Stracili prawo jazdy podczas policyjnej akcji

  • 18.10.2021, 18:21
  • Źródło: KPP Gryfino
Stracili prawo jazdy podczas policyjnej akcji Fot. Policja
Na terenie powiatu gryfińskiego 16 października 2021 r. odbyły się wzmożone działania "Prędkość", w trakcie których dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia za tzw. 50+.
Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
 
Policjanci gryfińskiej drogówki nie odpuszczają osobom, które mają "ciężką nogę". W sobotę zatrzymali oni dwa prawa jazdy za tzw. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierowcy swoje prawo jazdy stacili w miejscowości Stare Czarnowo, kiedy funckjonariusze na ul. Szczecińskiej dokonywali kontroli prędkości.
 
Pierwszy z nich, 50-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, około godziny 13:55 rozpędził swojego Citroena do prędkości 102 km/h, w związku z czym przekroczył on dozwoloną prędkość o 52km/h.
Druga kontrola miała miejsce 20 minut później, kiedy to 53 letni mężczyzna, mieszkaniec Szczecina, kierując pojazdem BMW przekroczył dozwoloną prędkości o 59km/h tj.109/50.
Do trzeciej i nie ostatniej w tym dniu kontroli doszło około godz. 14:35. Zatrzymany został 35 letni mężczyzna, który jadąc Volkswagenem popełnił wykroczenie z art. 92a KW tj. przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym przypadku o 27km/h. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne wykroczenie. Okazało się, że meżczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującym za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymano prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami wraz z punktami karnymi. W trzecim przypadku mężczyzna również ukarany został wysokim mandatem karnym za wykroczenie z art. 94 par 1 KW.
 
W ciągu sobotnich działań policjanci drogówki ogółem ujawnili 25 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
 
Kolejny raz apelujemy do Państwa o przestrzeganie ograniczeń prędkości, w szczególności podczas opadów deszczu, których w porze jesienno-zimowej nam nie brakuje.
 
 
Źródło: KPP Gryfino

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

profi
profi 19.10.2021, 08:23
Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków. Warto wiedzieć.
Jasia
Jasia 18.10.2021, 21:55
Łapać piratów drogowych. Zabójcy w samochodach to są
Ja
Ja 18.10.2021, 20:03
Stare Czarnowo prosta wylotówka na Kołbacz. Zagrożenie no bravo bravo bravo. Tyle miejsc gdzie jest niebezpiecznie a to zwykle polowanko. Żenuła.
Gity z giery
Gity z giery 18.10.2021, 20:02
***, cwer, poszkodowany – obraźliwe pojęcie używane w gwarze więziennej, degradujące określenie osoby zmuszanej w więzieniach do odbywania stosunków seksualnych z innymi współwięźniami i wykluczoną przez to z kategorii git-ludzi (grypsujących).
Gierman
Gierman 18.10.2021, 19:09
Jak zobacze ze ktos sptzedaje dragi robie obywatelskie zatrzymanie i ma 2wyjscia albo dzwonie albo idzie mi do domu kibel myć giera ma być na błysk
waldek
waldek 18.10.2021, 18:37
Tak to jest jak się ma ciężką nogę.

Pozostałe