To ważny weekend dla Platformy Obywatelskiej. Baronowie mogą stracić władzę

  • 21.10.2021, 13:00
  • News4Media
To ważny weekend dla Platformy Obywatelskiej. Baronowie mogą stracić władzę msz.gov.pl Donald Tusk
Działacze największej partii opozycyjnej wybiorą lokalnych liderów i przewodniczącego krajowych struktur. Część dotychczasowych szefów może czekać pożegnanie z władzą.

Dla PO te wybory mają być wstępem do podjęcia nowych działań. Donald Tusk, obecnie kierujący partią przyznał, że „wybory w Platformie mają służyć odbudowie partii” oraz temu, żeby formacja była gotowa „do pokonania PiS-u”. „Mówiłem już dawno, że każdy, kto czuje się na siłach, by się w tę walkę włączyć, powinien kandydować. Wewnętrzna konkurencja i rzeczowy spór, oczywiście przy zachowaniu podstawowych ram współzawodnictwa, będzie nam tylko służył.” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

W sobotę, 23 października członkowie PO wybiorą nie tylko lokalnych liderów, ale także przewodniczącego partii. Co do tego drugiego przypadku, to nie ma wątpliwości, kto wygra, bo zgłosił się tylko jeden kandydat. To właśnie Donald Tusk. Ciekawiej natomiast zapowiada się walka o władzę w regionach.

W kilku województwach jest tylko po jednym kandydacie, ale są też struktury, gdzie odbędą się pojedynki. Na przykład w Lubelskiem o reelekcję nie będzie się ubiegał obecny przewodniczący, prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Poparł w tych wyborach byłego posła Stanisława Żmijana, ale ma on dwóch konkurentów: Grzegorza Nowakowskiego i Piotra Górskiego. Na Pomorzu poseł Agnieszka Pomaska konkuruje z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem. Na Mazowszu miało dojść do ostrego pojedynku Andrzeja Halickiego z Janem Grabcem, ale ten pierwszy właśnie zrezygnował z kandydowania.

Kandydaci na regionalnych przewodniczących Platformy Obywatelskiej

Mazowieckie:

Jan Grabiec, poseł

Wielkopolska:

Rafał Grupiński, poseł

Pomorskie:

Agnieszka Pomaska, poseł

Mieczysław Struk, marszałek województwa

Dolnośląskie:

Michał Jaros, poseł

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha

Podlaskie:

Krzysztof Truskolaski, syn prezydenta Białegostoku

Śląskie:

Wojciech Saługa, poseł

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Lubelskie:

Stanisław Żmijan, były poseł

Grzegorz Nowakowski, lider struktur partii w Lublinie

Piotr Górski, przewodniczący jednego z miejskich kół PO

Kujawsko-pomorskie

Tomasz Lenz, poseł

Podkarpackie:

Zdzisław Gawlik, obecny przewodniczący

Marek Rząsa, poseł

Warmińsko-mazurskie:

Jacek Protas, obecny przewodniczący

Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna

Lubuskie:

Waldemar Sługocki, poseł

Małopolskie:

Aleksander Miszalski, poseł

Opolskie:

Andrzej Buła, marszałek województwa

Świętokrzyskie:

Artur Gierada, były poseł

Zachodniopomorskie:

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa

Łódzkie:

Cezary Grabarczyk, poseł

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kkhk
kkhk 23.10.2021, 20:00
Pis przez 6 lat kupował rope naftowa 300% , 400% a momentami nawet 650 procent taniej niz Tusk, to oznacza że za te same pieniadze które musiał wydac Tusk , PIS mógł zakupić bądz zakontraktować całe morze ropy tak , że Polska przez nastepne 12 lat miałaby surowiec za darmo. Pytanie kto ukradł dwunastoletnie zapotrzebowanie ropy dla całego kraju lub gdzie sa zaoszczędzone na to pieniadze. , na stacjach obnizki były symboliczne typu 20%. Gdzie jest ta gigantyczna kasa. Druga sprawa , pomijajac pochowane przez pisowców setki miliardów z tego procederu (tak, im podwyzki prądu nie zaszkodzą) mam pytanie dlaczego teraz jak ropa kosztuje 75$, ceny na stacjach sa wyzsze niz za Tuska kiedy ropa dochodziła nawet do 140$. Ale teraz juz wiem , dlaczego tysiace hartów sledczych pisowskich przez 6 lat nie było w stanie znaleść zadnego dowodu że Tusk ukradł jedna złotówke, chociaż za znalezienie czegokolwiek mieli obiecane natychmiastowe awanse o 2-3 szczeble.
com back
com back 22.10.2021, 13:11
dokładnie ha ha ha , wracaj wszystko bedzie za pół darmo a 500 + to będzie 1500 + wow ,wracaj bo trzeba Polaką pokazać gdzie ich miejsce.
Ha Ha
Ha Ha 22.10.2021, 11:15
Ha Ha Ah
Mlody
Mlody 22.10.2021, 00:33
W ubieglym roku za ekogroszek placilem 1tys tona teraz 1.5tys tona gaz lpg po 2zl mialem teraz 3.4zl litr. Nie wspomne o spozywce Zarabiam tyle samo co rok temu Co bedzie w przyszlym roku strach myslec
Tymek
Tymek 22.10.2021, 06:54
Wychodzi pinokio na konferencje prasową. Dziennikarz pyta czy państwo polskie stać na płacenie kar za funkcjonowanie Turowa po czy odpowiada, że przed chwilą mówili o dodadkowych 80 miliardach, które wyciagneli z naszych portfeli. To jest szczy kretynizmu. Najwyższy czas pogonić te zatłuszczone łby.
wolę twaróg
wolę twaróg 22.10.2021, 13:45
a tymek jeździ skuterem w zimę w krótkich spodenkach i w koszulce widziałem na you utubie .
ucho
ucho 21.10.2021, 22:40
Waszczykowski mówił w radiu że siedzi w szambie z granatem
szybciutko
szybciutko 21.10.2021, 20:13
Niech wybiorą mądrych ludzi bo trzeba wymienić tych pazernych nieudaczników z PiS.
.......
....... 21.10.2021, 19:16
Czyli , według PE musi do władzy w Polsce wrócić Tusk a wtedy wróci praworządność . Przecież każdy rozsądny Polak widzi jak Bruksela manewruje żeby zmienić władzę w Polsce. Mam nadzieję że za 2-lata znów demokratycznie Polacy wybiorą władzę, która nie będzie marionetką Niemiec , jak w latach 2009-15 ciężkich dla uczciwych Polaków!!!!!!!!!!!
Lop
Lop 22.10.2021, 07:02
Demokratycznie tv info stało ze 2 miliardy zadaje trudne pytania tylko opozycji, za setki milionów kościół agituje z ambony, kolejne milowy na zakłócanie marszów przez neonazistów. Rzadowa policja Komendant główny policji sciaga spodnie u blaszczaka Faktycznie demokracja.
3mam kciuki
3mam kciuki 21.10.2021, 19:42
Niech wraca jak najszybciej bo ci *** doprowadzą kraj do ruiny.
.......
....... 21.10.2021, 18:31
"Debata w Parlamencie Europejskim potwierdza, że jedyna realna różnica między zachodnimi chadekami, socjalistami, liberałami i zielonymi to różnica poziomu histerii.
taa
taa 21.10.2021, 20:12
Histetrii pisu
Furer
Furer 21.10.2021, 14:43
Drodzy Państwo! Koryto zajeżdża.Pora pokazać kto silniejszy i napierać ile sił!

Pozostałe