Niemcy: liczba nowych zakażeń znów wzrosła tydzień do tygodnia

  • 20.10.2021, 22:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niemcy: liczba nowych zakażeń znów wzrosła tydzień do tygodnia Fot. gov.pl
W Niemczech w ciągu ostatniej doby zgłoszono 17 015 nowych infekcji koronawirusem – poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Tydzień temu było to 11 903 infekcji, nastąpił więc znaczący wzrost w ciągu ostatniego tygodnia – zauważa tygodnik „Der Spiegel”.
Ostatnia doba przyniosła też kolejne 92 zgony związane z Covid-19. Wskaźnik tzw. zapadalności tygodniowej (liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni) wzrosła do ponad 80, podczas gdy tydzień temu było to 65,4.
 
Tymczasem tempa nabiera w Niemczech dyskusja o zakończeniu ograniczeń, wprowadzonych z powodu sytuacji epidemicznej. Stan epidemii został wprowadzony przez Bundestag w marcu 2020 r. i był od tej pory kilkakrotnie przedłużany.
 
Federalny minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział w poniedziałek, że po konsultacjach z ministrami zdrowia krajów związkowych zdecydował o nieprzedłużaniu po raz kolejny stanu epidemii, co znaczy, że wygaśnie on 25 listopada. W przypadku pojawienia się większych liczb infekcji o wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń będą decydować władze lokalne – podkreśla „Der Spiegel”.
 
RKI odnotował w Niemczech 4 401 631 wykrytych infekcji SARS-CoV-2 od początku pandemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało rozpoznanych.
 
Marzena Szulc (PAP)
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mają tuskowy ląd znaczy brak pieniędzy hehehe
Mają tuskowy ląd znaczy brak pieniędzy hehehe 21.10.2021, 09:31
(...)
Przyjmij jeden nick Sauron.
Komentarz usunięty
administrator
***
*** 21.10.2021, 08:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Anzelm
Anzelm 21.10.2021, 01:14
Pomimo gwałtownego wzrostu zakażeń rząd Morawieckiego „na razie” nie wprowadza praktycznie żadnych obostrzeń. Wynikać to może z tego, że rządzący bardziej niż pandemii obawiają się własnych wyborców, wśród których nie brakuje antyszczepionkowców.
kaczystowski ład
kaczystowski ład 21.10.2021, 01:26
Wprowadzanie obostrzeń kosztuje a kasy z unii nima i nibendzie
plaskoziemiec
plaskoziemiec 21.10.2021, 01:05
Jak w sklepie mnie pytają o maseczkę, to odpowiadam że na kwarantannie nie noszę :)))
Marek
Marek 21.10.2021, 01:17
Każdy ocenia na podstawie własnych doświadczeń . Kiedy zaczal się szczyt zachorowań byłem świeżo po chemioterapii antynowotworowej ( każdy chyba wie co to znaczy - organizm osłabiony podatny na wszelkie infekcje ) Wróciłem do pracy - mój szef i szefowa oraz ich córka i zięć prowadzą rodzinny interes ja im pomagałem . Miałem z nimi kontakt codzienny i bliski tak jak podczas rozmowy twarzą w twarz . Wszyscy przechorowali zarazajac się nawzajem od siebie : szef pod respiratorem 3 tygodnie jego żona miesiąc w domu , córka miesiąc się dusila , zięć przeszedł najlżej ale też złożyło go na 4 dni zupełnie , ja według zaleceń mojego onkologa chodziłem w maseczce i mając bliski codzienny kontakt z czterema osobami które przeszły covid bedac po chemii nie zachorowałem. Dla mnie to wystarczający dowód ze maseczki jednak chronią . Mnie na pewno ochronila a odnośnie szkodliwości chodziłem w masce ( oczywiście zmieniałem na świeża każdego dnia ) 6-7 godz dziennie przez kilka miesiecy płuca w rtg mam czyste żadnych zmian , zatoki również i mam się doskonale również nie miałem żadnego niedotlenienia jak to niektórzy mówią .
niestety
niestety 21.10.2021, 00:56
W dwa razy większych Niemczech mniej zgonów niż u nas! Niestety nadmierna ilość zgonów świadczy o kondycji służby zdrowia w Polsce. U nas służba zdrowia kuleje od lat a i i na horyzoncie nie widać nadziei.

przecież
przecież 21.10.2021, 00:40
Wiele osób pracuje w Niemczech.
no prosze
no prosze 21.10.2021, 00:33
A u nas Minister zdrowia mówi, że "mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii" i przyznaje, że jeżeli tempo przyrostów utrzyma się na poziomie ostatnich dni, będzie trzeba wprowadzić drastyczne kroki. Po rekordowo wysokich liczbach zakażeń 20 października premier wezwał Radę Medyczną na spotkanie w trybie pilnym. Ustalono, co z trzecią dawką szczepionki i lockdownem.
Gin
Gin 21.10.2021, 07:49
A w wyszczepionym Izraelu jest już po fali, która u nas i w Niemczech dopiero rośnie.

Pozostałe