Służby ujawniają incydenty związane z przewożeniem migrantów

  • 18.10.2021, 12:15
  • News4Media
Służby ujawniają incydenty związane z przewożeniem migrantów gov.pl
Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą samochodu dostawczego, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze nie spodziewali się odkrycia, którego dokonali po ostatecznym zatrzymaniu pojazdu. W części bagażowej auta znaleźli grupę cudzoziemców. Nie była to pierwsza tego typu sytuacja w ciągu ostatniej doby.

Nietypowy bagaż

Policjanci z Podlasia w godzinach porannych prowadzili pościg za dostawczym autem, którego kierowca zaczął uciekać, aby nie poddać się kontroli funkcjonariuszy. Po dwudziestokilometrowym przejeździe, ostatecznie udało się doprowadzić do zatrzymania pojazdu w miejscowości Rzędziany. Okazało się, że za kierownicą dostawczego citroena siedział obywatel Gruzji, a w części bagażowej było 15 migrantów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Niebezpieczna sytuacja

Do podobnego incydentu doszło w niedzielę w Siemiatyczach. Chcąc dokonać kontroli jednego z aut, funkcjonariusze Straży Granicznej spotkali się ze zlekceważeniem przez kierowcę obowiązku zatrzymania się. Za mężczyzną ruszyli w pościg policjanci. Zanim doszło do zatrzymania,  pojazd staranował nieoznakowany radiowóz. Nieposłusznym kierowcą okazał się 31-letni Albańczyk. W pojeździe ujawniono również obecność siedmiorga Irakijczyków.

To jeszcze nie wszystko

Na koncie Straży Granicznej w serwisie Twitter pojawił się w niedzielę post, w którym służba ta również podzieliła się historią o przewożeniu migrantów. Tym razem kierowcą auta dostawczego, oznakowanego logiem popularnej firmy kurierskiej, był obywatel Ukrainy. W części bagażowej pojazdu mężczyzna przewoził 27-osobową grupę Irakijczyków.

„Dziś tj.17.10 funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali w ok. m. Radziwiłłów obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku.” – czytamy w opublikowanym wpisie.


Według najnowszych informacji, tylko w październiku ujawniono niespełna 10 tysięcy nielegalnych prób przekroczenia polskiej granicy.   
 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 20.10.2021, 11:52
już widzieli "HERZLICHT WILLKOMMEN", ale to dopiero przedpokój, Prawdziwy raj będzie wtedy gdy zobaczą "Arbeit macht frei".

 
nieJa
nieJa 20.10.2021, 12:55
czy ty chamie rozumiesz co to znaczy :arbet macht frei ." moja rodzina doświadczyła stutchof majdanek oświęcim marsz smierci.powiem ci szczerze nadepnąłeś mi, na odcisk.zamkn9ij mordę
diagnoza
diagnoza 20.10.2021, 12:51
88, z ciebie wychodzi prawdziwe dziecko wojny, zwichrzone przez ideologię i przemoc.
88 flank
88 flank 20.10.2021, 16:58
wow dziecko wojny - wywołanych przez??????
Jasia
Jasia 18.10.2021, 22:08
Łapać tych przemytników i imigrantów. Zarabiają na naiwności ludzkiej. A Łukaszenka czy Putin to największi terroryści. Co powiecie na putinowskich zagrywkach z gazem? A Polski rząd ostrzegał, ale zachód uważał że nie mają racji.
nieJa
nieJa 19.10.2021, 09:58
z gazem to akurat my pogrywamy z putinem .brak zgody na jamał2 warczenie w obronie tranzytu przez ukrainę ,zapowiedz nie przedłuzania umowy z rosja .walka o nord strimy. no i mamy 300% wzrostu cen gazu.Tak ,że jasia zastanów się co piszesz
push
push 18.10.2021, 14:25
Ciekawsze "działanie" to zawracanie dzieci na granicę.
nieJa
nieJa 19.10.2021, 13:11
Rozumię ,że trzeba chronić nasze granice.Tylko jedno mnie zadziwia.Polska mieni się krajem chrześcijańskim z tysiąc letnią tradycją chrześcijańska .No to przypomnijcie sobie co mówi chrystus o miłosierdziu bożym?!Pan kaczyński podjął się rządzenia Najjaśniejszą niech rozwiąze ten problem po ludzku ,po chrześcijańsku.Nie ma zgody na wywozkę dzieci po nocy na zimnicę .Pamiętacie dzieci zamojszczyzny zamarzające w wagonach?powiecie nie ta skala .zawsze od czegoś się zaczyna.te szeregi żołdaków sekujących uciekinierów.Zawsze byłem dumny z Polskiego wojska.Ale nie teraz.to wszystko .możecie mnie obsmyczać ale zdania nie zmienię .QUO VADIS chrześcijaninie polaku
Brak słów
Brak słów 19.10.2021, 11:00
Co te biedne dzieci winne.. Nie wyobrażam sobie żeby 2 letnie dziecko koczowało teraz w lesie... Bez wody, bez ciepłego jedzenia... bez dachu nad głową gdzie temp. sięga 0 st. To bestialstwo rządzących którzy biernie na to patrzą..a na mszy w pierwszych ławkach siedzą. .
weźcie przestańcie
weźcie przestańcie 18.10.2021, 14:10
Taa straszenie emigrantami, którzy jadą do Niemiec.
Spokoj
Spokoj 18.10.2021, 14:05
Opozycja ma tą jedną Panią Traczyk-Stawską, którą ciąga na wszystkie manifestacje, robiąc jej przy tym krzywdę. Gdzie byli politycy opozycji, kiedy mafie deweloperskie wyrzucały Powstańców z mieszkań w Warszawie? Ciekawe,że Pani Traczyk-Stawska milczała kiedy feministki domalowywały do znaku Polski Walczącej cycki, albo przerabiały na macice.....
do 14.05
do 14.05 18.10.2021, 14:18
Typowe pisowskie szczucie. Pewno z ministerialnej fabryki trolli za oubliczne pieniadze.
nieJa
nieJa 18.10.2021, 13:02
jak na to patrzę to przypom9ina mi się działanie nazistów .oni potem też tłumaczyli się rozkazami!
o naziolach
o naziolach 18.10.2021, 14:11
Wielu się dopiero zdziwi jak odpowie przed nowa Norymbergą.
pace
pace 18.10.2021, 14:19
Wtedy to i mundur nie ochroni.
kpiarz
kpiarz 18.10.2021, 12:22
Ale kontrabanda. Dajcie spokój. A czasami groźnych dzieci tam nie było?

Pozostałe