Polacy ocenili działalność Andrzeja Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

  • 22.11.2021, 12:00
  • News4Media
Polacy ocenili działalność Andrzeja Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony gov.pl
Urząd prezydenta Polski od ponad sześciu lat piastuje Andrzej Duda. Stanowisko to wymaga odpowiedzialnego podejmowania decyzji, które nie zawsze zgodne są z oczekiwaniami obywateli. Świadczyć o tym może najnowszy sondaż, w którym Polacy niezbyt pochlebnie ocenili pracę głowy państwa.

Jak ocenia Pan/i działalność prezydenta Andrzeja Dudy?

Dokładnie takie pytanie zostało postawione respondentom, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. Grupa tysiąca osób miała za zadanie wybrać jedną z pięciu możliwych odpowiedzi. Wyniki ankiety nie będą dla prezydenta miłym zaskoczeniem, ponieważ zdecydowana większość uczestników badania wyraziła negatywne odczucia. Wyniki prezentują się następująco:

Odpowiedzi „zdecydowanie dobrze” udzieliło 21,5 proc. pytanych. 21,6 proc. respondentów wybrało opcję „raczej dobrze”. Sumując głosy zwolenników kadencji Andrzeja Dudy otrzymamy wobec tego wynik 43,1 proc. Nieco inaczej sytuacja wygląda wśród osób negatywnie postrzegających działalność polityka. „Raczej źle” to odpowiedź 16,5 proc. Polaków biorących udział w ankiecie. Z kolei 35,8 proc. respondentów zaznaczyło opcję „zdecydowanie źle”. Sumując głosy nieprzychylne prezydentowi otrzymamy wynik 52,3 proc. Oznacza to, że ponad połowa pytanych nie jest zadowolona z pracy najwyższego przedstawiciela władzy. Pozostałe 4,6 proc. to osoby, które nie umiały udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

PiS trzyma się władzy

W poniedziałkowym wydaniu Gazety Wyborczej opublikowany został również sondaż przeprowadzony przez firmę Kantar. Wynika z niego, że partia prezydenta pomimo niewielkiego spadku nadal utrzymuje wysokie poparcie swojego elektoratu. W wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na głos 30 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu z wynikiem 24 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce na podium zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, zbierając 14 proc. głosów. Czwarte miejsce i 9 proc. poparcie przypadło Konfederacji. Zaraz za nią znalazła się Lewica (8 proc.). Poza sejmem znalazłyby się dwa ugrupowania, które nie przekroczyły wymaganego progu 5 proc. głosów. Mowa o klubie parlamentarnym Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.) oraz partii Kukiz’15 (2 proc.).

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cóż
cóż 24.11.2021, 14:07
Tak ludzie teraz to widzą.
no no
no no 23.11.2021, 12:30
a wiecie do kogo on dzwoni? nie do prezesa tylko do Kapitana. Lop ale on pisze bez błędów.
Lop
Lop 22.11.2021, 22:15
Chyba największy imbecyl w historii RP nawet Komora na arenie międzynarodowej bijena głowę
władimir putin
władimir putin 22.11.2021, 21:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pawulon
pawulon 22.11.2021, 18:06
Człowiek - mem.
Norweszka
Norweszka 22.11.2021, 18:58
On Ma Parcie na szklo!!!!! Mieszkam poza Granicami Polski i jak pytaja Mnie ,czy Pan Duda Prezydent Polski ,JEST Prezydentem WSZYSTKICH POLAKOW ,odpowiadam NIE!!!!!To jest Prezydent ,ktory nie nic do powiedzenia w kazdej sprawie dotyczacej waznej lub mniej waznej sprawie Polski !'!!! Wedlug Mnie to tak jak sie mowi :“ Ta krowa co DUZO ryczy malo mleka daje „ ,w Jego przypadku ,to DUZO krzyczy ,bo raczej w normalnym tonie chyba nie umie przemawiac do nikogo !!!!!
Jeg bor i Norge
Jeg bor i Norge 23.11.2021, 18:55
Hehe "Norweszka" dobre dobre... Właśnie takiego pokroju "inteligencja" bez szkoły wybiera tych jełopów co rządzą! Nauczcie się gramatyki i ortografii polskiej! Snakke du på norsk eller du bor i polske patologiske ghetto ?
drożyzna
drożyzna 22.11.2021, 16:03
A złoty tonie.
baribal
baribal 22.11.2021, 15:06
I tak stosunkowo dużo ma.
xxx
xxx 22.11.2021, 14:52
Jaki doradca taki prezydent, pozdrawiam milionerów z Borzymia.
nieJa
nieJa 23.11.2021, 08:08
daj spokój ,wstydu oszczędż.milionerzy bo mają ogromne parcie na koryto .ciekawe jak będzie wyglądała ewakuacja P.M i R.M po upadku PIS.
spadochron
spadochron 23.11.2021, 11:28
Miękkie lądowanie.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 22.11.2021, 16:20
JUZ NIEDŁUGO HA HA AH TE MILIONY NA NIC MU SIE PRZYDADZĄ HA AH AH CHYBA ZE MA ZAKLEPANE MIEJSCE W BUNKRZE POD BRUKSELĄ HA HA AH
ABW
ABW 22.11.2021, 15:31
to PGR gardno
UB WIOECZOREK
UB WIOECZOREK 22.11.2021, 15:08
KTÓRYCH HA HA AH BO WIECZOREK TEZ TAM SZKOŁĘ KUPIŁ I MA PAKAMERĘ HA HA AH
Gość
Gość 22.11.2021, 14:13
No to jest prezydent, który ciągle jeszcze się uczy, zwłaszcza na Twitterze od leśnego ruchadła, no ale czego się spodziewać po takim tłumoku.
ogasrnij się
ogasrnij się 22.11.2021, 15:05
Nie rozumiem. Jakie niby leśne ruchadło według ciebie tłumokiem?
Gość
Gość 22.11.2021, 16:56
Nie pamiętasz jak Duda dyskutował na Twitterze z kimś, kto posługiwał się nickiem, leśne ruchadło? A tłumokiem był, jest i będzie, no bo ciągle się uczy.
Nowy nick
Nowy nick 22.11.2021, 13:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

prośba o interwencję
prośba o interwencję 22.11.2021, 15:06
Zgłaszam mowę nienawiści, obrażanie przez zagranicznych trolli ze słub naszych obywateli!
cenzura
cenzura 22.11.2021, 13:04
Paweł Szymański, jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich kompozytorów, miał wystąpić na festiwalu Eufonie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Muzyk uważa, że został ocenzurowany, bo w swojej twórczości wykorzystał klip z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego. Rzeczniczka prasowa festiwalu uznała utwór za "osobistą manifestację polityczną autora, sprzeczną z ideą festiwalu".
niedziwota
niedziwota 22.11.2021, 12:24
Doigrał się leniwy urzędnik PiS, specjalista od nart.

Pozostałe