Kamień węgielny pod... gaz

  • 23.11.2021, 23:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kamień węgielny pod... gaz igryfino
Wiemy, kiedy odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę bloków gazowo-parowych przy Elektrowni Dolna Odra. To będzie symboliczne odejście od węgla kamiennego, a przejście na inne paliwo kopalne. Czarna energia zostanie zamieniona na błękitną.
Uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowych bloków wytwórczych nastąpi w czwartkowe południe 25 listopada 2021 r.
Nowe bloki będą już nie węglowe, a gazowo-parowe. Wyposażone mają zostać w turbiny klasy H. W porównaniu do turbin poprzedniej generacji, charakteryzują się przede wszystkim wyższą sprawnością. Te mają 63 procent wobec obecnych z 59-60 proc. Nowa elektrownia przejmie też moce farm wiatrowych (powstają m.in. w gminie Banie).
 
Budową dwóch niskoemisyjnych bloków gazowo-parowych dla PGE GiEK  zajmuje się Polimex Mostostal.
Uruchomienie bloków planowane jest w ciągu dwóch lat.
 
O podpisaniu kontraktu, podczas wizyty prezydenta - napisaliśmy m.in. tu:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JAREK BY  ZBUDOWAŁ TĘ  Z  WEGLOWODANÓW  AH AH HA
JAREK BY ZBUDOWAŁ TĘ Z WEGLOWODANÓW AH AH HA 26.11.2021, 11:35
to po kiego nazywać kamień węgielnym jak się odchodzi od węgla ha ah ah kabaret chyba że to chodzi o kawałek kaby w mekce ha ha ah wtedy tak I GAZU DO GAZU HA AH AH POLSKIE ZASOBY SPRZEDALI Z BEZCEN A BEDA IMPOTROWAĆ GAZ ZA KROCIE HA AH AH TO SIE NAZYWA BIZNES TYLKO PIS PEJSY I SATANIZM HA HA AH
Amper
Amper 24.11.2021, 23:16
W czasach epidemi wszyscy powinni siedzieć w domach a nie elektrownie budować , możemy obyć się bez prądu byleby pokonać zarazę
przegrzało?
przegrzało? 25.11.2021, 01:46
W Korei Płn albo innych Chinach czy ZSRR to nawet do środka reaktora w awarii wchodzą bez kombinezonów, prawda?
Alan Fabeta
Alan Fabeta 24.11.2021, 10:49
Nowe bloki już rosną, a dopiero teraz kamień węgielny???
A tak poza tym sprawność dotychczasowych bloków węglowych duuuuużo niższa, niż ta podana w artykule.
i wszystko jasne
i wszystko jasne 24.11.2021, 10:52
Gratuluje nicku!
a propos tytuł
a propos tytuł 24.11.2021, 10:48
Cha cha, kamień węgielny to nie węgiel kamienny ;)
trochę to trwało
trochę to trwało 24.11.2021, 10:09
Wreszcie PiS zrozumiał jak ważne są farmy wiatrowe?!
wiatrak
wiatrak 24.11.2021, 12:20
Zrozumie jeszcze bardziej jak prądu braknie bo się wiatraki kręcić nie będą.
Vatzlav
Vatzlav 24.11.2021, 10:09
Czyli dla głupich 4 procent mamy się cieszyć z gazówki, z której prąd będzie droższy o 100 % ?
Wiatrak
Wiatrak 24.11.2021, 09:44
Wmurowanie kamienia węgielnego pod odejście od węgla kamiennego :)
A poważnie to trzeba bardziej łapać się za portfel. Jeszcze tych wiatraków nastawiają... Piękne będą krajobrazy.
Jak to się dzieje ? Nic nie rozumiem
Jak to się dzieje ? Nic nie rozumiem 24.11.2021, 07:26
To będzie uwolniony gaz z Kataru, USA i Norwegii czyli trzech najdroższych dostawców. Poza tym, że USA wstrzymały okresowo całkowicie eksport gazu a Norwegia zmniejszyła dostawy o 20 % to za kłopoty na rynku odpowiada Rosja , która zwiększyła dostawy o 16% ponad harmonogram.
Pan Demia
Pan Demia 24.11.2021, 01:28
Będę na 100 %
Pan miecio :)
Pan miecio :) 24.11.2021, 09:17
A ja też się muszę zjawić? A z której firmy wezmę rozliczenie delegacji? Kurczę, tyle roboty...
Bodzio
Bodzio 24.11.2021, 00:49
Oby gaz był tańszy bo to może wpłynąć na rachunki za prąd.

Pozostałe