Podwyżka pensji burmistrza o ponad 91 procent? Taki projekt przygotowano na sesję

  • 21.11.2021, 17:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podwyżka pensji burmistrza o ponad 91 procent? Taki projekt przygotowano…
Jeżeli chojeńscy samorządowcy przyjmą maksymalne dopuszczalne kwoty większości składników pensji, burmistrz Rawecka może miesiecznie zarabiać prawie 20 tys. zł. Do tego - zgodnie z projektem przygotowanej uchwały - będzie wypłacone wyrównanie od sierpnia 2021 r.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Chojnie 25 listopada 2021 r. radni podejmą uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrz Barbary Raweckiej.

W projekcie uchwały zapisano, że na miesieczne wynagrodzenie burmistrza Chojny składa się:

  • wynagrodzenie zasadnicze - 10 250 zł to maksymalny poziomo określony w rozporządzeniu,
  • dodatek funkcyjny - 3 150 zł to maksymalna kwota
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego - ok. 2 050 zł
  • dodatek specjalny w wysokości 30% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - ok. 4 020 zł

 

Po dodaniu tych składników w maksymalnej wysokości uzyskujemy kwotę 19 470 zł.

 

Ponadto burmistrzowi przysługują: nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka) i ewentualne odprawy.

Uchwała podjęta na sesji przez radnych wejdzie z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 r. Projekt uchwały można zobaczyć tutaj. Kliknij.

Do tej pory Barbara Rawecka zarabiała ok. 10 200 zł brutto.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziennik
dziennik 25.11.2021, 08:33
Dzień wstydu to dziś!
Baska
Baska 24.11.2021, 21:09
Jak do tego doszło nie wiem ;)
baton
baton 23.11.2021, 10:03
Cóż, nie żałowała sobie. Chytra nie jest.
pytam
pytam 23.11.2021, 12:04
Czy można być chytrym w stosunku do siebie?
88
88 22.11.2021, 16:13
Każdy kandydat na burmistrza czy wójta swoją oczekiwane wynagrodzenie za pracę, powinien określić przed wyborami. Jeżeli po wyborach czym się wyróżni zasłuży, to zawsze może mu być przyznana przez radnych premia uznaniowa. Skoro organizowane są przetargi za usługi i wybierana jest zazwyczaj najtańsza oferta, to i w przypadku osób piastujacych takie stanowiska też powinna być zastosowan taka procedura. O wysokości premii uznaniowej powinni decydować radni na wniosek przewodniczących rady gminy.
Żak
Żak 22.11.2021, 13:15
A ja się grzecznie pytam,czemu tylko pracownicy z urzedu?? A gdzie podwyżki dla zwykłych pracowników,co znimi. Za takie wynagrodzenia to każdy by chciał pracować. To teraz ze swojej pensji niech kwiatki kupi. Wkoncu ma nie złą pensje miesięczna...aaaa i jeszcze do tego trzynastka będzie a nie to już czternastka. No zajefajnie.
PiS (Podwyżka i Sprawiedliwość)
PiS (Podwyżka i Sprawiedliwość) 22.11.2021, 11:35
Czy reszta pracowników Urzędu też dosyanie podwyżkę o 90 procent ?
Fan
Fan 22.11.2021, 08:18
Baska ani kroku wstecz niech sobie pospolstwo gmin i wiejska hołota troche po skomlą a Ty rob swoje
pospólstwo
pospólstwo 22.11.2021, 09:21
Rób? Przecież to nieróbstwo podnosić sobie pennsję dwukrotnie, a ja się pytam za co?
!!!
!!! 22.11.2021, 07:10
Podniosą radni rączki, podniosą. Przecież trzeba rączki ćwiczyć przed ewentualną podwyżką dla radnych. 90% podwyżka? Chore!!!
tako zapisano
tako zapisano 21.11.2021, 19:48
Oni przychodzą do nas pełni pychy i bezprawia po to, aby wytępić nas razem z żonami naszymi i dziećmi i aby nas obrabować. [1 Ksiega Machabejska 3:20]
procent
procent 21.11.2021, 19:46
Myślę że w przypadku tego stanowiska pracy premia na poziomie max. 0, 01 % spokojnie by wystarczyła.
oj
oj 21.11.2021, 19:43
Oj coraz więcej drobnomieszczaństwa i dulszczyzny na tym portalu ale to świadczy o poziomie tych" myślicieli"
Barnkowo
Barnkowo 21.11.2021, 19:40
Skala świadczy o pazerności.
tako zapisane
tako zapisane 21.11.2021, 19:34
A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. [Ewangelia Mateusza 25:30]
krajnik
krajnik 21.11.2021, 19:22
Tak od razu tyle? Nie do wiary co to za zachłanność!
matka
matka 21.11.2021, 19:18
Myślę że pani Burmistrz swoją podwyżkę przeznaczy systematycznie dla matek samotnie wychowujących dzieci.Bo tym matkom potrzebna jest pomoc.A pani Bumistrz ma wystarczająco az za wiele.Bo kiedys sytuacja moze sie odwrucic.
Madka
Madka 21.11.2021, 20:41
Tak bo madkom się wszystko należy i najlepiej niech wszyscy oddają im swoje ciężko zarobione pieniądze na ich bombelki, a one niech siedzą na *** i pobierają sobie świadczenia za które zrobią sobie pazurki i rzęsy. A może by tak myśleć wcześniej, zanim się zaplanuję rodzinę, z czego się ją utrzyma? Pomijając na prawdę skrajne sytuacje i choroby. Czas się ruszyć samemu do roboty, a nie zaglądać w portfel innym, którzy mieli więcej rozumu podczas planowania swojego życia, wykształcili się i ustatkowali droga wielu wyrzeczeń.
skolowana
skolowana 21.11.2021, 19:13
radni. ..oczywiscie znowu dadzą ciała..nie wszyscy ci od ponoszenia reki.. a bacha chyba ma racje. .to co mowi o tych" swojch" radnych...bo kapciowi i tak sie nie liczą..a tak naprawde to nie wiadomo na kogo głosowac.
tako zapisane zostało
tako zapisane zostało 21.11.2021, 19:03
Zostaną zgromadzeni, uwięzieni w lochu; będą zamknięci w więzieniu, a po wielu latach będą ukarani. [Księga Izajasza 24:22]
Gość
Gość 21.11.2021, 19:03
Wiecie jak jest różnica między komuną a kapitalizmem - otóż w komunie poprzez władzę dochodzi się do pieniędzy, a w kapialiźmie poprzez pieniądze dochodzi się do władzy. Nie dziwcie się więc jak już ktoś doszedł do pieniędzy i władzy t ma w nosie społeczeństwo. No ale kiedyś przyjdzie czas przejścia na drugą stronę życia i z czym pójdą - goli tak jak przyszli na ten świat, obciążeni ludzką krzywdą Kto ma uszy niechaj słucha... Biada wam bogacze..., wielbłądowi będzie łatwiej przejść przez ucho igielne, niż wam bogaci do. ..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.11.2021, 18:39
Pięknie...tylko pytanie za co... człowiek haruje od rana do nocy wykonywujac naprawdę ciężką pracę i jednej trzeciej tego nie zarobi a tu proszę...podatki i inne opłaty idą w górę to i pensja może prawda...maskara
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.11.2021, 18:30
Pamiętam jak Rawecka ze swoja Inicjatywą Śmietnikową walczyła z poprzednim burmistrzem i z jego ugrupowaniem. Jak pięknie mowila, jak wychwalala siebie, a co to ona nie zrobi w Chojnie! Jak caly czas jechala po Adamie i jego świcie! I co?! Trzy lata wystarczyło aby stala sie taka jak on! Zachłanna, bezczelna!
A teraz wprowadza program 3x podwyzka: dla Raweckiej podnieść pensję, dla radnych podnieść diety, no i dla mieszkańców tez podwyzka, ale podatków!! Brawo dojna zmiana!
Brawo Rawecka! Brawo Inicjatywa Śmietnikowa!
Brawo nauczyciele pidnoszacy jej pensje, a mieszkancom oplaty!
Bart
Bart 21.11.2021, 18:58
Nieporównywalne bo Adam nigdy podwójnej podwyżki nie planował wypłacać.

Pozostałe