Po co odnowili sprzęt gospdarstwa domowego

  • 19.10.2021, 07:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Po co odnowili sprzęt gospdarstwa domowego
Część odnowionych sprzętów będzie stanowiło w przyszłości stałą ekspozycję w jednej z 2 części wyremontowanej w przyszłym roku tzw. remizy.

Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu:

„Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023”

Program jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023. Realizowany jest przy współpracy z organizacjami: Fundacja Pod Aniołem, Komes Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., NDS FUND.

Celem projektu jest wzmocnienie młodego stowarzyszenia w ramach działalności statutowej i rozwój społeczności lokalnej jaką są mieszkańcy Mirowa zaangażowani w prowadzone od wielu lat działania na rzecz integracji społecznej, zwiększenia komfortu swojego życia.

W ramach projektu 16 października 2021 tego roku odbyły się warsztaty renowacji starego sprzętu gospodarstwa domowego i gospodarczego. Na potrzeby tego wydarzenia zakupione zostały: pistolet do piaskowania, kompresor, opalarka, środek do piaskowania.

Warsztaty te pod nazwą „Powrót do przeszłości” były uzupełnieniem do trwającego od kilku lat Lokalnego Programu Rewitalizacji Społecznej realizowanego przez gminę Moryń pod nazwą Kuźnia Talentów, mającego na celu renowację i wyposażenie zabytkowych budynków kuźni (warsztatu) i tzw. remizy (galeria , magazyn)znajdujących się na terenie wsi Mirowo.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryfinianka
gryfinianka 19.10.2021, 16:53
Przedsiębiorcze towarzystwo jak widać, co chwila coś tam robią w tej niewielkiej a malowniczej wsi.
Heenniuu
Heenniuu 19.10.2021, 21:09
Tylko niema jak dojechać do tej malowniczej wsi droga z Przyjezierza do Mirowa dziura na dziurze.
prof
prof 19.10.2021, 08:20
Brawo wy!

Pozostałe