Ranking najbogatszych gmin powiatu gryfińskiego

  • 12.11.2021, 21:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ranking najbogatszych gmin powiatu gryfińskiego Fot. gov.pl
Dane opublikował właśnie Główny Urząd Statystyczny. W najbogatszych gminach w Polsce wydatki ogółem w przeliczeniu na jednego mieszkańca przekraczają 10 tys. zł. Rekordzistą w kraju jest Kleszczów – tam wydatki na każdego zameldowanego mieszkańca wynoszą ponad 45 tys. zł. Drugie miejsce w rankingu zajmuje Świnoujście (16 tys. zł), na czwartej lokacie w Polsce znalazł się Rewal (12,7 tys. zł). A jak jest w gminach powiatu gryfińskiego? Powody do zadowolenia mają Moryń i Cedynia.
Jak wynika z najnowszego zestawienia informacji o finansach gmin, udostępnionego przez Bank Danych Lokalnych GUS, średnie wydatki polskich gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły w 2020 roku 6 445,68 zł.
 
Ranking obejmuje wydatki poniesione przez 2 478 gmin. Sprawdźmy, na której pozycji w tym raporcie znajdują się gminy powiatu gryfińskiego.
 
Wydatki gmin powiatu gryfińskiego na mieszkańca (w zł):
 
poz. 683. w rankingu (na 2478 gmin) - gm. Moryń - 5 895 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 752. gm. Cedynia - 5 824 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1026. gm. Gryfino - 5 568 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1059. gm. Mieszkowice - 5 540 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1522. gm. Stare Czarnowo - 5 221 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1543. gm. Chojna - 5 208 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1682. gm. Banie - 5 106 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1762. - gm. Widuchowa - 5 060 zł na jednego mieszkańca
 
poz. 1845. - gm. Trzcińsko-Zdrój - 5 006 zł na jednego mieszkańca
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

samorządowiec
samorządowiec 16.11.2021, 23:55
Nowy Ład ogołoci budżety gminy.
Emil
Emil 17.11.2021, 00:24
Szczecin przez Polski Ład ma 200 tys w plecy.
przelicznik
przelicznik 17.11.2021, 09:13
No to takie Gryfino pewno około 10 mil w plecy.
Statystyk
Statystyk 15.11.2021, 17:41
Gryfin dno. Coraz gorzej. Widać to po pustostanach, lumpeksach i powszechnym syfie.
prośba
prośba 15.11.2021, 14:32
Napiszcie coś o katastrofie ekologicznej w Turowie.
???
??? 15.11.2021, 14:09
ile ???
paluch
paluch 15.11.2021, 12:37
Czyli Gryfino jest na podium. A nie widac tego bogactwa a wszechobecny bałagan.
Upadek
Upadek 15.11.2021, 17:42
Co roku gorzej od 7 lat.
no
no 15.11.2021, 12:34
A biednemu zawsze wiatr w oczy.
Zdzisia
Zdzisia 13.11.2021, 20:19
Weźcie sobie na burmistrza prezesa regalicy, to całkiem zbiedniejecie. Teraz wynajął jakąś firmę żeby zrobiła przegląd stanu technicznego bloków i mieszkań. Ile setek tysięcy zapłacimy MY, właściciele tej spółdzielni? Dlaczego nie ma walnego zgromadzenia członków spółdzielni? Bo covid19? Można w maseczkach, w sejmie i senacie mogą, a w SM regalica nie. A na naprawę balkonów i przeciekających dachów pieniędzy nie mają. Ciekawe, jaką podwyżkę szykuje po nowym roku prezes i jego świta. Ciągle im mało.
baryła
baryła 13.11.2021, 21:42
On byłby dobrym burmitrzem, trollu a nie ten wasz leń i nieudacznik.
Rychu
Rychu 13.11.2021, 07:48
Nie uwzględniono milera z tablicą na 12 baniek🤣
Co rok gorzej
Co rok gorzej 12.11.2021, 23:23
W Gryfinie katastrofa.
Czas na zmiany
Czas na zmiany 12.11.2021, 22:28
Cedynia jakoś nie widać tego bogactwa marazm i dziadostwo totalne brak ewidentny gospodarza szkoda że do wyborów jeszcze 2 lata najwyzszy czas na zmiany i to głębokie całkiem nowy burmistrz potrzebny no i żaden z tych obecnych radnych broń boże więcej.
zmiany nic nie dały
zmiany nic nie dały 13.11.2021, 10:28
A co? Marzy ci się powrót do władzy obiboku?
Mika
Mika 12.11.2021, 22:11
Cedynia. Ale bieda i nie stać utrzymać dwóch szkół. Straszne.
Kami
Kami 13.11.2021, 10:24
Po co utrzymywać szkołę która nie radzi sobie z nauczaniem?
złotówa
złotówa 12.11.2021, 21:49
Moryń na czym się tak wzbogacił?
Ja
Ja 13.11.2021, 13:45
Dobre pytanie , mieszkam tu i już gorzej chyba być nie może , też potrzebujemy zmian .

Pozostałe