Co będzie w miejscu pawilonu gastronomicznego?

  • 22.11.2021, 22:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co będzie w miejscu pawilonu gastronomicznego?
Skończyły się prace rozbiórkowe Jagi w centrum Gryfina. Mimo że zostały jeszcze parawany, to pawilonu gastronomicznego już nie ma. Co dalej?

Założenia rewitalizacji można znaleźć tu:

https://gryfino.pl/WrotaGryfina/files/AFCBE9FFC84B4B50A95D5D0E220139ED/Rewitalizacja_Centrum_Gryfina_Plac_Barnima_I.pdf

Postulaty dotyczace rewitalizacji

1. NAWIĄZANIE DO HISTORII MIEJSCA

-Odwzorowanie odnalezionych reliktów ratusza z XIX w posadzce placu

-Pozostawienie i ochrona istniejącego starodrzewu

-Wprowadzenie w przestrzeni placu modelu zniszczonego ratusza

-Odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej

2. LIKWIDACJA LUB OSŁABIENIE CZYNNIKÓW NEGATYWNYCH:

-Likwidacja istniejącego pawilonu gastronomicznego 

-Likwidacja istniejącego parkingu na placu oraz miejsc parkingowych wzdłuż ul. Kościelnej

-Likwidacja istniejących barier architektonicznych: skomunikowanie podestu z placem za pomocą pochylni dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, likwidacja krawężników w obrębie placu

-Osłabienie oddzielenia placu od istniejącej zabudowy poprzez wprowadzenie w ciągu ul. Kościelnej przestrzeni współdzielonej o spowolnionym ruchu samochodów, a w dalszej przyszłości całkowite wyłączenie ul. Kościelnej z ruchu na odcinku od ul. Piastów do ul. Kościuszki

- Zniwelowanie negatywnego oddziaływania ul. Bolesława Chrobrego poprzez wprowadzenie zieleni izolacyjnej

Czyli w miejsce pawilonu będzie prawdopodobnie kostka, która zostanie ułożona w wyjątkowy sposób.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wc
wc 27.11.2021, 01:16
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że kulturę narodu można poznać w publicznej toalecie.
To miasto o niskiej kulturze.
Klient
Klient 24.11.2021, 12:51
Oddać proboszczowi bo teraz taka moda
no co ty
no co ty 24.11.2021, 13:28
Przecież na probe byłego proboszcza zostało to zmienione.
cyniczna
cyniczna 24.11.2021, 12:39
wow, nie mogę się doczekać!
kostka ułożona w wyjątkowy sposób będzie z pewnością ogromną atrakcją tego miasta!
Saturianin
Saturianin 24.11.2021, 11:09
Razem z ajwajem mieliśmy plan żeby odkupić i zrobić antalka w centrum ale saweryn chciał 318 tys za ten pier***ik
przedsiębiorca
przedsiębiorca 24.11.2021, 13:32
Ale to były oficjalne negocjacje cenowe czy przy kawie?
Ub wieczorek
Ub wieczorek 24.11.2021, 22:05
Przy gryfinskiej
pod sum ujesz
pod sum ujesz 23.11.2021, 22:01
Paweł zjedz sobie rosół z kur wielu!
koko
koko 24.11.2021, 01:30
Prawdziwy kur...nick...
expert expercki od expertyz
expert expercki od expertyz 23.11.2021, 18:58
będzie WC
nie do wiary
nie do wiary 23.11.2021, 19:48
To ty jesteś ten najtańszy z najtańszych?
Ekolog
Ekolog 23.11.2021, 16:50
W ramach rewitalizacji Starego Mniasta ubogaciłem niszę ekologiczną parkingu na Barnima ***
Mnietek
Mnietek 23.11.2021, 16:09
A kto wygrał przetarg na ten plac ?? K..... czy T....... ??
Donald 107
Donald 107 23.11.2021, 19:22
K to Kamil , T to Tomasz ?? Acha !!! To ci od dzierżawy Bata ??
??
?? 23.11.2021, 19:48
Kto lub co to jest BATA?
Heil Donald
Heil Donald 24.11.2021, 16:47
To był Sklep Obuwniczy firmy BATA w którym Kamil M dzierżawi na tzw. redakcję za 80 groszy metr ? Kamil M. to brat POmocnika Mietka to Tomasz K
Julia
Julia 23.11.2021, 13:22
Dlaczego kolo biedronki na sportowej jest tak brudno To odstrasxa
do naiwnej
do naiwnej 23.11.2021, 13:36
Nie wiesz ze taki est tercetowy imicz
Yo
Yo 23.11.2021, 13:10
Dobrze że to zburzyli, stało i śmierdziało moczem. A inwestycji ch..... wie jakich już z tego nie róbcie, bo to tylko kilka m2.
nos
nos 23.11.2021, 13:37
Taaa, teraz ta kocia kuweta będzie pachniała fiołkami. Pasuje Yo?
burzymurki
burzymurki 23.11.2021, 11:24
Najpierw powinien być pomysł a potem dopiero powinni burzyć.
Chrobrego
Chrobrego 23.11.2021, 11:18
W Warszawie planują odbudować Pałac Saski a w Gryfinie..... Tylko jest taka różnica że w naszym mieście mamy tak prężne władze że szybko odbudują przed wojenny budynek.
ano
ano 23.11.2021, 11:44
sens wydatkowania milionów podobny. Z tym, że w Warszawie zniszczeniu ulegnie najważniejszy symbol - Grób Nieznanego Żołnierza - od 1945 utrwalony w społecznej świadomości. No ale na tym placu są WAŻNIEJSZE POMNIKI, PRAWDA?
Pajacyk
Pajacyk 23.11.2021, 10:20
Nie co a kiedy. Patrząc na resztę inwestycji gminy to będzie to trwało lata...
hmm...
hmm... 23.11.2021, 11:05
No tak, skoro 7 lat zajęła im rozbiórka...
Ona
Ona 23.11.2021, 09:47
Dajcie zieleni. Gryfino tonie w betonie.
88
88 23.11.2021, 09:35
-Wprowadzenie w przestrzeni placu modelu zniszczonego ratusza-
a dlaczego nie odtworzenie starego ratusza w pełnych wymiarach ?
Domaganie się utrzywania parkingu samochodowego w tym miejscu to chybiony pomysł. To miejsce powinno być z historycznym centrum starego miasta. Ulica Kościelna na odcinku skrzyżowań z ul. Kościuszki-Piastów powinna byś wyłączona z ruchu . Zaopatrzenie do sklepów tylko w godzinach porannych od 6-10. Nie powinno być żadnych specjalnych kart postojowych dla księży i właścicieli sklepów. Jak już to tylko czasowe i za opłatą w gminie.
demokracja
demokracja 23.11.2021, 13:46
Dookoła zasieki. Wjazd zamknięty szlabanem, pilnowanym przez uzbrojonych strażników strzelających bez ostrzeżenia.
rozkaz, rozpiska, wytyczne...
rozkaz, rozpiska, wytyczne... 23.11.2021, 11:47
A na kiego grzyba kolejny kolos na biurka urzędników? Parking - może i nie jest najlepszy - ale lepiej pusty plac?
Księża, których tak nienawidzisz mają wjazd na podwórko plebanii.
Natomiast skoro uważasz, że wyznaczysz godziny w jakich dostawy do sklepów mogą być - to widać jaki z ciebie zakorzeniony w komunie trep...
Roman
Roman 23.11.2021, 12:02
Popieram stanowisko gościa z 11.47
"najlepsze są słomiane, nikomu niepotrzebne inwestycje"
"najlepsze są słomiane, nikomu niepotrzebne inwestycje" 23.11.2021, 09:04
Czy ja dobrze czytam? Wydadzą od cholery milionów na zmianę jednego bruku na drugi, w dodatku jakiś pofałdowany, zlikwidują parking, żeby pusty plac straszył cały rok - a dodatku na imprezy to nawet nie będzie miejsca, bo skoro mają być jakieś "zaznaczenia zabudowy" to przecież tłumów się tam nie wpuści?
Ile kosztował ten "cudowny" projekt?
Ile będzie kosztować wykonanie?
Czy ktoś policzył koszty utrzymania (bo przecież pusty plac bardziej razi niż zastawiony parking, a w dodatku jakieś "zaznaczenia" zatrzymają liście)?
Wreszcie, czy ktoś pytał mieszkańców i przedsiębiorców - w końcu dostarczycieli podatków?
Senior
Senior 23.11.2021, 08:40
Był tam piękny ratusz.
ano
ano 23.11.2021, 11:48
Ani piękny, ani pasujący. Gryfino było zapyziałe i z ciasną zabudową bez wolnej przestrzeni.
Gdy nie było samochodów przed wojną - to nie przeszkadzało. Ale teraz odtwarzać na siłę - to bezsens...
Gość
Gość 23.11.2021, 08:28
Powinno się postawić pomnik Jarosławowi Kaczyńskiemu , kupa mięci tylko po to, gdy wreszcie naród pogoni pisiorskich nieudaczników aby przy wtorach orkiestry dętej zwalić karła z cokołu.
Miler pała
Miler pała 23.11.2021, 08:25
Ja to bym widział w tym miejscu trzech nieudaczników nabitych na pal!!
Richard
Richard 23.11.2021, 06:57
Co tu będzie? Będzie napewno drożej. Społeczeństwo ubożeje. Rząd przed o oczami macha 500 setką a lapą z kieszeni wyciaga 1000. Wczesniejszy Artykuł o wojsku świadczy o ograniczonej wolnosci słowa. Tak bedzie.

Pozostałe