"Muzykanci z Bremy" do obejrzenia tuż za Odrą

  • 11.11.2021, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
"Muzykanci z Bremy" do obejrzenia tuż za Odrą Fot. dost.
Jak co roku teatr Uckermärkische Bühnen (ubs) w Schwedt przygotowuje dla polskich i niemieckich widzów baśń bożonarodzeniową. Tym razem inscenizowana będzie bajka „Muzykanci z Bremy” autorstwa braci Grimm, a premiera dobędzie się 21 listopada 2021 r. Klasyczna baśń opowiada historię najsłynniejszego zwierzęcego zespołu muzycznego w historii literatury. Zgodnie z wieloletnią tradycją jedna z postaci na scenie mówić i komentować wydarzenia będzie po polsku, tak by polskie dzieci i ich opiekunowie bez trudności uczestniczyć mogli w spektaklu.

„Muzykanci z Bremy” to opowieść o czterech niechcianych już zwierzętach: osioł jest za stary, pies myśliwski okazał się pacyfistą, kot stracił pana, a kogut wszystkich denerwował zbyt głośną grą na trąbce. Los doprowadził do spotkania czterech „wygnańców”, którzy stworzyli grupę muzyczną. Managerem bandu zostaje sprytna polska myszka. Zwierzęta zaprzyjaźniają się, a łączy je przede wszystkim miłość do muzyki.

 
Ze względu na obowiązujące w Polsce i w Niemczech obostrzenia higieniczne związane z pandemią, w tym roku wszystkie przedstawienia adresowane są wyłącznie do rodzin z dziećmi i odbywać się będą w godzinach popołudniowych i wieczornych, a ilość miejsc w Dużej Sali teatru ubs jest ograniczona z powodu konieczności zachowania dystansu społecznego między widzami.
 
Dyrekcja teatru w Schwedt planuje, że za rok na baśń „Muzykanci z Bremy” przyjeżdżać będą mogły także grupy szkolne z Polski i Niemiec.
 
 
Premiera: 21 listopada 2020 r. o godz. 15.00 w Dużej Sali teatru ubs
Kolejne przedstawienia: 22 i 28 listopada, a także 5, 6, 26 i 27 grudnia (wszystkie przedstawienia o godz. 15.00).
Natomiast przedstawienia 28 listopada i 5 grudnia rozpoczynają się o godz. 19.30.
 
 
Artykuł promocyjny
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakt
Fakt 11.11.2021, 21:11
Super sprawa.
byłem widziałem
byłem widziałem 11.11.2021, 21:05
robią to na najwyższym poziomie

Pozostałe