Niechlubny rekord - prawie 30 tysięcy nowych zakażeń i 460 zgonów

  • 24.11.2021, 10:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niechlubny rekord - prawie 30 tysięcy nowych zakażeń i 460 zgonów
Ogromna liczba zgodnów każdego dnia oraz wzrastająca liczba hospitalizacji niepokoi najbardziej. W środę 24 listopada 2021 r. mamy rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To najwyższa liczba zakażeń w czwartej fali pandemii w Polsce. Dokładnie rok temu wykryto 10 139 nowych przypadków.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 48 (wczoraj 52) nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Niestety, zarejestrowano jeden zgon (wczoraj 1).

W powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców dzisiaj wynosi 6,37. 

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 1447

Liczba wykonanych testów: 339

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 53

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 1335 zakażeń (wczoraj 1007). Niestety, zarejestrowano aż 10 zgonów (wczoraj 19); w związku z chorobami współistniejącymi - 10, wyłącznie z powodu zakażenia koronawirusem - 0.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano dość dużą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 8,0.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 27 121

Liczba wykonanych testów: 4931

w tym z wynikiem pozytywnym: 1458

W kraju mamy dzisiaj aż 28 380 (wczoraj 19 936) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (5277),
śląskiego (3588),
wielkopolskiego (2607),
dolnośląskiego (2178),
małopolskiego (2176),
łódzkiego (1886),
pomorskiego (1505),
lubelskiego (1503),
kujawsko-pomorskiego (1380),
zachodniopomorskiego (1355),
podkarpackiego (1058),
warmińsko-mazurskiego (980),
podlaskiego (866),
opolskiego (799),
lubuskiego (506),
świętokrzyskiego (503).

Zmarło w kraju aż 460 osób (wczoraj 398): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 342.

Z powodu koronawirusa w szpitalach leczonych jest 18 707 osób (wczoraj 18 320), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 24533 łóżka przeznaczone dla takich pacjentów), w tym 1613 jest pod respiratorami (wczoraj 1551), mamy 2225 respiratorów – podało Ministerstwo Zdrowia.

Kwarantanną objętych jest 573 585 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 107 192 testy na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 3 406 129 przypadków COVID-19. Zmarło 81 688 chorych.

W kraju wykonano 40 827 691 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 20 298 362, a w powiecie gryfińskim: 28 788, dzienna liczba szczepień w powiecie gryfińskim: 3) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgrzyt
zgrzyt 25.11.2021, 20:14
I to się niestety rozpędza.
oIo
oIo 25.11.2021, 08:30
Obawiam się jak to będzie dziś...
*** ***
*** *** 25.11.2021, 02:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

**** ***
**** *** 24.11.2021, 21:55
No, ale najważniejsze, że krzyże wiszą w szkołach i urzędach, że mamy strefy wolne od LGBT i że Kościół dostaje miliardy dotacji z naszych podatków.
heh
heh 25.11.2021, 02:11
Człowieku, ale szydera!
5 zer
5 zer 24.11.2021, 21:53
Ale 107.000 testów to też rekord, jeszcze nigdy w Polsce nie wykonano tylu testów jednego dnia
poeta powiatowy
poeta powiatowy 24.11.2021, 21:27
Nieszczepany serce pęka
a za tydzień nikt nie pamięta.
no tak
no tak 24.11.2021, 20:52
W Szczecinie też zmarł antyszczepionkowiec na covid do końca nie chciał sobie pomóc...naprawdę głupota góruje w społeczeństwie. Sami siebie wyeliminujecie, najgorzej będzie miał ostatni, bo kto potwierdzi jego głupotę jak prawdę.
nie rozmawiać z idiotami
nie rozmawiać z idiotami 24.11.2021, 20:49
Po pierwsze szczepienia, po drugie kontrole i autokontrole przestrzegania zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki - red), a po trzecie paszporty covidowe. Jeżeli to wszystko wprowadzimy, to będzie dobrze - mówił gość programu "Newsroom" WP, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Mateusz Ratajczak pytał, co należałoby zrobić, aby skuteczniej walczyć z IV falą pandemii COVID-19. Ekspert wskazał, że wymóg posiadania paszportu covidowego powinien obowiązywać m.in. w teatrach, kinach, na imprezach masowych, w dyskotekach, na siłowniach, czy w komunikacji zbiorowej na dłuższych dystansach. Dodał, że to, jakie dokładnie działania powinna obejmować walka z COVID-19, musiałoby się znaleźć w ustawie, która byłaby wynikiem "kompromisu politycznego". Zdaniem dra Sutkowskiego, w przepisach tych powinno się "odrzucić skrajności". Chodzi zarówno o postulaty zamknięcia całej gospodarki, jak i niewprowadzania żadnych restrykcji. - Nie należy rozmawiać z idiotami, bo najpierw sprowadzą nas do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem - powiedział, cytując znane powiedzenie.
cyrk ***
cyrk *** 24.11.2021, 20:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

chrypliwy głos
chrypliwy głos 24.11.2021, 19:42
Wystraszyłem się trochę jak to przeczytałem:

Część pacjentów zakażonych koronawirusem wśród objawów wymienia "covidowy głos", opowiadając o dokuczliwej chrypie, zniekształconym, chrapliwym głosie. - Zawsze występuje obok innych dolegliwości - wyjaśnia prof. dr hab. Piotr Henryk Skarżyński

- Zdarzały się przypadki pacjentów, którzy mieli duży obrzęk strun głosowych i rzeczywiście ich głos był zmieniony i zaburzony. W ostrej fazie infekcji może wystąpić zapalenie i obrzęk strun głosowych jako reakcja zapalna. Chrypa może być jednym z objawów COVID-19, ale nie pierwszym. Zawsze występuje obok innych dolegliwości - wyjaśnia prof. dr hab. Piotr Henryk Skarżyński, otorynolaryngolog, audiolog i foniatra, dyrektor ds. nauki i rozwoju w Instytucie Narządów Zmysłów, z-ca kierownika Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.

Mam nadzieję, że ja po zimnym piwie...
można stracić węch (na zawsze)
można stracić węch (na zawsze) 24.11.2021, 19:46
Nie obserwowaliśmy przewlekłego zapalenia strun głosowych u pacjentów po COVID. Może dojść do tego w ostrej fazie infekcji lub krótko po niej, natomiast nie obserwujemy takich sytuacji jako długotrwałych powikłań. Tak jak węch wraca bardzo długo, u niektórych osób nadal nie wrócił w pełni, tak głos dość szybko wraca do normalnego stanu. Chyba że pacjent ma dodatkowo inne powikłania, np. zmniejszyła się powierzchnia oddechowa płuc, ma silny kaszel. Wtedy zmiany w postaci chrypy mogą się utrzymywać - zaznacza ekspert.
ostrzegam
ostrzegam 24.11.2021, 14:36
Pamiętajmy się, że ponowne wprowadzenie restrykcji i związany z nim zastój to poważny cios dla całego systemu gospodarczego.
kostucja portfela nie nosi...
kostucja portfela nie nosi... 24.11.2021, 17:19
Pamiętajmy, że pół tysiąca osób dziennie umierających i tysiące cierpiących trudno przeliczyć na "system gospodarczy" - jednak umierają ludzie, którzy byli konsumentami (i często "dostarczycielami" podatków)...
oskarżam
oskarżam 24.11.2021, 14:34
Niestety PiS jak dotąd nie wdrożyło realnej koncepcji, aby skutecznie powstrzymać pandemię.
oburzona
oburzona 24.11.2021, 14:30
Morawiecki, jak można było do tego dopuścić?!
???
??? 24.11.2021, 16:56
Jeśli w zeszłym roku przy mniejszych liczbach nazywano protestujących "mordercami" - to jak nazwać PiS? teraz, gdy nic nie robi patrząc na większe liczby zgonów i zachorowań niż rok temu?
wySzczepan
wySzczepan 24.11.2021, 14:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

piguła
piguła 24.11.2021, 13:41
Zaledwie 0,77 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 4,5 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – czytamy w komunikacie zamieszczonym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.
idą w dół
idą w dół 24.11.2021, 13:30
A rząd patrzy na słupki popularności.
Nie wiem
Nie wiem 24.11.2021, 13:03
Czy zaszczepieni choruja na covid?
piguła
piguła 24.11.2021, 13:39
Nie wiem,. to nie pisz - taka dobra rada. Tówj przekaż jest oczywisty. Przecież szczepionki nie mają 100-procentowej skuteczności i jak przypominają lekarze — nie gwarantują nieśmiertelności. One chronią głównie przed ciężkim przebiegiem choroby. Osoby w szpitalach i zgony dotyczą głównie osób niezaszczepionych.
niestety...
niestety... 24.11.2021, 16:58
piguła, co do wiedzy medycznej masz rację - ale niestety rząd uznał że nie trzeba badać zaszczepionych - nawet jeśli ktoś z domowników jest CHORY i przebywa w ciasnym mieszkaniu - to członkowie rodziny NIE DOSTAJĄ kwarantanny jeśli są zaszczepieni - i chcą czy nie - muszą chodzić do pracy, do szkoły...
bik
bik 24.11.2021, 12:50
Ręce same się załamują.
Żal mi was
Żal mi was 24.11.2021, 11:30
Portal blokuję wypowiedzi które obnażają prawdę na temat tej zmyślonej pandemii
Mira
Mira 24.11.2021, 13:46
Jeżeli tak jest, to dobrze, bo to znaczy, że walczą z waszymi fake newsami.
***
*** 24.11.2021, 11:23