Potężny wzrost liczby covidowych mandatów, a ma być jeszcze więcej

  • 23.11.2021, 19:30
  • News4Media
Potężny wzrost liczby covidowych mandatów, a ma być jeszcze więcej Policja
Policja przedstawia efekt prowadzonych od kilku miesięcy kontroli. Samych pouczeń za brak maseczki było ponad 300 tysięcy, a liczba nałożonych mandatów także jest potężna. Wszystko wskazuje, że kar jeszcze przybędzie.

Kiedy został wprowadzony obowiązek zasłania ust i nosa, przepisy nie były przygotowane starannie. Wiele osób kwestionowało nałożone na nich mandaty i kierowało sprawy do sądów. Te przyznawały im rację. Jednak w grudniu 2020 roku prawo zostało zmienione, doprecyzowane i obecnie zasady są jasne. W sklepach, urzędach czy komunikacji publicznej trzeba mieć maseczkę, a za jej brak grozi nawet 500-złotowy mandat.

 

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje teraz, że w ostatnich miesiącach gwałtownie wzrosła liczba osób ukaranych lub pouczonych przez policyjne patrole. O ile od grudnia 2020 do kwietnia 2021 nałożono 17 tysięcy mandatów i zwrócono uwagę 120 tys. obywatelom, to najnowsze dane wskazują na dużo wyższe liczby. Od sierpnia tego roku policja ukarała mandatami 116,5 tys. niestosujących się do przepisów prawa, a blisko 316 tys. osób zostało pouczonych.

 

To nie koniec, bo już i tak wzmożonych kontroli ma być jeszcze więcej. Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka, wysłał do inspektoratów powiatowych polecenie jeszcze większego kontrolowania placówek handlowych pod kątem przestrzegania zasad covidowych.

 

„Jeżeli do połowy grudnia...”

 

Tymczasem minister zdrowia, Adam Niedzielski ponownie mówi o ewentualnym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń. Wcześniej alarmował, że dojdzie do tego gdy dzienna liczba zachorowań zbliży się do 1 tysiąca. Tak się jednak nie stało, a wskazywana granica już dawno została przekroczona. Teraz minister kreśli nowy „czarny scenariusz”. „Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe” – powiedział Niedzielski na antenie Radia Zet.

 

Część lekarzy twierdzi, że restrykcje powinny zostać wprowadzone już dawno. Zwłaszcza dla osób niezaszczepionych. „Rządzący już nawet specjalnie nie ukrywają, że nie chcą się narażać swoim wyborcom, wśród których są osoby niechętne szczepieniom” – ocenił w „Gazecie Wyborczej” prof. Robert Flisiak, członek Rady Medycznej przy premierze, a rzecznik rządu Piotr Müller właśnie wyjaśnił, że obostrzenia wiążą się z negatywnymi efektami gospodarczymi i dlatego restrykcje mają być wprowadzane na obszarach, gdzie system opieki zdrowotnej będzie niewydolny.

News4Media

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiktor 65
Wiktor 65 29.11.2021, 21:17
Maski ludzie noszą brudne zależałe cały dzien w kieszeni a potem zaklada na twarz, dziwota ze chorują sami sobie robia problem zdrowotny, ta szmata tyle daje co nic.tyle osob zsszczepionych a zaraza coraz wieksza. Wniosek szczepienie nic nie daje jedynie jak sie zarazi to lekko przejdzie ale zarazą innych.. Brak jwsrantanny dla zaszczepionych, czyli legalne zarazanie w bialy dzien.. A maski czlowiek nosil jak głupi woracy, w sklepie, na ulicy a i tak zalapalem wirusa ktorego przeszlem jak grypę.. Te maski nic nie warte zadna z nich nie ma naoisane ze covida zatrzyma.. Chodzi jedynie o kase bo dobry biznes sie kreci.. Tyle w temscie ps sam juz nie nisze maski nigdzie bo sam sobie krzyede robilem ta szmata na ustach..
pytom
pytom 30.11.2021, 00:12
Wiktor trollu naukowe badania mówią, że noszenie maseczek zapobiega zakażaniu! Skąd ty się urwałeś?
obserwatorka
obserwatorka 24.11.2021, 13:25
Policja u nas ma na to wywalone.
///
/// 25.11.2021, 17:03
bo jeszcze potrafią racjonalnie myśleć zniewolony niewolniku.
wolność od myślenia - to bezmyślność...
wolność od myślenia - to bezmyślność... 25.11.2021, 18:19
myślenie? to jak u ciebie zniewolony niewolnik...
Vatzlav
Vatzlav 24.11.2021, 10:14
"Jeszcze na początku pandemii można było mieć wątpliwości co do skuteczności maseczek. Ale dziś już wiemy niezbicie, że maseczki są rozsadnikami zarazy (...)

Skąd ty bierzesz te fake newsy?!
Przestań siać dezinformację.
Część komentarza usunięta
admin2
łech łech
łech łech 24.11.2021, 15:53
vaciu - czyś ty zdurniał? Twoje majty są "rozsadnikiem zarazy nie dlatego, że są majtami, tylko dlatego, że zmieniałeś w zeszłą Wielkanoc...
piguła
piguła 24.11.2021, 11:12
Człowieku, przeciez niedawno opublikowana badania naukowe kilku instytucji, które mówią jak ważną rolę w walce z pandemią spełniają maseczki. Z choinki się urwałeś?!
maska
maska 24.11.2021, 12:18
To jest nasza maseczka, przez nas założona i to nie jest nasze ostatnie słowo. Bo to jest maseczka społeczna w oparciu o kilka instytucji.
Polecam reportaż Drzyzgi sprzed pandemii ***
łowca debili
łowca debili 24.11.2021, 13:50
Maska, najwyraźniej reprezentujesz niedotlenienie, które prawdopodobnie nastąpiło jeszcze w fazie prenatalnej.
maska
maska 25.11.2021, 13:04
Nazywasz się łowcą debili, a sam nim jesteś. A teraz poproszę jakiś konkretny zarzut do mojej wypowiedzi.
do wypowiedzi z 12.18 konkret???
do wypowiedzi z 12.18 konkret??? 25.11.2021, 18:21
"jeden konkretny zarzut"? Ten zarzut jest nasz, w oparciu o pięć instytucji. Taki poziom płaskoziemców....
obywatelska straż
obywatelska straż 24.11.2021, 10:57
Zgłaszam trolla Vatzlava rozpowszechniają nieprawdziwe informacje!Banujcie wysłańców obcych służb chcąc doprowadzić do depopulacji!
demokracja
demokracja 24.11.2021, 07:37
Jak ktoś nie zapłaci, to zostanie kolejnym więźniem politycznym w tenkraju.
Kowid
Kowid 24.11.2021, 06:41
Nie jeździć komunikacją miejską i nie chodzić do sklepów. Kto chce zakładać maseczki i obawia się mandatu, niech zostanie w domu. Jest możliwość zrobienia zakupów przez neta, a zaoszczędzone przy tym pieniądze można przeznaczyć na coś innego.
ryba
ryba 24.11.2021, 00:42
a w Gryfinie to nawet personel nie nosi masek w sklepach a co? W biedronce pani tak charczała, że spytałem czy się nie boi bez maseczki to mi odrzekła, że oni dokładnie wiedzą kiedy będzie sanepid, policji nie ma wcale a nawet jak sanepid przyjdzie to oni ich znają i nic nie robią. Nawet ochroniarz z solidu pomyka bez maski
nieJa
nieJa 24.11.2021, 08:23
ale posucha w budżecie państwa .Głupia unia uczepiła się praworządności ,pieniążków nie sypią.Dług jak stąd do najodleglejszej galaktyce.Ciekawi mnie tylko jedno .kto i jak posprząta ten gnój po Kaczyńskim?
Basia
Basia 24.11.2021, 01:12
W moim sklepie wszyscy mają maseczki. No moze noszą na bociana czyli z nosem na wierzchu ale mają.
Historyk współczesny
Historyk współczesny 23.11.2021, 21:23
Pamietam jak platforma za byle co w 2010 zatykała dziurę budżetową teraz jest to samo.
demokracja
demokracja 24.11.2021, 07:39
Wtedy też tego chcieli ich wyborcy.
i jest jak jest
i jest jak jest 23.11.2021, 20:54
Policjanci biorą sie za ten temat jak pies do jeża.
Kiszona grucha ze słoika
Kiszona grucha ze słoika 23.11.2021, 19:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

propozycja
propozycja 23.11.2021, 19:51
Niech lepiej sprawdza punktualność zwały.
logika
logika 24.11.2021, 09:14
A jak ty jedziesz do domu czy pracy to na tej trasie co do minuty tak samo ci się zawsze udaje?
Jedno to stan komunikacji publicznej, ale drugie to zwykła logika - nie da rady być punktualnie żaden samochód (nie tylko autobus) jak się zdarzy na trasie ze cztery korki...
miesięczny
miesięczny 23.11.2021, 19:51
Nie widziałem jeszcze.
studentka
studentka 23.11.2021, 22:38
jeżdżę codziennie na uczelnie autobusami tramwajami i pociągami żadnej kontroli ludzie bez maseczek Więc niech nie pieprza głupot
Pasażer