021, 05:20
Zmarlemu to nie przeszkadza. A cmentarza brakuje i to dobre miejsca na rozbudowe cmentarza lub pochowku urny i tyle
Lech przestań bredzić
Lech przestań bredzić 15.10.2021, 10:11
Prawo zabrania grzebania w gruzie i śmieciach. Rodzinie, której zapadają się nagrobki pewno też.
alex
alex 13.10.2021, 17:30
A kto śmieci ?Zawsze słychać protesty ,że tu śmieci ,tam śmieci , czy wzięły się one z nieba , tacy są Polacy , nasz kraj gdzie się nie spojrzy ,to jakieś wysypisko odpadów lub zwykły bałagan .
Obiektywna seniorka 1941
Obiektywna seniorka 1941 12.10.2021, 11:25
Cmentarz to największa porażka Sawaryna.
polityka tercetu
polityka tercetu 12.10.2021, 11:48
Tu poległ.
zresztą
zresztą 12.10.2021, 16:40
Nie tylko tu.
POBILIŚCIE  JUŻ PRAWO ABSURDU DO  KWADEATU HA AH AH
POBILIŚCIE JUŻ PRAWO ABSURDU DO KWADEATU HA AH AH 11.10.2021, 22:18
POWIEDZENIE O PROCHU NABRAŁO NOWEGO ZNACZENIA W GRYFINIE HA AH AH ŚMIECIEM JESTEŚ I W ŚMIEĆ SIE OBRÓCISZ HA AH AH
oburzony
oburzony 11.10.2021, 23:48
Mów za siebie, ja w śmieciach nie dam się obrócić przez tych nieudaczników!
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 11.10.2021, 21:17
A CO NA TO WIKARY CO SZLIFUJE KOSZER FUJARY HA HA AH https://youtu.be/9qZfF0GotCI
złoty ale skromny
złoty ale skromny 12.10.2021, 00:38
Zbiera na dach.
piesio
piesio 11.10.2021, 18:49
Moze w gminie nie rozumieją zaleceń sanepidu i nie potrafią czytać ze zrozumieniem ustawy o cmentarzach?
inaczej
inaczej 11.10.2021, 18:53
Raczej to na zasadzie: za co się nie wezmą to ***
Aśka
Aśka 11.10.2021, 18:39
Czy to się dzieje naprawdę? Uszczypniijcie mnie!
hapek
hapek 11.10.2021, 18:33
A na jakiej głębokości mogą leżeć świeci? Może oni to przysypią
Kreon
Kreon 11.10.2021, 18:13
Kto nei szanuje przodków ten jest *** i ***
To ........
To ........ 11.10.2021, 19:52
Dwa i pół tysiąca lat temu ludzie to wiedzieli a ci pamięć ludzką, szacunek, miłość rodziny pogrzebali w śmieciach i ównie
Czyli kto tam jest z czerwonych ...
Czyli kto tam jest z czerwonych ... 12.10.2021, 11:23
Komuniści nie szanują przodków. Oni chowali w wilczych dołach a ręce krępowali drutem kolczastym.
Nowa kwatera
Nowa kwatera 11.10.2021, 16:05
Zastanawiam sie jak będą kopane groby w ziemi gdzie pełno dużych fragmentów betonowych konstrukcji , zbrojeń , bo plastiki są miękkie i nie sprawią trudności , czy ktoś myśli o pracy grabarzy ? , bo , że będzie to przyszłe miejsce niedługich pochówków to raczej pewne
ws58
ws58 11.10.2021, 22:03
Koparkę się kupi. Taką małą. A i tak większość z nas przykryją płytą.
Info
Info 11.10.2021, 12:39
A ja się chciałbym zapytać, czy radni zauważają problem? Nie ma żadnej interpelacji na ten temat...
w głowie się nie mieści
w głowie się nie mieści 11.10.2021, 09:26
Jeżeli ktoś nawiózł śmieci w miejsce gdzie mają być pochówki to byłaby to afera. I skandal!
pewno
pewno 11.10.2021, 09:09
Mauzoleum przy parku mamy? Mamy! To i śmietnisko-cmentarzysko na Kołłątaja możemy mieć! ;-)
do eczysława
do eczysława 11.10.2021, 09:06
Komuniści nie przywiązują wagi do zmarłych. Był tylko jeden wyjątek potwierdzający regułę. LENIN WIECZNIE ŻYWY- aczkolwiek sztywny. Pa miętasz w Moskwie.
oho
oho 11.10.2021, 09:04
A to dlatego od strony Wojska Polskiego postawili wysoki płot. Chodzi o to aby nikt nie widział?
Ada
Ada 11.10.2021, 09:16
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Beres
Beres 11.10.2021, 08:55
Była noc aby ślady zatrzeć a tu nic.
Zutylizowany na śmietnisku ludzkim
Zutylizowany na śmietnisku ludzkim 11.10.2021, 08:14
Na śmietnisku na śmietnisku
Taj siedzimy sobie wszyscy
Nic nam troski i zmartwienia
bo śmietnisko wszystko zmienia
strzałka
strzałka 11.10.2021, 09:00
Piękna poezja panie burmistrzu.
Czy to już filozofia czy utylizacja
Czy to już filozofia czy utylizacja 11.10.2021, 08:10
Kto sypie piach w tryby machiny Sawaryna i Milera ? Czy segregacja to nie rasizm ? Aczkolwiek ustawa o odpadach i ustawa o chowaniu zmarłych przewidują oddzielenie (segregację) zwłok ludzkich od innych zużytych rzeczy np. padliny czy odpadów komunalnych. Nie wszyscy widać to akceptują w samorządzie gryfińskim.
Knagulec
Knagulec 11.10.2021, 07:39
Nie ma co ale największą jazdę będą mieli ci którzy mają tam domy otwierasz balkon a to groby ale numer

Pozostałe