Wprowadzono zakaz odwiedzin w szpitalu

  • 12.11.2021, 21:30
  • Agnieszka Muchla-Łagosz specjalista ds. komunikacji ZCO
Wprowadzono zakaz odwiedzin w szpitalu Fot. dost.
Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 oraz konieczność ochrony pacjentów onkologicznych przed zakażeniem wymagają wprowadzenia na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie zakazu odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Odwiedziny są możliwe jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach (np. pogorszenie stanu zdrowia pacjenta) oraz po uzyskaniu zgody lekarza. Zakaz odwiedzin obowiązuje od 9 listopada 2021 r. do odwołania.
Przypominamy także, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, pacjenci zgłaszający się do szpitala np. na badania mogą wchodzić do budynków bez osób towarzyszących. Ograniczenie nie dotyczy tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają asysty drugiej osoby. Na terenie całego szpitala obowiązuje także nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos.
 
Pacjentów zgłaszających się do szpitala na umówioną wizytę prosimy o zgłaszanie się dopiero na wyznaczoną godzinę – pomoże to ograniczyć ilość osób oczekujących na wizytę przed gabinetem i zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa.
 
- Osoby z chorobami przewlekłymi, osłabioną odpornością, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2. To zwiększone zagrożenie dotyczy również pacjentów onkologicznych będących w trakcie lub po leczeniu – podkreśla dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii Adrian Sikorski. – Wprowadzone ograniczenia podyktowane są troską o naszych pacjentów.
Agnieszka Muchla-Łagosz specjalista ds. komunikacji ZCO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jasne
jasne 13.11.2021, 01:50
Całkiem zrozumiała sprawa.
smutne
smutne 12.11.2021, 23:19
Antyszczepionkowcy. Efekt. Cierpią wszyscy. A w Kanadzie po 2 tysiące chorych. No ale tam 80% zaszczepionych...
nieniewolnik
nieniewolnik 14.11.2021, 15:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe