Wypadki spowodowane wichurami. Są ranni oraz ofiary śmiertelne

  • 21.10.2021, 22:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wypadki spowodowane wichurami. Są ranni oraz ofiary śmiertelne Fot. Suszą! Gryfino!
Na terenie powiatu od wczesnych godzin porannych wieje silny wiatr. Mamy osobę poszkodowaną, która znalazła się w szpitalu. Do wielu miejsc nie można było dojechać. Pociągi były opóźnione. Strażacy mieli wyjątkowo dużo pracy. Alerty RCB zostały rozesłane dość późno. Na południu powiatu kilka tysięcy osób nie miało przez kilka godzin prądu. Podobne problemy były także w kilku miejscach gminy Gryfino. Tysiące osób nie miały internetu i połączeń komórkowych.
W kraju dochodziło do śmiertelnych wypadków spowodowanych wichurą. W sumie odnotowano cztery takie tragedie. W miejscowości Rusko w powiecie świdnickim podmuch zepchnął z drogi samochód dostawczy. Tu kierowca zginął na miejscu.
 
Natomiast w Koszalinie zawalił się wiadukt (zdjęcie w fotogalerii). Na szczęście nikt nie został ranny.
 
U nas w Gryfinie konar drzewa spadł na przednią szybę busa. Na szczęście kierowca uniknął najgorszego.
-27-letni mężczyzna o własnych siłach zdołał opuścić pojazd. Uskarżał się na ból kregosłupa. Karetką został przetransportowany do szpitala - poinformowała nas Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
 
 O wypadku pisaliśmy tu:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klimatolog
klimatolog 22.10.2021, 23:02
nogi w piekarnik głowa do lodówki statystycznie klimat idealny

przykre
przykre 22.10.2021, 20:56
RCB wyraźnie zaspało.
Przypadek ? Nie sądzę
Przypadek ? Nie sądzę 22.10.2021, 18:17
Od wichury osunęła się skarpa do tunelu na stacji.
Idą ze schodami bez palowania
Idą ze schodami bez palowania 22.10.2021, 22:47
Oj tam, oj tam. Te parę ton. Ciekawe co jest pod chodnikiem i rozkopaną ? Kawerna czy sypki grunt ?
jak już
jak już 22.10.2021, 20:57
Zgłoś katastrofę.
Fachowiec
Fachowiec 24.10.2021, 12:29
Ci co im skarpa wypadła do tunelu to sami fachowcy z kolei. Po wojnie było takie staropolskie przysłowie. Kolejarz i leśnik to ch** nie rzemieślnik.
Q
Q 22.10.2021, 09:06
Strach jeździć po tych wiaduktach jak byle wicherek je przewraca...
Spokój
Spokój 22.10.2021, 07:42
Wkrótce zachodnie państwa Europy dopadnie taki kryzys gospodarczy jak i potężne podwyżki a zarazem rekordowe bezrobocie także setki tysięcy Polaków będzie uciekać do Polski bo co jak co ale nasza gospodarka wytrzyma wstrząs a że złotówka jest słaba to i eksport jest większy i bezrobocie malutkie😁
Mgr inż. po Uniwersytecie Technologicznym (politechnice)
Mgr inż. po Uniwersytecie Technologicznym (politechnice) 24.10.2021, 12:34
Ja tylko widzę masową ucieczkę wykwalifikowanych szczególnie lekarzy. I nie ma się co dziwić. W Polsce trudno gdziekolwiek zrobić jakąkolwiek specjalizację. Niemieccy łowcy głów oferują nie tylko godną płacę za pracę ale i zrobienie specjalizacji w trzy lata. No i ta przepaść technologiczna.... To samo z absolwentami politechniki. Nie ma się co ociągać i tracić czas.
Tylko 7 %
Tylko 7 % 22.10.2021, 19:31
I inflacja coraz większa.
A rewaloryzacja emerytur i rent 4,8 %
A rewaloryzacja emerytur i rent 4,8 % 24.10.2021, 12:35
Ma być 12% w grudniu
rozbawiony
rozbawiony 22.10.2021, 12:52
Spokojnie to tylko marzenie promoskiewskich trolli. hahahaha
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 22.10.2021, 01:57
W razie zakorkowania Łużyckiej polecam objazd obwodnicom Słonecznom za torami
Sawaryn ma już pod siedemdziesiątkę....
Sawaryn ma już pod siedemdziesiątkę.... 22.10.2021, 22:50
To była propozycja Sawaryna z osiem lat temu i ...srutututu
Mobil
Mobil 22.10.2021, 00:49
Kierowcy... Pseudo kierowcy jeżdżący tzw żaglówkami.... Czy wy wogole wiecie że podczas silnych i porywistych wiatrów jadąc na pusto oslania się plandekę lub fieranke i zabezpiecza pasami transportowymi tak aby na ścianie bocznej waszego wozu był mniejszy nacisk siły podmuchu wiatru? Zastanówcie się następnym razem zanim będziecie leżeć na boku...
radekw33
radekw33 22.10.2021, 00:43
W wojewodztwach z najwiekszymi wichurami 99.2% to ludzie niezaszczepieni. Tam tez najwiecej ludzi pod respiratorami. Niedzielski wprowadza w tych wojewodztwach obowiazek noszenia mini wiatrolapow na twarzach. Beda zwiekszone patrole policji w pomieszczeniach zamknietych, chociaz tam nie ma wiatrow. Wiatr to zlo, przenosi wirusa.
raczej
raczej 22.10.2021, 00:34
Ten alert powinien być wczoraj, a nie już po! Kpina!
dajcie spokój
dajcie spokój 21.10.2021, 23:51
Chcecie pocieszyć, że na Łużyckiej nie było najgorzej?
gorzej
gorzej 21.10.2021, 23:50
Bez prądu i bez internetu !!!!

Pozostałe