Jak zdobyć monetę z Zamkiem? Piąta rocznica "piątki"

  • 06.11.2021, 09:50
  • dost
Jak zdobyć monetę z Zamkiem? Piąta rocznica "piątki" rewers
W listopadzie mija 5 lat od wydania okazjonalnej monety (o nominale 5 zł) przedstawiającej Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Z tej okazji szczeciński Zamek przygotował szereg niespodzianek dla odwiedzających.

W dniach 6 i 7 listopada mieszkańcy będą mogli zwiedzić Wieżę Dzwonów (wyjątkowo otwartą na tę okazję) oraz wystawy (w tym najnowszą „Szancer, wyobraź sobie!”) w ramach jednego biletu za 5 złotych! Dodatkowo pierwsze 55 osób będzie mogło nabyć monografię „Karty z dziejów zamku książęcego w Szczecinie” w specjalnej cenie 55 złotych. Do zakupu dołączona zostanie torba z zamkowymi publikacjami. Dla osób, które zrobią zakupy za minimum 105 złotych czekać będzie wyjątkowa niespodzianka.

 

Z kolei w ostatnią sobotę miesiąca 27 listopada rozpocznie się wielkie świętowanie. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. rocznicowy wykład dla kolekcjonerów numizmatów i miłośników historii na temat zabytków znajdujących się na monetach Narodowego Banku Polskiego, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których będą tworzone własne monety oraz spacer po zamkowych dziedzińcach z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem, który przybliży historię mennictwa Księstwa Pomorskiego. Przewidziano także konkursy z rocznicowymi nagrodami. Bezpłatne wejściówki na poszczególne wydarzenia do odbioru w Kasach Zamku.

 

Zamkowa moneta wyemitowana została w listopadzie 2016 roku w serii Narodowego Banku Polskiego "Odkryj Polskę". Jest to szósta moneta z serii przybliżającej miejsca i zdarzenia ważne dla naszego kraju i druga po Zamku Królewskim w Warszawie prezentująca na awersie znajdujący się w Polsce zamek. Znalazł się na niej wizerunek Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wg zdjęcia autorstwa Marka Czasnojcia. Projektantką numizmatu była Dobrochna Surajewska. Na zlecenie NBP monety wyprodukowała Mennica Polska S.A.

 

Partnerem akcji jest Narodowy Bank Polski, który w listopadzie wydaje kolejną monetę z cyklu "Odkryj Polskę" z Zamkiem Książ na awersie.

Agnieszka Stańczyk, Dział Promocji i Marketingu

dost

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wino
wino 06.11.2021, 10:23
Daj piątaka!
zł
06.11.2021, 10:13
ładna złotówa

Pozostałe