Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat

  • 25.10.2021, 14:30
  • News4Media
Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat iStock
Szef jednostki policji wybrał się na zakupy do jednej z galerii handlowych. Pech chciał, że zdjęcie komendanta łamiącego przepisy trafiło do lokalnego radia. Kiedy mundurowy odebrał telefon z informacją o przyłapaniu go na niefrasobliwym zachowaniu, postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Nie miał maseczki

Jak informuje Radio Wrocław, jeden ze słuchaczy będąc na zakupach w galerii handlowej zauważył Komendanta Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który robił zakupy bez maseczki. Postanowił więc zrobić zdjęcie i przesłać je do mediów, aby nagłośnić sprawę.

„Media informują o nakazie noszenia maseczek w sklepach i o tym, że będzie więcej kontroli policji w tej sprawie. Tymczasem komendant policji ze Zgorzelca robi zakupy bez maseczki - poinformował w sobotę nasz słuchacz wysyłając zdjęcie.” – czytamy na stronie radia.

Rozgłośnia przekazała komendantowi Andrzejowi Barnie otrzymane wcześniej informacje. Szef policjantów początkowo nie krył zdziwienia. Po chwili oddzwonił jednak do dziennikarzy i przyznał, że sytuacja faktycznie miała miejsce. Wyjaśniał, że posiadana przez niego maseczka uległa uszkodzeniu. Pękł w niej sznurek, dlatego nie mógł jej założyć.

Poprosił o mandat

Po telefonie od radia komendant postanowił wyrazić skruchę i na potwierdzenie poczucia odpowiedzialności poddać się karze. Zgłosił się do komendy policji w Lubinie i opowiedział o zaistniałym incydencie. Tam dostał mandat w wysokości 100 zł.

Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, za tego typu wykroczenie kara mogła być o wiele wyższa.

- Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, obowiązuje kara grzywny w wysokości od 20 do nawet 500 zł – wyjaśnia Krzysztof Nowacki.

Jeżeli zasłanianie dróg oddechowych dla zdrowia własnego i innych osób nie jest wystarczającym argumentem, warto zatem rozważyć również wariant finansowy.



 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 25.10.2021, 21:05
TAK DALA PRZYPOMNIENIA NIE KACYKĄ Z POWIATU NIE PRZEŁOZONYM W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI NARODOWI I KONSTYTUCJI HA HA AH https://www.google.com/url?sa=… ZACHĘAM WAS DO CZYTANIA KONSTYTUCJI POZDRO I NIE MINUSUJCIE NA BOGA BO WASZE RODZINY TO TEŻ DOTYCZY HA HA AH LOKALNY IDIOTA
Roman
Roman 25.10.2021, 21:56
Ty czytasz, ale czy rozumiesz?
ANDRZEJ
ANDRZEJ 26.10.2021, 19:02
TAK A CZY TY TEŻ HA HA AH
Honda ZGR
Honda ZGR 25.10.2021, 20:42
Lat temu naście zatrzymała mnie policja za przekroczenie prędkości na A Krajowej. Oświadczyłem, że rozumiem błąd i poddaję się karze wyznaczając ją w postaci 5ciu okrążeń auta i zanim policjant zareagował wystartowałem !! Po 2gim zaczął protestować ale zaliczyłem 3cie i następne mimo protestów. Jeszcze raz przeprosiłem. Uparł się, że tak nie można ALE ODMÓWIŁEM przyjęcia mandatu, zażądałem spisania protokołu ze zdarzenia i policjant po naradzie z koleżanką.. ODPUŚCIŁ !!
ech
ech 25.10.2021, 21:52
Honda filmów się naoglądałeś!
AJWAJ ALELUJA I NA STURNA
AJWAJ ALELUJA I NA STURNA 25.10.2021, 20:00
jestem kim jestem lokalnym patriotą kiedyś dupki wspomnicie moje słowa ha ah ah nie niszczy się lokalnej społecznosci dla dobra ***a z powiatu co robi za wasze dla bangsterki w POLINIE
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 25.10.2021, 19:00
TAK ZE POLICMAJSTRY Z GRYFINA MIEJCIE WGLĄD NA LUDZI NIE NA SATATYSTYKI A TE ZNAKI NA GRAJDOŁKU DZISIAJ TO SYF HA HA AH PS panie komendancie wieczorka kumplu i tego ***a gorejacego konara szukajcie kasy tam gdzie ona FAKTYCZNIE JEST popzdrawia was wnuk ubeka
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA BISMILAH I NA SATURNA 25.10.2021, 17:56
HA HA AH TAKI KAWAŁ HA HA AH
PRZYCHODZI ANIOŁ DO SODOMY I SZUKA PRAWYCH I SPRAWIEDLIWYCH HA AH AHA
SPOTYKA BURDEL MANĘ TEGO PRZYBYTKU , I SIĘ PYTA JAK TEN BURDEL TAK FAJNIE FUNKCJONUJE HA HA AH A
A ONA , NORMALNIE PRAWO REŻIM I SPRAWIEDLIWOŚĆ A ANIOŁ ZDUMIONY WIDZAC TEN SYF HA HA AH NIEMOŻLIWE
A BURDEL MAMA NA TO
IM WIEKSZY BURDEL TYM DRA KOŃSKIE KARY I OSTRZEJSZE PRZEPISY HA AH AH ps plagiat z świeckiej pamieci SEKUŁY HA HA AH TROCHĘ PRZEROBIONY HA HA AH
pytam
pytam 25.10.2021, 18:19
że co śmieszne?
13*52=676
13*52=676 25.10.2021, 20:50
TAKA TEORIA SPISKOWA HA HA AH CO JEST PRAWDĄ OBJAWIONĄ
ub wieczorek  ło JEZU ICKI
ub wieczorek ło JEZU ICKI 25.10.2021, 20:26
nie to fakt w polinie ha ha ah
AJWAJ AJLELUJA I NA SATURNA
AJWAJ AJLELUJA I NA SATURNA 25.10.2021, 19:38
NIE TRAGICZNE W TEJ TRAGIFARSIE TO DO KOMENDANTA HA HA AH KATYŃ CZEKA HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 25.10.2021, 17:45
MOJA RODZINA TO POLICJANCI Z 2 RP ZOSTALI W KATYNIU NA SŁÓŻBIE HA HA AH NASTEPNI Z POD WILNA W UB Z ZABRANĄ EMERYTURĄ SŁÓŻ PANU WIERNIE NA KONIEC CI PIERDNIE HA HA AH
Prawda
Prawda 25.10.2021, 20:40
Nie poszywaj się pod ajwaja
TO LI TYLKO FAJTY  HA HA AH
TO LI TYLKO FAJTY HA HA AH 26.10.2021, 19:10
TO PRAWDA NIESTETY I NIKT SIĘ NIE PODSZYWA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 25.10.2021, 17:31
KTO TAKĄ PIS DĘ WZIĄŁ DO POLICJI H AHA AH I TO KOMENDANT KABARET
AJWAJ ALELUJA I NA SAURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SAURNA 25.10.2021, 17:26
MAMY CIOTY W POLICJI HA HA AH BEZJAJEWIE KRÓLUJE W PROWINCJI POLIN HA HA AH JAK MOZNA SIĘ TAK PONIZAĆ JAKIMŚ DUPKĄ Z NIE POLSKIEGO MARKETU HA HA AH CIOTA NIE POLICJANT HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 25.10.2021, 20:53
CO MINUSUJESZ PAMIETASZ JESZĘ ROTE https://www.google.com/url?sa=…
obowiązkowa lektura
obowiązkowa lektura 25.10.2021, 21:56
Najpopularniejsza jest Rota Jachiry!
AJWAJ ALELUJA I NA SATYRNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATYRNA 25.10.2021, 16:46
A NIE BICZOWAŁ SIĘ HA HA AH
norka
norka 25.10.2021, 16:40
Największymi zaletami marketów jest przede wszystkim szeroki asortyment oraz zróżnicowana oferta przeznaczona dla osób eliminujących określone produkty z diety. W sklepach coraz częściej spotykamy produkty dietetyczne, bezglutenowe czy wegańskie, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom Polaków.
KABARET
KABARET 25.10.2021, 16:34
zobaCZYŁ KSIĘDZA I ZOSTAŁ FLANGELITĄ HA HA AH
Pajac
Pajac 25.10.2021, 16:16
Ale pajac jakiegoś dziennikarzy się przestraszył
raczej
raczej 25.10.2021, 16:24
Dziennikarze tylko ujawnili a był pod presją opinii publicznej.
popieram
popieram 25.10.2021, 15:14
Samodyscyplina to najlepsze remedium!
Okoń
Okoń 25.10.2021, 15:11
Powinien dostać pouczenie

Pozostałe