Zmarło prawie 400 osób. W powiecie kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń

  • 23.11.2021, 10:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmarło prawie 400 osób. W powiecie kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń Fot. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA Warszawa
Ostatniej doby przybyło ok. 1000 pacjentów z COVID-19 na łóżkach szpitalnych. Pacjenci zbyt późno trafiają do szpitali, większość ze znacznie obniżoną saturacją na poziomie poniżej 80 proc. - powiedział dzisiaj 23 listopada 2021 r. rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 52 (wczoraj 36) nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Niestety, zarejestrowano jeden zgon (wczoraj 0).

W powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców dzisiaj wynosi 6,37. 

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 1248

Liczba wykonanych testów: 281

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 63

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 1007 zakażeń (wczoraj 912). Niestety, zarejestrowano aż 19 zgonów (wczoraj 1); w związku z chorobami współistniejącymi - 19, wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem - 0.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano dość dużą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 5,95.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 23 359

Liczba wykonanych testów: 4281

w tym z wynikiem pozytywnym: 1130

W kraju mamy dzisiaj 19 936 (wczoraj 12 334) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (3756),
wielkopolskiego (1694),
śląskiego (1619),
małopolskiego (1586),
lubelskiego (1577),
dolnośląskiego (1314),
pomorskiego (1260),
kujawsko-pomorskiego (1165),
łódzkiego (1151),
zachodniopomorskiego (1007),
podkarpackiego (876),
warmińsko-mazurskiego (817),
podlaskiego (622),
świętokrzyskiego (471),
opolskiego (451),
lubuskiego (380).

Zmarło w kraju aż 398 osób (wczoraj 8): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 111 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 287.

Z powodu koronawirusa w szpitalach leczonych jest 18 320 osób (wczoraj 17 358), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 24182 łóżka przeznaczone dla takich pacjentów), w tym 1551 jest pod respiratorami (wczoraj 1526), mamy 2181 respiratorów – podało Ministerstwo Zdrowia.

Kwarantanną objętych jest 490 136 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 91 012 testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 3 377 698 przypadków COVID-19. Zmarło 81 228 chorych.

W kraju wykonano 40 686 596 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 20 280 698, a w powiecie gryfińskim: 28 785, dzienna liczba szczepień w powiecie gryfińskim: 1) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdziwiony
zdziwiony 25.11.2021, 16:33
Że też takie artykuły cieszą się codziennie zainteresowaniem komentatorów.
ciekawostka
ciekawostka 24.11.2021, 01:41
Skutki pandemii są różne. Duża część osób doświadczyła negatywnych konsekwencji pandemii, np. pogorszenia stanu zdrowia psychicznego i fizycznego, pogorszenia relacji międzyludzkich. Ta grupa osób jest znaczna, wiele o tym się pisze i mówi, wskazują na to wyniki badań – stwierdza w rozmowie z WP abcZdrowie dr Anna Siudem, psycholog.

Od tego, jak się pogorszyło nasze zdrowie w pandemii, zależy to, z jakim zdrowiem wchodziliśmy w tę trudną sytuację. U tych osób, które już przed pandemią miały kłopoty ze zdrowiem psychicznym, miały rozwinięte nerwice czy występowały u nich inne zaburzenia, pandemia w bardzo wielu przypadkach nasiliła te objawy. Konsekwencją była zwiększona liczba prób samobójczych – w wielu przypadkach, gdyby nie pandemia, prawdopodobnie próba samobójcza by nie wystąpiła – mówi ekspertka.
analityk
analityk 24.11.2021, 08:26
Tu akurat będzie potrzeba więcej badań - i przede wszystkim dłużej trwających. Po pierwsze - przez dwa lata spadła przemoc fizyczna w szkołach (to pewnik - bo szkoły były zamknięte). Za to wzrosnąć mogła przemoc w domach (chociaż to nie taki pewnik - bo kto miał przemoc, to miał, natomiast w ilu domach bez przemocy się ona pojawiła - trudno powiedzieć).
Zmieniony tryb życia w związku z pandemią dla części był zmianą na gorsze, dla części - na lepsze (zwolnienie tempa życia na przykład).

Pandemia na pewno wpłynęła na zachowania ludzi. Ale trwałość zmian, ich zakres - może być bardzo różny.
cytat
cytat 24.11.2021, 01:06
Widzimy, że najwięcej zgonów na milion mieszkańców mają w obecnej fali kraje Europy najmniej zaszczepione - Bułgaria, Rumunia, Rosja, Ukraina, no i Polska ze skandalicznie niskim poziomem wszczepienia - 53 proc. - podkreśla prof. Filipiak.

- W mediach społecznościowych, na Instagramie, na Facebooku kwitnie przemysł dostarczania sfałszowanych certyfikatów szczepień. To przerażające. Świadczy również o przepaści cywilizacyjnej, jaka dzieli nas od krajów zachodniej Europy, od najstarszych członków Unii Europejskiej - dodaje ekspert.

Do tego, jak zauważa profesor, dochodzi brak edukacji i promocji szczepień, brak jakichkolwiek restrykcji dla osób niezaszczepionych, który na tle innych państw Europy jest ewenementem.

Prof. Filipiak punktuje kolejne błędy, dzięki którym koronawirus zbiera w Polsce coraz większe żniwo. - Brak walki z ruchami antyszczepionkowymi w mediach społecznościowych, obecność jawnych antyszczepionkowych posłów w partii rządzącej - nie ma tego nigdzie w Europie - wymienia ekspert.

- Nieznany w innych krajach europejskich, w tej skali, regionalizm szczepień - od miast wyszczepionych na poziomie wielkich aglomeracji do "ściany wschodniej" generalnie nieszczepiącej się prawie wcale. Tragiczna kondycja kadrowa i finansowa ochrony zdrowia - najmniej lekarzy i pielęgniarek na 10 tys. mieszkańców wśród krajów OECD. Brak przygotowania się na IV falę - wzmocnienia służb sanitarnych, transportu ratownictwa, SANEPID-u. Brak strategii zarządzania pandemią, kierowanie się słupkami sondaży i poddawanie się dyktatowi ruchów antyszczepionkowych przez rządzących - dodaje.
Marta
Marta 23.11.2021, 21:55
Przeraża przede wszystkim liczba zgonów. Przecież oni mają rodziny, to są tragedie dla tysięcy.
cyrk ***
cyrk *** 23.11.2021, 20:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 23.11.2021, 19:45
I co, szczepany?!?! *** *** ***
?
? 23.11.2021, 20:35
I co sputniku?
wpadka Pinokia
wpadka Pinokia 23.11.2021, 18:53
IV fala pandemii będzie miała wydłużony charakter, ale z mniejszą liczbą zgonów - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na temat strategii rządu w kontekście czwartej fali. - W województwach podlaskim i lubelskim jest coraz mniej zakażeń. Jest nadzieja, że w innych województwach fala zacznie opadać - zapewniał premier.

Eksperci przecierają oczy ze zdumienia i pytają: skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? W wielu szpitalach już zaczyna brakować miejsc albo pacjenci muszą czekać godzinami na przyjęcie. Jak podaje PAP, na Podlasiu Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach aktualnie ma 100 pacjentów z COVID-19 na 97 dostępnych miejsc. W Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie pacjenci covidowi zajmują 42 z 43 dostępnych łóżek.
słyszałem
słyszałem 23.11.2021, 19:51
Podobno sa zakłądnikami foliarzy.
rektor
rektor 23.11.2021, 18:30
Znowu 4 tupolewy - tyle wynosza straty. A czy leci z nami pilot?
?
? 23.11.2021, 20:36
Może i leci - ale narkotesty robili?
londek
londek 23.11.2021, 18:22
Zapaść w brytyjskiej służbie zdrowia trwa i weszła w kolejną fazę. Średni czas oczekiwania na karetkę wynosi obecnie 54 minuty, jest najdłuższy w historii i trzykrotnie wyższy od zakładanego. W ostatnich dniach doszło do przypadku, gdy 92-letni schorowany mężczyzna czekał na ambulans... 14 godzin. Zdarza się, że pacjenci umierają, czekając na pomoc przed szpitalem.
prawda
prawda 23.11.2021, 20:37
W Wlk Brytanii (dwa razy większej) j40tys zachorowań i 160 zgonów. Czyli tyle samo zachorowań a cztery razy mniej zgonów w przeliczeniu na mieszkańca...
Londoner
Londoner 23.11.2021, 18:30
Dla antyszczepionkowców i łowców teorii spiskowych: nie chodzi o koronawirusa, sytuacja z nim jest opanowana, dzięki wyszczepieniu większości społeczeństwa liczba zgonów i hospitalizacji z powodu koronawirusa jest niska, pomimo dużel liczby zakażeń. Wielka Brytania płaci wysoką cenę za brexit, a co najważniejsze za lata niedofinansowywania służby zdrowia, która tutaj od lat stała na bardzo niskim poziomie, a obecnie po prostu się załamała z powodu braków kadrowych. Tyle w temacie.
Obe
Obe 23.11.2021, 22:20
Korona nie jest opanowana, zapraszam na oddział covidowy tam sobie popatrzysz jak umierają niezaszczepieni
***
*** 23.11.2021, 18:16

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Knagulec
Knagulec 23.11.2021, 14:56
Dla mnie ci którzy się nie szczepią to są *** debile
Olka
Olka 23.11.2021, 14:04
Wczoraj byłam intermarche w Chojnie, nikt nie zwracał uwagi tym bez maseczki. Przecież covid omija Chojnę. Zresztą w innych miejscowościach jest podobnie.
Elka
Elka 23.11.2021, 16:12
W Netto w Gryfinie to samo
Nikt nam nie wierzy ?
Nikt nam nie wierzy ? 23.11.2021, 12:58
Zaniżanie krytycznych danych przez Polskę stało się problemem WHO. Z tego co wiem to dane te nie są uwzględniane w statystykach jak i cała Polska.
a"propos krew na rękach
a"propos krew na rękach 23.11.2021, 12:50
Eksperci szacują, że tzw. zgonów nadmiarowych mamy w Polsce około 150 tys. od początku pandemii. Niewprowadzenie jakichkolwiek ograniczeń dla niezaszczepionych w IV fazie spowoduje jeszcze więcej zgonów, hospitalizacji. Dojdzie do tego przeciążenie systemu ochrony zdrowia - alarmuje prof. Filipiak. Lekarz nie pozostawia złudzeń: Czas już powiedzieć otwarcie - ci, którzy nie podjęli żadnych decyzji mają krew na rękach - podkreśla profesor.
meli
meli 23.11.2021, 12:48
Tygodniowa liczba zgonów w związku z COVID-19 wzrosła o 76 proc. Tylko w ciągu ostatniej doby z powodu COVID lub współistnienia COVID z innymi schorzeniami zmarło 398 osób. Jesteśmy jednym z państw Europy z największą umieralnością z powodu COVID, a mimo to rząd nadal zwleka z działaniami.
??
?? 23.11.2021, 12:46
I na co oni jeszcze czekają? Ktoś wie?
czy leci z nami pilot? I czy robiono mu testy?
czy leci z nami pilot? I czy robiono mu testy? 23.11.2021, 16:23
Oglądają słupki. I kłócą się jak dzieci o względy szefuńcia piaskownicy - minister zdrowia: połowa ognisk to szkoły. Czarnek: mało szkół jest na zdalnym.
I jak ma być lepiej, jak oszołoma nici nikt nie przekona?
Grzesiowski mówi wprost
Grzesiowski mówi wprost 23.11.2021, 12:33
Część europejskich krajów zdecydowała się wprowadzić dodatkowe restrykcje sanitarne. - W większości tych krajów pokazują Państwo obrazy z jednej demonstracji wąskich grup społecznych. Protestują najczęściej skrajne prawicowe ugrupowania, które są w każdym społeczeństwie. To jest absolutna mniejszość - ocenił w programie "Newsroom" WP dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19. - Pokazywanie tych obrazów jako odpowiedzi społeczeństwa na ograniczenia jest również wprowadzaniem ludzi w błąd - przekazał lekarz. - Jeśli rząd boi się protestów, to powinien oddać władzę. Nie rozumiem tego. Jeśli władze boją się, że na ulice wyjdzie jakaś grupa ludzi i będzie protestować, a pod wpływem tego strachu umrze kilkadziesiąt tysięcy osób, to coś tu jest nie tak. Dlaczego władze nie boją się protestów związanych z decyzjami podatkowymi, sądownictwem czy aborcją, a boją się protestów związanych z wprowadzeniem certyfikatów szczepiennych? To są jakieś uniki polityczne - podkreślił dr Grzesiowski.
prawda
prawda 23.11.2021, 12:45
Skoro rząd uznaje, że lepiej niech umrze parę tysięcy ludzi miesięcznie niż miałyby spaść słupki poparcia o kilka procent - to jest to po prostu bezduszne...
kronikarz
kronikarz 23.11.2021, 12:50
Zapisują się w historii czarnymi zgłoskami.
proste
proste 23.11.2021, 12:15
Zasada jest prosta - jeśli ktoś się nie zaszczepił powinien ponosić koszty. W tym również automatycznie być na końcu kolejki na leczenie powikłań, rehabilitację itp.
Argument "płacę tak samo składki" jest nietrafiony. Bo szczepienia są dostępne i bezpłatne.
Więc nie mogą cierpieć ci, którzy postępują zgodnie z wiedzą i rozumem i się zaszczepili - a nadal mają utrudniony dostęp do szpitali zajętych przez antyszczepionkowców.
ooo
ooo 25.11.2021, 10:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do proste
do proste 23.11.2021, 18:29
Są państwa na świecie, które to wprowadziły takie rozwiązania już.
Ela
Ela 23.11.2021, 11:51
Nie jestem antyszczepionkowcem, nie szczepiłam się, i nadal mam dylemat czy się szczepić, czy nie?
nagroda Darwina
nagroda Darwina 23.11.2021, 12:11
A jesteś sprawna intelektualnie? Ile ci ten proces myślowy zajmuje? Czy ty do wtorku zdecydowałaś, czy rano w zeszłą niedzielę chciałaś kawę, czy herbatę?
heh
heh 23.11.2021, 12:01
A co nastraszył cię Zybertowicz doradca prezydenta Dudy?
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 23.11.2021, 12:06
Nie ma czegoś takiego, jak długoterminowe skutki uboczne szczepionki!!!!

- Powiedzmy, że zaszczepię się i być może w przyszłym roku zauważę jakieś skutki uboczne. To tak nie działa. One się mogą pojawić wyłącznie bezpośrednio po przyjęciu szczepionki — tłumaczył w telewizji ARD prof. Carsten Watzl, immunolog z uniwersytetu w Dortmundzie. Jak dodał, do tej pory lekarze nie odnotowali żadnego "długofalowego" skutku ubocznego szczepionki przeciw koronawirusowi na świecie.
ooo
ooo 25.11.2021, 11:01
Zapoznaj sie z danymi z bazy *** ***
zapaść cywilizacyjna
zapaść cywilizacyjna 23.11.2021, 12:52
W mediach społecznościowych, na Instagramie, na Facebooku kwitnie przemysł dostarczania sfałszowanych certyfikatów szczepień. To przerażające. Świadczy również o przepaści cywilizacyjnej, jaka dzieli nas od krajów zachodniej Europy, od najstarszych członków Unii Europejskiej - dodaje ekspert.
znam to
znam to 23.11.2021, 11:39
Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze wykorzystali bazę danych zawierającą informacje na temat zdrowia 12 milionów pacjentów, aby zbadać długoterminowy wpływ COVID-19 na zdrowie psychiczne. Wnioski nie napawają optymizmem. Ozdrowieńcy dwukrotnie częściej zmagają się z bezsennością, lękami i depresją.
ooo
ooo 25.11.2021, 11:02
Z czym zmagaja sie zaszczepieni:
https***
olej
olej 25.11.2021, 14:46
ooo ty na pewno zmagasz się z brakiem rozumu.

Pozostałe