Manifestacje i znicze w całej Polsce. „Ani jednej więcej”

  • 02.11.2021, 10:10
  • News4Media
Manifestacje i znicze w całej Polsce. „Ani jednej więcej” Screen YouTube
Na ulice miast wyszły tłumy. To reakcja na śmierć kobiety, której lekarze odmówili usunięcia ciąży. Stało się to niemal równo w rok po głośnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Wyrok trybunał wydał 22 października 2020 roku. Uznał, że jedna z trzech prawnych przesłanek do przerwania ciąży jest niezgodna z konstytucją. TK orzekł, że nie można dokonać aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

W poniedziałek na ulice wielu miast Polski wszyły tłumy, które miały ze sobą transparenty z np. napisami „Ani jednej więcej”. Zgromadzeni ustawiali także zapalone znicze. To reakcja na śmierć 30-letniej kobiety. Radczyni prawna Jolanta Budzowska w piątek podała, że pacjentka zmarła w szpitalu w Pszczynie (województwo śląskie). Spodziewała się dziecka, ale lekarze nie dokonali aborcji, czekając na obumarcie płodu. Prawniczka dodała, że to zdarzenie jest konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dyrektor szpitala w Pszczynie w mediach ostrzegał przed „ferowaniem wyroków” i dodał, że sprawa jest wyjaśniana. Protesty w poniedziałek odbyły się w m.in. Warszawie (przed siedzibą TK), Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krakowie, a także w Pszczynie. Tam ludzie zebrali się przed miejscowym zamkiem.

Okoliczności śmierci 30-latki wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Katowicach. Rodzina zmarłej wydała oświadczenie, w którym opisuje, że pacjentka sama zgłosiła się do szpitala. Powodem było odpłynięcie płynu owodniowego z żywą ciążą. „Przy przyjęciu stwierdzono bezwodzie i potwierdzono zdiagnozowane wcześniej wady wrodzone płodu. W toku hospitalizacji płód obumarł. Po niespełna 24 godzinach pobytu w szpitalu zmarła także pacjentka. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny. Zmarła pozostawiła męża i córkę” - relacjonują bliscy zmarłej i dodają, że „zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy”, przyjęli oni postawę wyczekującą, co kobieta wiązała z obowiązującymi przepisami dotyczącymi aborcji. Był to 22. tydzień ciąży.

Głos w tej sprawie zabrał, we wtorek, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
„Jest mi przykro i głęboko współczuję. Każda taka sytuacja to jest dramat, ale myślę, przynajmniej ja, mam za mało informacji na cały temat, żeby szermować oskarżeniami. Najgorsze, co dzisiaj można zrobić, to przechodzenie do szybkich konkluzji, szybkich wniosków” - zaapelował na antenie TVN24. Jeszcze w 2020 roku prezydent Andrzej Duda złożył własny projekt ustawy, według którego usunięcie ciąży w przypadku wad letalnych płodu byłaby możliwa. Fogiel przyznał, że znajduje się on w sejmie, i zaznaczył, że po wejściu tych przepisów, zostałyby one także zaskarżone do TK.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pis kato średniowiecze.
Pis kato średniowiecze. 03.11.2021, 09:48
Godek, Przylębska i cała banda fanatyków religijnych ma krew na rękach tej kobiety i dziesiątek innych.. Przez nich dziecku zabrano matkę, mężowi żonę, a rodzicom córkę.. Uposledzonego zarodka też nie uratowano..
Spokojnie
Spokojnie 03.11.2021, 17:38
Nie masz problemu z religią a z nią walczysz pukni się w leb
Jk
Jk 03.11.2021, 14:18
Szkoda mogli cię ***
banda id...
banda id... 03.11.2021, 12:27
Tobie przede wszystkim zacietrzewienie zabrało mózg.
Pis ciemnogród
Pis ciemnogród 03.11.2021, 09:41
Teraz i 500 plus nie pomoże.. Trzeba mieć nie lada odwagę żeby w tym kraju zdecydować się na ciążę.
Fox
Fox 03.11.2021, 05:58
Już się piorunki wyczerpały i lansik przy s s jest niemodny.
no ale  ulice pełne  ..............idiotów
no ale ulice pełne ..............idiotów 02.11.2021, 23:40
INFLACJA ZAPIERDAL A JAK SZALONA TO TEMACIK ZASTEPCZY BROSZKA LEWICY HA HA AH DZIEL I RZADZ juz nikogo nie obchodzi wzrosty cen o 100% tylko męczennica nawet nieznana z imienia i nazwiska jakiś wytwór chorej wyobrazni ha ha ah ulice pełne idiotów donald na białym koniu inflacji wjedzie do polinu i go zaprzegnie do kieratu zeby na nas robił za morawieckiego miskę ryzu ha ah ah poniekąd to ma nawet sens te tabuny z filipin i azjii na polskich budowach ha ah ah czekaja na ocieplenie klimatu jak mawiał ks klimuszko ha ha ah te pola ryżowe im morawieckiego zbawcy polinu herbu sowa & przyjaciele ha ah ah kabaret 13*52 676
nieJa
nieJa 03.11.2021, 08:22
ajwaj .czy wiesz że swoimi wpisami popierasz w całości politykę Kaczyńskiego .pod pozorem idiotyzmów przemycasz treści popierające PIS
Buraki PL
Buraki PL 03.11.2021, 10:53
Typowy ruski wyborca piSu lub boSakowej konfederacji z wypiedrdkowa pod gryfinem! Niestety im dalej na wschód to tego zakompleksionego rynsztoku intelektualnego jest więcej!
ub wieczorek
ub wieczorek 02.11.2021, 22:58
mam pytanie to chociarz popłatne te darcie ryja jaka stawka ha ha ah bo soros i fundacja batorego ostatnio cienko płaci dla antify ha ah ah
Srau_on
Srau_on 02.11.2021, 22:14
My i masza młodzież wszechruska będziemy stać na straży i bronić naszego króla Jarosława i jego żony Tadeuszowej Rydzykowej i innych homoksiondzy jak i również szystkich cerkwi w naszej Noworosji przed niemieckimi lewaczkami mówiącymi w dialekcie polskim! Ave Vladimir!!!
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 02.11.2021, 19:30
UMARŁA BO SŁUŻBA ZDROWIA W ZAPAŚCI HA AH AH NIE CZAS ŻAŁOWAĆ NIEWYSKROBANYCH GDY PADAJĄ CAŁE MASY NIELECZONYCH
women
women 02.11.2021, 19:34
Służba zdrowia w zapaści w tej dziedzinie medycyny ponieważ Trybunał Przyłębskiej straszy lekarzy.. Lekarze boją się wykonywać podobne zabiegi aby nie pójść do więzienia.
willkommen  ha ha ah w  kabarecie
willkommen ha ha ah w kabarecie 02.11.2021, 23:15
chyba nie znasz konstytucji poczytaj pomyśl to nie boli ha ha ah powołaj się na art 53 konstytucji jak chcesz się wyskrobać powiedz że twoja satanistyczna religia nakazuje ci oddać pierworodnego dla molocha bala etc gwarantuję że "nasz" sad to zrozumie ha ah ah sama konstytucja jest niekonstytucyjna ha ah ah zbór frazesów i kabaret dla gawiedzi ha ah ah rozmywanie odpowiedzialnosci DZIEL I RZADZ gwarantuje ci ze spotykają sie na tych samych orgietkach niezaleznie od opcji politycznej ha ah ah taki klub krzywego koła ha ah ah jak firmament ha ah ah https://youtu.be/hBlB8RAJEEc wszystkie cnotliwe ha ha ah
poliński cyrk
poliński cyrk 02.11.2021, 19:52
WOMEN za stary jestem na te masońskie gierki ha ha ah i ten kabaret odgrywany na ulicach ha ha ah https***
women
women 02.11.2021, 20:20
To po co się udzielasz, jak jesteś za stary?
stan  to ty  ha ha ah
stan to ty ha ha ah 02.11.2021, 20:53
bo lubię sie pośmiać z tego kabaretu ah ah ah i tej waszej walki z rzeczywistością ha ha ah w kraju okupowanym przez watykan od 1000 lat https*** a ty co loretta ha ah ah
Srau_on
Srau_on 02.11.2021, 19:14
TO Ja jestem najprawdziwszy z tych prawdziwych! Reszta to przebierańcy od Brudzińskiego wyczyszczonego w peerwolu brukselskim! To ja dostaję mejle z nowego adresu od Dworczyka a przede wszystkim od Zbyniunia Ziobrunia z tych dotacji dla Rydzyka! Wyć zachlane lewactwo! A od Kryśki starej panny zakonnicy wara lewackie szmatwawce!
Izka
Izka 02.11.2021, 18:33
Nowy nick = mowa nienawiści. Admin reaguj!
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 02.11.2021, 16:53
SATANISCI NA ULICACH HA AH AH KABARET
Nowy nick
Nowy nick 02.11.2021, 16:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nowy nick
Nowy nick 02.11.2021, 15:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nowy nick
Nowy nick 02.11.2021, 15:51
A jaK by umarła w czasie aborcji bo takie same szanse były a po drugie od tego są lekarze ze by ratować
na pewno "takie same szanse"?
na pewno "takie same szanse"? 02.11.2021, 17:26
A jakby ją rządowa limuzyna przejechała to dopiero by było...
Nie pisz tępaku "takie same szanse" - bo się ośmieszasz...
Jk
Jk 03.11.2021, 14:24
D***ek
Srau_on
Srau_on 02.11.2021, 15:13
Pokrzyczycie lewactwo! Tak ma być a ofiary w ludziach to rzecz normalna! Ksionc i Jarek wiedzą najlepiej bo mają olbrzymie doświadczenie w tym temacie! A noworuskie polaczky i tak jesteście zachlani i za głupi a my to wykorzystujemy... kradniemy miliony a wy dostajecie ochłap! A następne wybory i tak wygramy bo kurwizja wykupiła nowa licenję na filmy od netflixa!
Aras
Aras 02.11.2021, 16:08
Dokładnie sraulonie Suski już odpowiedział
cóż
cóż 02.11.2021, 12:42
Chore rozwiązania do tego doprowadziły.
Asia.
Asia. 02.11.2021, 12:22
Woda na młyn dla opozycji, z każdej krzywdy ludzkiej zrobią "kabaret", wstydu nie mają. ŻENADA.
Nowy nick
Nowy nick 02.11.2021, 15:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

to dopiero żenada
to dopiero żenada 02.11.2021, 14:07
Rzekła pisorka i poleciała zawłaszczać katastrofę smoleńską (w której zginęli nie tylko pisowcy)...
no tak Asior
no tak Asior 02.11.2021, 12:38
To może być prawda, ale to jest skutek głupiej decyzji Trybunału Przyłębskiej pod szeptem Kaczyńskiego.
Bronek
Bronek 03.11.2021, 12:29
Lekarze wola nie ingerować jak się procesować i pójść do więzienia.
ech
ech 03.11.2021, 12:25
To jest skutek błędu lekarzy.
Tour operator
Tour operator 02.11.2021, 12:21
Turystyka aborcyjna kwitnie. Szczególnie popularne są Czechy gdzie w pakiecie są knedliczki z wołowiną i Czerny Kozel. Popularna też jest Litwa i Niemcy. Podobno najtaniej jest na Białorusi. Grodno tuż, tuż.
;;;))))))))
;;;)))))))) 02.11.2021, 12:17
Wiadomo! HALLOWEEN.
Gryfino
Gryfino 02.11.2021, 10:58
Dziś zimno i mokro.
Aras
Aras 02.11.2021, 10:46
Wiadomo że pisiorki sobie nie mają nic do zarzucenia zresztą jak w każdej kwestii która wynikać będzie z ich polityki. To wina lekarzy w innych sprawach Czechów, Niemców, Rosjan w innych homolobbi w innych UE a w każdej Tuska

Pozostałe